Latvijas skolas soma

Latvijas valsts 100-gades iniciatīvas projekts

"Latvijas skolas soma"

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.
Iniciatīva  „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Ar plašāku informāciju par “Latvijas skolas somu” var iepazīties: https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/

 


Filmu programma skolām “DĀSNĀ KINO KABATA”

2022.gada novembrī un decembrī Latvijas skolas somas ietvaros, skolēni mācību stundās, izmantojot filmu programmu skolām “DĀSNĀ KINO KABATA” noskatījās gan animāciju filmas, gan spēlfilmas. 

DKK


Filma “MĀSAS”

Latvijas skolas somas ietvaros 22. decembrī 5. – 9.klašu skolēni noskatījās Lindas Oltes filmu “MĀSAS”. Stāsts ir par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē.

Skolēnu atsauksmes:

  • Filma lika pārdomāt kā dzīvojam. Esmu priecīga, ka dzīvoju kopā ar saviem vecākiem, kaut dažreiz ir kādas nesaskaņas. Mūsdienās ir daudz gadījumu, kad vecāki atsakās no saviem bērniem. Es domāju, ja pret tevi bērnunamā neizturas pietiekami labi, nevajag sapīties ar cilvēkiem, kuri pārdod narkotikas vai kaut ko tamlīdzīgu. Ja arī tevi grib adoptēt cita ģimene, viņi vēlas padarīt tevi tikai priecīgāku un sniegt to laimi, ko diemžēl nevarēja sniegt tavi vecāki. 
  • Filma bija interesanta. Vidējā māsa varēja mainīties, viņai bija iespēja dzīvot audžuģimenē, bet viņa palika. Nepareizi, ka mamma tikai solīja, bet savus solījumus nepildīja. Noskatoties filmu pārdomāju kādam nevajadzētu būt.
  • Filma bija interesanta un pamācoša. To noskatoties, sapratu, ka nevajag iekulties nepatikšanas un sarežģīt savu dzīvi. Beigās Anastasija saprata, ka palaidusi garām labu iespēju nonākt mīlošā ģimenē. Viņa saprata, ka viņas mamma par viņu neinteresējas.
  • Man šķita, ka Anastasija pat nevēlējās pamēģināt priecāties par iespēju, ka viņu adoptēs, pat, ja arī es sapratu kā tas viņai varēja nepatikt un kāpēc man likās, ka viņa negribēja ticēt nevienam un uzticējās tikai sev. Dažreiz tomēr ir pašam jāpiestrādā, lai viss sanāktu, nevar mūžīgi dzīvot savā burbulī un aizstumt projām cilvēkus, kas mēģina tev palīdzēt, pat ja arī tev pašam liekas ka to nevajag. Speciāli riskēt ar savu veselību un brīvību, tas nekad nebeigsies labi. Beigās Anastasijas māsu Diānu adoptēja un aizveda no Latvijas. Esmu priecīga, ka Anastasija filmas beigās nolēma mainīties, vismaz man tā šķita.
  • Filma bija interesanta un ļoti pamācoša. Katram vienmēr vajag novērtēt visu ko tev dod, piedāvā. Filmas sižets liek daudz aizdomāties.
  • Man filma ļoti patika. Atziņa – novērtē to, kas tev jau ir.
  • Filma patika, jo tās sižets bija reāls, tā arī notiek dzīvē.

Koncertlekcija “LATVIEŠU KARAVĪRU DZIESMAS NO VISSENĀKAJIEM LAIKIEM LĪDZ MŪSDIENĀM”

2022. gada 16.novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1. – 9. klašu skolēniem bija iespēja Trikātas pamatskolā satikties ar vīru kopu “Vilki”.

Vīru kopas “Vilki” dalībnieki pastāstīja kā radās vīru kopa, iepazīstināja ar tās dalībniekiem. Skolēnus pārsteidza, ka dalībnieki nav profesionāli mūziķi.

Tika pārrunāts par dzimtās zemes mīlestību, Brīvības cīņām, karavīru patriotismu, aizstāvot savu zemi, kas vizuāli tika papildināts ar vēsturiskām fotogrāfijām prezentācijā. Interesants un aizraujošs bija stāstījums par mūzikas instrumentiem, senajiem ieročiem, karavīru dzīvesziņu, kas mijās ar karavīru dziesmām no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Vīru kopas “VILKI” dalībnieki koncertlekcijas laikā bija ģērbušies arheoloģiskajos tērpos.

Koncerta noslēgumā vīru kopas dalībnieki skolai uzdāvināja jaunāko dziesmu albumu “Bunkurs”.

Skolēnu atsauksmes:

  • “Patika dažādi mūzikas instrumenti: bungas, "garais pūšamais", rags, dūdas, akordeons”
  • “Patika zobens”
  • “Ļoti patika, ka stāstījumu papildināja ar fotogrāfijām. Īpaši patika bilde, kurā bija karavīri un vienam rokā bija lācītis.”
  • “Interesants stāstījums par visiem mūzikas instrumentiem un seno latviešu apģērbu.”
  • “Patika dziedāt karavīru dziesmas. Senāko laiku dziesmas nezināju. Dažas dziesmas dziedāja citādāk, nekā es zinu, bet tas netraucēja dziedāt līdzi.”
  • “Dažādi mūzikas instrumenti: āžarags, celma bungas, ģīga, akordeons, harmonikas, tāšu taure, stabules, dūda, kokle. Dažiem nezināju nosaukumus. Ļoti skaisti senie tērpi un rotas.”
  • Koncerts 16  

 


 

Koncertlekcija “ES MĪLU TEVI, LATVIJA”

2022. gada 10.maijā Trikātas pamatskolā 1. – 9. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās patriotiskā koncertlekcijā “Es mīlu Tevi, Latvija”, kuru vadīja Mikus Abaroniņš un Arta Abaroniņa.

Koncertlekcijā skanēja Latvijai nozīmīgas dziesmas, kuras skolēni dziedāja līdzi. Kopā ar vadītājiem viņi atcerējās un pārrunāja ar ko var lepoties katrs novads. Tika sauktas slavenas personības, dabas un vēstures objekti, īpašas tradīcijas. Skolēniem bija iespēja piedalīties viktorīnā un atbildēt uz sagatavotajiem jautājumiem.

Viņi atzina, ka koncertlekcija bija interesanta un atraktīva, varēja iesaistīties dziedot līdzi un atbildot uz jautājumiem, par pareizām atbildēm saņēma balviņas. Daļa skolēnu atzina, ka uzzinājuši vairāk informāciju par Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Gūtas daudz pozitīvas emocijas.


 

Koncertlekcija “KOSMOSA BURVIS”

2022. gada 2.maijā Trikātas pamatskolas 1. – 4. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās koncertlekcijas “Kosmosa burvis” ierakstu.

Lekcijas laikā kosmosa burvis sniedza plašu ieskatu par Visumu,  Saules sistēmu, planētām, supernovu un kosmosa mistērijām – melnajiem caurumiem un krītošajām zvaigznēm. Kosmosa burvis šos faktus izprotamākus padarīja, dziedot skolēniem zināmas dziesmas. Skolēni koncertlekcijā varēja aktīvi iesaistīties, dziedot un dejojot līdzi Nacionālā teātra aktierim Uldim Siliņam.

Koncertlekcijas vizuālie specefekti ļoti aizrāva skolēnus un raisīja viņos ne vien interesi, bet arī sajūsmu.

Skolēni koncertlekciju skatījās ar lielu prieku.

Viņi atzina, ka koncertlekcija bija ļoti interesanta. Piemēram, uzzināju daudz par planētām, varēju zīmēt planētas, uzzināju, ka Saule ir zvaigzne un Jupiters ir taisīts no gāzes, ka uz Venēras lietus ir tik kaitīgs. Ļoti patika dziesmas un dejot līdzi.


 

Koncertlekcija “DZEJA UN MŪZIKA”

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros marta mēnesī 5. -9. klašu skolēni literatūras stundās noklausījās koncertlekciju “Dzeja un mūzika”.

Tajā tika stāstīts par populāriem latviešu dzejniekiem: Vili Plūdoni, Raini, Aspaziju, Vizmu Belševicu, Klāvu Elsbergu, Ojāru Vācieti, Aleksandru Čaku, Imantu Ziedoni, Guntaru Raču. Koncertlekcijas veidotāji viesojās dzejnieku muzejos un sarunājās ar muzeju speciālistiem. Interesanti stāstīja kā veidojusies dzejnieku un komponistu sadarbība.

Koncertlekcijā skanēja pazīstamas un iemīļotas dziesmas pašu skolēnu vidū kā “Pūpolītis”, “Pasaciņa”, “Mazā bilžu rāmīti”, “Astoņi, kustoņi” u.c., kuru autori ir izcili latviešu komponisti kā Raimonds Pauls, Zigmārs Liepiņš, Imants Kalniņš, Renārs Kaupers, Jānis Lūsēns u.c.. 

Tās dziedāja un koncertlekciju vadītāja Mikus Abaroniņš.

Skolēnu atsauksmes

Videolekcija bija interesanta un izglītojoša. Uzzināju, ka dzejniecei Aspazijai ir tik daudz vārdu, Vilim Plūdonim bija 10 bērni.

Patika kā video autors intervēja muzeja pārstāvjus un dziedāja dažādas dziesmas. Interesanti bija uzzināt par dzejoļu autoru dzīvi agrāk.

Bija ļoti interesanti klausīties un uzzināt informāciju par dažādiem dzejniekiem kā veidojās sadarbība ar komponistiem. Priecājos par šādu piedāvāto iespēju.

 


 

VĒSTURES STUNDA TRIKĀTAS PAMATSKOLĀ

Patriotu nedēļā Trikātas pamatskolas 4.-9. klašu skolēni noskatījās digitālu  koncertlekciju “Lāčplēša dienā” programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Tas ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

Skolēni klausījās ne tikai patriotiskās dziesmas, bet papildināja savas zināšanas arī par Latvijas vēsturi. Lekcijas noslēgumā bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem, kurus bija sagatavojuši koncertlekcijas veidotāji. Skolēni rakstīja arī atsauksmes.

Fragmenti no skolēnu atsauksmēm:

“Man ļoti patika, ka tik daudz pastāstīja par Latviju un kritušajiem karavīriem. Īpaši patika “Dvēseles dziesma”! Nemaz nezināju, kas ir strēlnieki... domāju, ka tie ir mūziķi!”

“Ļoti interesanti bija! Patika dziesma - Čiekurkalna gaiļi dzied”!”

“Koncertlekcija bija interesanta! Man patika dziesmas un stāsti par tām! ” 

“Bija interesanti paklausīties par filmām, kuras neesmu redzējusi.”

“Man patika dziesmas - bija interesanti!”

“Man ļoti, ļoti patika!!! Bija interesanti paklausīties par Latvijas vēsturi, strēlnieku kaujām, kā arī ieklausīties dažādās īpašās latviešu dziesmās! Iesaku koncertlekcijas vadītājiem – turpināt savu iesākto darīt tālāk, vēl pastāstīt par citām tēmām un īpašiem svētkiem Latvijā! ”

“Uzzināju kādus apbalvojumus piešķir Latvijā.”

“Man patika, ka pa vidu skanēja mūzika - tad nebija garlaicīgi. Uzzināju, ko jaunu par vēsturi.”

“Samērā interesanta, ļoti daudz dziesmas! Var izbaudīt tās un uzzināt jaunus faktus par Lāčplēša dienu.”

“Man šī koncertlekcija likās diezgan interesanta. Ļoti patika, ka viss bija vienkārši izskaidrots.”  

“Uzzināju daudz jaunu faktu, saistībā ar Lāčplēša dienu. Dziesmu izvēle arī patika!”

“Man patika, ka tā nebija dokumentālā filma. Pastāstīja ne tikai par Latviju, bet arī kā pasaulē cilvēki cīnījušies par savu brīvību.”

“Man bija interesanti klausīties! Iepriecināja, ka dziedāja skaistas dziesmas un pastāstīja dažādus faktus.”

Es uzzināju, ka Latvijas māksliniekiem piešķir Trīs Zvaigžņu ordeni (R. Paulam, Z. Liepiņam, E. Garančai).”

Informāciju apkopoja: vēstures skolotāja Aira Kārkliņa


Operetes radošā laboratorija

2021.gada 25.maijā Trikātas pamatskolas 1. – 4. klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās aizraujoši izzinošā 360° 3D videoceļojumā ar morāli un jaunām zināšanām Operetes radošās laboratorijas 1.epizodē “Mežonīgajos rietumos”.

Latvijā jaunā un unikālā tehnoloģijā Operetes teātris radījis izglītojošu lekciju – izrādi “Operetes radošā laboratorija”, kas skatāma ar virtuālās realitātes 3D brillēm, skatītājam virtuāli nokļūstot paša iestudējuma centrā uz skatuves, zālē vai aizkulisēs VEF kultūras pilī, piedzīvojot pārsteidzoši reālas klātbūtnes efektu un aktīvi sekojot notikumiem tepat, 360° radiusā.

Ceļojuma gaitā skolēni uzzina, ar ko operetes un muzikālā teātra žanrs atšķiras no dramatiskā teātra, kas ir aktiermeistarība un ko var uzskatīt par īstu horeogrāfiju, kas ir scenogrāfija un kādēļ nepieciešami rekvizīti, kurā vietā teātrī atrodas parters, bet kur balkons, kas ir mistiskās skatuves kulises un citus terminus. Atsevišķa epizode ir veltīta teātra grimam un kostīmiem.

Noslēgumā skolēni pildīja anketas, lai varētu sevi pārbaudīt, kā izdevies uztvert un atcerēties jauno informāciju, kā arī saņēma atzinības rakstus.

Skolēni bija sajūsmā par virtuālo izrādi. Lielākā daļa no viņiem pirmo reizi skatījās ar 3D brillēm. Viņiem bija pārsteigums, ka skatoties vajadzēja grozīties un skatīties apkārt. Daži izteicās, ka bija bailes skatīties uz leju, jo šķitis, ka nokritīs. Savukārt viena meitene minēja, ka paskatoties uz augšu, radusies sajūta, ka viņa lido.

Skolēni min, ka uzzinājuši kas ir operete, horeogrāfija, rekvizīti un dekorācijas. Informācija pasniegta jautri un interesanti. Patika, ka izrādes varoņi palīdzēja viens otram. Labprāt aizpildīja darba lapas pēc izrādes, jo tā varējuši atcerēties to, ko redzējuši video.

Skolēni noteikti vēlētos redzēt arī citas epizodes.


Koncertlekcijas "Sprādziens mūzikā" un "Kino mūzikas vēsture"

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2020./2021. mācību gada 2.semestrī Trikātas pamatskolas 5. – 9. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties tiešsaistes koncertlekcijās “Sprādziens mūzikā” un “Kino mūzikas vēsture”.

Koncertlekcijā “Sprādziens mūzikā” skolēni tika iepazīstināti ar to, kā populārā mūzika ir attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam: džeza, blūza ēra, svinga laiks, revolucionārie rock’n’roll gadi, hipiju plūsma, disko spožums, astoņdesmitie, 90. gadu popkultūra un mūsdienās.

Tas bija ceļojums laikā, izzinot, kā mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Koncertstāstu papildināja īpaši veidoti video materiāli.
Programmā skanēja populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, The Queen, Maikla Džeksona, The Beatles, AC/DC, ABBA, Frenka Sinatras, The Rolling Stones  u.c.

Koncertlekcijā “Kino mūzikas vēsture” skolēni uzzināja, kā ir radies kino un kā mūzika ir palīdzējusi attīstīties šim žanram.

Skolēniem bija iespēja redzēt spilgtākos momentus no mēmā kino un pirmajām krāsainajām filmām līdz mūsdienu kino tehnoloģijām, viņi dzirdēja mūziku no dažādu žanru kino filmām: zinātniskās fantāzijas, piedzīvojumu filmām, drāmām un multfilmām, Latvijas kino mūzikas šedevriem (melodijas no tādām filmām kā “Mūzikas skaņas”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Neiespējamā misija”, “Ledus sirds”, “Titāniks”, “Smaragdu pilsētas burvis” u.c.)

Koncertlekcijas vadīja dziedātājs Mikus Abaroniņš kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu.


Izglītojošs koncerts "Atklāj ģitāru!"

2019. gada 3. decembrī Trikātas pamatskolā projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros notika izglītojošs koncerts “Atklāj ģitāru!”.

Koncertā bija dzirdami Jāņa Bērziņa virtuozi ģitāras spēles paraugdemonstrējumi, kā arī 5. – 9. klases skolēni tiks iepazīstināti ar bieži neredzētām un modernām ģitāras spēles metodēm. Tika demonstrētas dažādas tehnoloģijas, kuras šobrīd ģitāristi visā pasaulē izmanto, lai sasniegtu jaunus skaņu tembrus. Koncertā varēja dzirdēt akadēmiskā, populārā, džeza, roka un citus mūzikas stilus. Ģitāristam bija līdz akustiskā, elektriskā un basa ģitāras, kā arī efektu pedāļi un skaņas pastiprinātāji. Tika demonstrēti arī vairāki paņēmieni, piemēram, divu ģitāru spēlēšana vienlaicīgi, skaņu ierakstīšana cilpās un ģitāras kā perkusiju instrumenta izmantošana.

Skolēni varēja tuvumā apskatīt ģitāras un dažādas ierīces, kuras pastiprina un izmaina ģitāras skaņu. Skolēniem bija iespēja izmēģināt pašiem uzspēlēt ģitāru kopā ar ģitāristu J. Bērziņu. Koncertu ģitārists noslēdza ar dziesmu “Gandrīz tautasdziesma”. Tas bija fantastiski, skolēniem ļoti patika.

Skolēni uzdeva dažādus jautājumus. Viņus pārsteidza, ka ģitārists Jānis ir apguvis ģitārspēli pašmācības ceļā, kā arī ģitāru un tehnoloģiju izmaksas.

“Man patika, ka ģitārists izstāstīja kā viņš ir līdz tam nonācis. Interesanti bija, ka varēja aiziet pamēģināt spēlēt ģitāru. Man ļoti patika pēdējā dziesma, ko spēlēja ģitārists.” /Agija/

“Man patika pati ideja, ka mūsu skolu apmeklē ģitārists. Mūzika patiesi bija ļoti skaista, dzīvē skan daudz labāk nekā TV ekrānos. Es arī saklausīju, saskatīju pamācības, kā spēlēt ģitāru. Man šis pasākums patiesi patika!” /Patrīcija/

“Man ļoti patika šī lekcija! Es uzzināju, cik aptuveni maksā ģitāra, ar kuru viņš ir spēlējis un ka viņam nesen iznāca albums.” /Diāna/

“Man patika kā spēlēja visas trīs ģitāras. Es uzzināju, kur atrodas mikrofoni ģitārā. Man vēl patika, kā viņš visas trīs ģitāras spēlēja reizē.” /Jānis Airis/

2 gitaras  aigars  lauma


Izrādes "Smieklu sasaukšanās" apmeklējums

2019. gada 2.oktobrī Trikātas pamatskolas 1. – 4. klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devas uz Valmieras Drāmas teātri, lai noskatītos Ineses Zanderes izrādi bērniem “Smieklu sasaukšanās” ar Renāra Kaupera mūziku.

Izrādē tika parādīti piedzīvojumi spogulī un sapnī, apēstas konfektes, daudzstāvu nama kāpnes un Kreica kungs, Elzas gaidīšana, ejampanti, lecampanti, sedzampanti, redzampanti. Sarunas un prātošana – dziedot, lecot, spēlējot.

Skolēniem izrāde "Smieklu sasaukšanās" ļoti patika. Viņus aizrāva izrādes dinamika. Aktieriem bija koši tērpi, viņi arī dejoja, izpildīja interesantus vingrojumus. Skolēni atpazina Renāru Kauperu.  Bērniem patika viņa ģitāras spēle un skaistās dziesmas. Skolēniem ne mirkli nebija garlaicīgi.

3.klases audzinātāja Ligita Garsele


2019. gada 19. maijā Trikātas pamatskolas 1. – 6. klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devas uz Rīgas Motormuzeju.

Muzeja ekspozīcijā bija apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati. Seno spēkratu ekspozīcija veidota kā aizraujošs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un auto pasaules nozīmīgākajiem vēstures notikumiem.

Muzejs ne tikai vāc, saglabā, pēta, restaurē un popularizē senos spēkratus, muzejs ir arī radoša vieta kur mācīties. Skolēni varēja apgūt ceļu satiksmes noteikumus, auto, moto, velo būves attīstības vēsturi, kā arī inženiertehniskas zināšanas. Viņi varēja arī līdzdarbojoties dažādās interaktīvās nodarbēs.

Pēc Rīgas Motormuzeja apmeklējuma skolēni bija izbrīnīti, ka senāk auto ir braukuši tik lēni. Pārsteigums, ka ir vēl saglabājušās tik sen ražotas mašīnas, un to ir ļoti maz. Viņiem patika, ka varēja apskatīt tik dažādas un spīdīgas mašīnas. Priecājās par iespēju “braukt” Padomju laika autobusā uz kāzām. Tagad skolēni zina, ka arī Latvijā bija auto ražošana.

2.klases audzinātāja Ligita Garsele


2019. gada 30.oktobrī Trikātas pamatskolas 7. – 9. klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devas uz Valmieras Drāmas teātri, lai noskatītos muzikālu izrādi jauniešiem “Pavasaris”. Tā vēsta par pusaudžu sāpīgo pieaugšanu un par draugiem, kas tiekas kādā pamestā garāžā, lai kopā spēlētu pagrīdes rokgrupā un radītu savu alternatīvu pasauli. Sevis meklējumi, ilgas un dziņu raisītais mulsums, nebeidzamo mājasdarbu un kontroldarbu apnikums, strupceļš sarunās ar vecākiem, auguma pārvērtības, tuvošanās, divu ķermeņu magnētisms un pirmās pieredzes sūrums. Izrāde pārsteidza ar dzīvo mūzikas izpildījumu.

Skolēniem izrāde patika, jo tajā atspoguļotas šī brīža jauniešu problēmas. Izteica vēlmi noskatīties vēl kādu jauniešu izrādi.

afisa izrade pavasaris


2018. gada 17. decembrī Trikātas pamatskolas skolēni devās uz Trikātas kultūras namu, lai noskatītos izrādi “TRĪS”. Tā stāstīja kādu senu Ziemassvētku pasaku, kurā netrūka humora un arī sirsnīgi aizkustinošu mirkļu, kad ilgas pēc brīnuma tiek piepildītas. Izrādē piedalījās: mūziķe/komponiste Elizabete Balčus, aktrise Egija Silāre, čelliste Kristiāna Abiļeva. Katra no viņām caur savu radošo dimensiju – mūzika, teātris, veidoja kopīgu stāstu, kurā skanēja Ziemassvētku tradicionālās dziesmas mūsdienīgās aranžijās, izmantojot elektroniskos instrumentus un efektus.

Skolēnus pārsteidza krāšņās un interesantās video projekcijas. Aktrise stāstot stāstu, iesaistīja skatītājus. Sākumskolas skolēni ar lielu interesi skatījās izrādi un aktīvi darbojās līdzi.

Izrāde radīja Ziemassvētku gaidīšanas prieku.

afisa izrade tris