2015 Aktualitātes
29. augustā plkst. 18:00
VECĀKU KOPSAPULCE
JAUNĀ MĀCĪBU GADA AKTUALITĀTES
8. augustā darbu atsāk pirmsskolas grupiņas
DARBA LAIKS NO 7:30 LĪDZ 18:00
ATGĀDINĀJUMS!
Cien., vecāki! Bērniem uzsākot pirmsskolas grupu apmeklējumu, nepieciešama ģimenes ārsta izziņa par veselības stāvokli
VIDZEMES DŽUDO SKOLAS "VALMIERA" NOMETNE
https://www.facebook.com/VidzemesJudo/
DEJU UZVEDUMS "NO ZOBENA SAULE LĒCA"
21. jūnijā, Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos notiks vērienīga dejas izrāde “No zobena saule lēca”.
Deju izrādē piedalīsies Trikātas pamatskolas 1.-4. klašu tautas deju pulciņa 22 dalībnieki. Deju skolotāja E. Kaķīte-Brasa.
Foto: http://ziemellatvija.diena.lv/laikraksta-arhivs/deju-svetki-un-vasaras-ieskandinasana-trikata-119775
PIRMSSKOLAS GRUPAS
Pirmsskolas apvienotā dažāda vecuma bērnu grupa
darbosies līdz 22. jūnijam
No vasaras audzēkņus gaidīsim 8. augustā
30. maijā plkst. 8:30
SKOLAS PĒDĒJĀ DIENA
svinīgs pasākums zālē:
- dāvanu pasniegšana
- komponista U. Punkstiņa koncerts
svētku pusdienas
plkst. 10:00
BĒRNU SVĒTKI
Trikātas pilskalnā un centrā
Trikātas pamatskolā aizritējis bagāts un pārmaiņu pilns mācību gads
Pašā mācību gada sākumā ziedi un laba novēlējumi bija dzirdami ne tikai Zinību dienā, bet arī Raiņa dzimšanas dienā 11. septembrī un Tēvu dienas aktivitātēs pirmsskolas grupiņās (skolotājas S. Kanašniece, M. Ingeleviča).
Par aktīvu darbību Ekoskolas programmā šogad saņēmām Ekoskolas titulu. Skolotāji čakli sāka strādāt jau augustā, kad norisinājās vasaras nometne “Dziļāk mežā”, kuras dalībniekiem bija iespēja apmeklēt gan Tērvetes dabas parku, gan Sedas purvu, iepazīstot dažādus augus, kokus un dzīvniekus (skolotājas I. Ābrama, I. Ciguze, S. Strautiņa).
Nometnes laikā konstatējām, ka skolas teritorijā aug daudz mazpazīstami koku, tāpēc septembrī pie sevis aicinājām vides speciālistus I. Somu un A. Liepiņu, kuri noskaidroja skolas parkā augošo koku un krūmu sugas. Mežziņi S. Leite un A. Ziemulis iepazīstināja skolēnus ar mežziņu profesiju un K. Dubrovskis ar mednieku ikdienu.
Ekoskolas dalībnieki piedalījušies vairākos vides konkursos – “Mans mazais pārgājiens”, “Laiks laukiem”, bet pavasarī nodarbojās ar puķu audzēšanu un projekta rakstīšanu.
Skolā tradicionāli tika svinēti un organizēti dažādi pasākumi – spoku ballīte “Spoki sadarbojas”, Mārtiņdiena pirmskolas grupiņās, Lāčplēša diena, Ziemassvētki, Sniega diena, Lieldienas, Vecvecāku diena un Mātes diena. Īpaši atzīmējām Latvijas dzimšanas dienu, kuru organizēja biedrība “Iespēju durvis”, un Ziemassvētkos mūs iepriecināja rūķi – M. Lorenca, M. Krecere un K. Putniņš.
Pavasarī ar skolas dzīvi iepazīstinājām topošos pirmklasniekus un viņu vecākus, piedāvājot atraktīvas mācību stundas (skolotāja I. Ciguze un S. Strautiņa). Vai zinājāt, ka pats skolēns var izgatavot pirkstiņkalkulatoru?
Šajā mācību gadā skolā atbalstījām dažādas sportiskās aktivitātes: 4. klases skolēni apmeklēja peldbaseinu Valmierā, skolēni brauca uz sporta sacensībām, skrēja rudens un pavasara krosus gan skolā, gan Valmierā un Valkā, maratonu Valmierā, piedalījās stafetēs Brenguļos, Kārķos, kā arī pilnveidoja savu slidotprasmi, piedaloties „Gladiatoru” cīņās. Ātrākās mūsu skolas skrējējas ir D. Gartmane un M. Bērziņa, viņas pavasara krosā izcīnīja 1. vietu savā vecuma grupā (skolotāji M. Konstante, G. Purgalis).
Sports mūsu skolēniem patīk, tāpēc pēc stundām viņiem ir iespēja piedalīties dažādos sporta veidos: regbijā, krosmintonā (spīdmintonā), jāšanas, jaunsardzes nodarbībās un Cēsu karatē klubā (vadītāji K. Staņa, S. Paegle, M. Lorenca, R. Leitens, A. Nestro). Aiz muguras pirmās sacensības krosmintonā, kur R. Deduškevičs ieguva 2. vietu; karatē eksāmenā M. Žibojēdova un A. Veikšāne ieguva sarkano jostu; jaunsardzes dalībnieki 7. maijā varēja vērot sacensības Daiņa Turlais kausa izcīņā Trikātas pilskalnā un pie Abuls upes.
Šogad 4., 5., 7. un 9. klases skolēni aktīvi izmantoja iespēju Valmieras CSDD nokārtot velosipēda vadītāja tiesības, lai būtu gudri un droši satiksmes dalībnieki.
Iemīļota nodarbošanās skolēniem ir arī zīmēšana. Skaisti zīmējumi tika veidoti skolas 2016. gada kalendāram un piedaloties Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītajā izstādē „Skaista mana tēvu sēta”. Aktīvākie zīmētāji ir pirmsskolas grupu audzēkņi (skolotājas M. Ingeleviča, A. Pētersone).
19 skolēni savus talantus pārbaudīja dažādās Valmieras pilsētas un starpnovadu olimpiādēs – latviešu valodā, matemātikā, vizuālajā mākslā, informātikā, bioloģijā, mājturībā, angļu valodā, krievu valodā, kā arī kombinētajā olimpiāde 1. un 2. klasei. Olimpiāžu uzvarētāju vidū ir D. Gartmane (latviešu valodā un vizuālajā māksla), E. E. Pētersone (latviešu valodā), P. Fūrmane (vizuālajā māksla), M. M. Boškins (informātikā), kurus sagatavoja skolotājas M. Ģingule, A. Gartmane un I. Boškina. Aktīvākais olimpiāžu dalībnieks bija 6. klases skolnieks R. Kuplais, kurš pārstāvēja skolu 4 starpnovadu olimpiādēs.
Savu pacietību zinātniski pētniecisko darbu izstrādāšanā un aizstāvēšanā pierādīja 6. klases skolniece P. Škirikova un 8. klases skolniece I. Ielīte, kuras saņēma godalgotas vietas Vidzemes reģionā. Meitenēm liels atbalsts bija skolotājas M. Ģingule, I. Boškina un M. Konstante.
Olimpiāžu un zinātniski pētniecisko darbu laureāti un viņu skolotāji 23. maijā tikās pieņemšanā pie Beverīnas novada pašvaldības priekšsēdētāja M. Zvirbuļa.
Erudīciju un radošumu skolēni parādīja interesantos konkursos – Starptautiskajā diktātu dienā, “Teci, teci valodiņa”, “Konstruē un modelē”, “Jautrais karuselis”, “Mans atstarotājs”, “Beverīnas novada Cālis 2016”, “Lakstīgala”, konkursā par "Via Hanseatica" tūrisma objektiem, „Bērnu literatūras Maģija – 2015” u.c. Skolā tika organizēts tulkošanas konkurss “Valodas – cilvēku bagātība”. (skolotājas I. Ābrama, A. Pētersone, M. Ģingule, I. Ciguze, V. Lāce, R. Kreitūze, D. Lībiete-Dubrovska, Z. Jozepa, S. Kanašniece, I. Taurīte, S. Jenerte).
Prieks, ka šajā mācību gadā mūsu skolas 56 skolēni ir piedalījušies dažādās olimpiādēs, konkursos un sporta aktivitātēs.
Ziemas mēnešos skolotājs G. Purgalis kopā ar skolēniem būvēja koka automodeļu trasi un koka automodeļus, pulcējot lielu skolēnu skaitu no citu novadu skolām koka automodeļu sacensībās.
Joprojām aktīvi notiek tautas deju nodarbības gan skolā, gan Kocēnu kultūras centrā, lai mūsu skolas skolēni būtu vieni no 500 dalībniekiem, kas izpildīs režisora Uģa Brikmaņa deju izrādes „No zobena saule lēca” stāstu Agra Daņiļeviča horeogrāfijā, kas notiks Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos 21. jūnijā (skolotāja E. Kaķīte-Brasa).
No māla veidotie trauki, podiņi, medaļas u.c. bija aplūkojami Podniecības pulciņa izstādē 6. maijā Trikātas kultūras namā. Skolotājas L. Merginas vadībā veidotie un melni dedzinātie izstrādājumi priecēja ikvienu izstādes apmeklētāju.
Mācību gada nogalē visi skolēni devās mācību ekskursijās: vecāko klašu skolēni apmeklēja ZOO dārzu un dzelzceļa muzeju Rīgā, bet jaunāko klašu skolēni devās uz Rakšiem.
Līdz ar vasaras iestāšanos darbs skolā turpināsies, jo, piedaloties Beverīnas novada pašvaldības rīkotajā projektu konkursā „Sabiedrība ar dvēseli” tika iesniegti un atbalstīti 3 projekti skolas dzīves uzlabošanai: jaunu futbola vārtu uzstādīšana sporta laukumā; rotaļlietu iegāde pirmsskolas grupiņā un koku un krūmu nosaukumu izgatavošana un izvietošana skolas parkā un izzinošas spēles izveidošana.
Trikātas pamatskola piedalījās Maxima organizētajā izglītības atbalsta programmā „Savai skolai”. Pateicoties aktīvajiem pircējiem, Trikātas pamatskola pret iesūtītajām 1177 uzlīmēm izvēlējās kinētiskās smiltis pirmsskolas grupiņām un lego komplektu pagarinātās grupas un sākumskolas skolēniem. Paldies visiem atbalstītājiem!
13. maijā pēdējais skolas zvans izskanēja sešiem 9. klases skolēniem: M. Braunam, L. Ciguzei, I. Čerņavskim, K. Krumholcam, L. Meirānei un M. Žibojēdovai. Kā finišs pirms vēl viena liela starta – eksāmeniem! Visi Trikātas pamatskolas skolēni, kopā ar klašu audzinātājiem, bija sarūpējuši ziedus un dāvanas 9. klases skolēniem un viņu audzinātājai I. Boškinai. Protams, neiztika arī bez interesantiem uzdevumiem un pārbaudījumiem.
Mācību gadu noslēdzot, prieks par 8 labākajiem skolēniem, kuriem vidējā balle mācībās ir 8 balles un augstāka.
Paldies skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem par aktīvu darbošanos un līdzdalību, lai skolas dzīve būtu interesanta un piedzīvojumiem bagāta! Paldies vecākiem – Imantai Zaļkalnei, Jānim Brencim, Andrim Bortkēvičam, Dailai un Agnim Ielīšiem, Dzintaram Avotiņam! Paldies Beverīnas novada pašvaldībai par atbalstu visa mācību gada garumā!
Skolas mācību gads noslēgsies 30. maijā ar svinīgu pasākumu, komponista U. Punkstiņa koncertu skolā un Bērnu svētkiem Trikātas pilskalnā un centrā. Lai saulaina un priecīga vasara!
Attēlā: Mācību priekšmetu olimpiāžu un zinātniski pētniecisko darbu laureāti un viņu skolotāji.
Iveta Ābrama un Inga Boškina
24. maijā plkst. 18:00
fizikas-matemātikas kabinetā
SKOLAS PADOMES SANĀKSME
Darba kārtībā:
- Skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi
- Projekti
- Skolēnu pārvadājumi
- Mācību gada sasniegumi un izvērtējums
TRIKĀTAS PAMATSKOLA
2015./2016. MĀCĪBU GADS
DALĪBNIEKI UN UZVARĒTĀJI OLIMPIĀDĒS, ZPD
Olimpiāde |
Skolēns |
Pedagogs |
Iegūtā vieta |
4. klases latviešu valodas olimpiāde |
Dārta Gartmane
Elīza Evelīna Pētersone |
Maruta Ģingule |
3. vieta
Atzinība |
vizuālās mākslas olimpiāde |
Dārta Gartmane
Patrīcija Fūrmane |
Aiga Gartmane |
1. vieta
2. vieta |
5. Vidzemes reģiona 5.-9. klašu skolēnu pētniecisko darbu konkurss |
Paula Škirikova
Ilze Ielīte |
Maruta Ģingule, Inga Boškina
Monta Konstante |
1. vieta
3. vieta |
informātikas olimpiāde |
Mareks Markuss Boškins |
Inga Boškina |
Atzinība |
DALĪBNIEKI OLIMPIĀDĒS
Olimpiāde |
Skolēns |
Pedagogs |
9. kl. izglītojamo krievu valodas (svešvaloda) olimpiāde |
L. Meirāne |
I. Taurīte |
latviešu valodas un literatūras olimpiāde |
A. Veikšāne M. Žibojēdova R. Kuplais
L. Baltiņa |
M. Ģingule
I. Ābrama |
6. un 8. kl. angļu valodas olimpiāde |
Z. Eglīte, J. A. Tams |
S. Jenerte |
matemātikas olimpiāde |
M. Šmagris – Bondars D. Gartmane, J. A. Tams M. M. Boškins, L. Ielīte |
I. Ciguze M. Konstante I. Kondratjeva |
kombinētā olimp. 1.-2. kl. |
D. L. Švēde S. Sjarki |
S. Strautiņa |
vizuālās mākslas olimpiāde |
E. Svika A. Solotkijs A. Deduškevičs
A. Bevza |
I. Ciguze
A. Gartmane |
mājturības olimpiāde |
R. Kuplais |
G. Purgalis |
bioloģijas olimpiāde |
M. Žibojēdova |
M. Alkšere |
informātikas olimpiāde |
R. Kuplais |
I. Boškina |
DALĪBNIEKI UN UZVARĒTĀJI KONKURSOS
Konkurss |
Dalībnieki |
Pedagogs |
Iegūtā vieta |
Konkursi 7.-8.klašu skolēniem «Добро пожаловать в Страну РУССКИЙ ЯЗЫК!»(2016) |
A. Lazda (dzejolis)
8. kl. (komanda) |
I. Taurīte |
|
Konkurss “Kas notiek?” |
9. klase |
|
|
Starptautiskā diktātu diena |
S. Trunova, L. Baltiņa |
I. Ābrama |
|
Konkurss 4. klašu skolēniem angļu valodā „Jautrais karuselis” |
D. Gartmane, N. Terentjeva, M. Bērziņa, V. Skaldere |
Z. Jozepa |
|
1.-4. kl. vokālistu konkurss „Lakstīgala” |
D. L. Švēde, S. Sjarki, A. Brasa, R. Brencis, D. Žibojēdova, A. Zundāns, R. Ziemane |
V. Lāce |
|
Konkurss par "Via Hanseatica" tūrisma objektiem |
L. Vasiļjeva, S. Trunova (7. klase) |
I. Ābrama |
Bezmaksas ekskursija uz Vējiņu pazemes ezeriem |
Konkursa "Bērnu literatūras Maģija - 2015" |
E. E. Pētersone
|
M. Ģingule |
laureāte |
Konkurss “ Mans mazais pārgājiens” |
3. klase |
I. Ciguze |
|
Video konkurss “Laiks laukiem” |
Rodrigo, Lauma, Natālija, Linda, Arvilds, Mārtiņš un Toms |
I. Ciguze I. Ābrama |
|
Stāstnieku konkurss "Teci, teci valodiņa" |
Elīna Krūmiņa un Elīza Evelīna Pētersone |
I. Ciguze M. Ģingule |
MAZĀ STĀSTNIEKA tituli |
Konkurss “Mans atstarotājs” |
1., 2., 3. klase |
D. Lībiete-Dubrovska I. Ābrama |
|
Valmieras pilsētas un novadu
|
D. L. Švēde, S. Sjarki, D. Žibojēdova, R. Ziemane |
V. Lāce |
II pakāpe |
"ZAAO mēneša jautājums" |
Elīna Krūmiņa |
I. Ciguze |
Marta uzvarētāja |
Konkursā „Konstruē, modelē" novadu skolām 1., 2. klasēm
|
Artjoms Solotkijs |
R. Kreitūze |
3.vieta |
Konkursā „Konstruē, modelē" novadu skolām 3., 4. klasēm
|
Mārcis Šmagris – Bondars Dārta Gartmane |
I. Ciguze M. Konstante
|
2. vieta |
Skolas tulkošanas konkurss “Valodas – cilvēku bagātība” |
E. E. Pētersone, A. Veikšāne, E. Krūmiņa, S. Trunova, L. Grāvelsiņa, R. Ziemane, M. Bērziņa, D. Gartmane, D. Lazda |
I.Ābrama, M. Ģingule, I. Taurīte, S. Jenerte, M. Jēgere |
Balva – boulings Smiltenē |
DALĪBNIEKI UN UZVARĒTĀJI SACENSĪBĀS
Sacensības |
Dalībnieki |
Pedagogs |
Iegūtā vieta |
“Tautas bumba” sacensības stafetes |
A. Deduškevičs, L. Grāvelsiņa, D. Gartmane M. Bērziņa, M. Ielītis, A. Miezis, A. Zalāns, P. Fūrmane, D. Kaupe, R. Kuplais, J. Grāvelsiņš, J. Skrabe |
M. Konstante |
|
Gladiatori |
D. Kaupe, R. Kuplais, J. Skrabe, A. Lazda, A. Veikšāne, P. Meļķe, A. Bevza, L. G. Ciguzis, E. Kuplā, I. V. Būda T. Grāvelsiņš |
G. Purgalis |
|
Stafetes Beverīnas novada 3.-4. kl. skolēniem Brenguļu sporta centrā |
3. un 4. klase |
G. Purgalis |
|
Sportalt Valmieras maratons |
Olivers Valtiņš M. Bērziņa D. Gartmane R. Ziemane A. Deduškevičs J. Avotiņa R. Baškers E. Tesļa R.Brencis |
|
2. vieta savā grupā |
Valmieras pilsētas un novadu rudens kross |
Dārta Gartmane M. Bērziņa V. Skaldere A. Solotkaja N. Šmagris- Bondars A. Miezis M. M. Boškins R. Kuplais |
M. Konstante |
2. vieta savā grupā |
Latvijas krosmintona (spīdmintona) līgas 4.posms |
Rovilds Deduškevičs
Liene Ielīte M.M.Boškins |
S. Paegle |
2. vieta |
KOKA AUTOMODEĻU SACENSĪBAS Trikātā un Strenču novada vidusskolā |
Rodrigo (1. kl.), Aigars, Adrians, Mareks Markuss, Valters, Jānis Airis, Rovilds (5. kl.), Roberts, Alberts (6. kl.), Jānis Armands (7. kl.) |
G. Purgalis |
|
Valkas novada pavasara kross |
Madara Bērziņa Dārta Gartmane
Valters Kuplais Rovilds Deduškevičs Adrians Miezis |
M. Konstante
G. Purgalis |
1. vieta 1. vieta |
Ielu stafetes (Smiltene) |
4.-5. kl. M. Bērziņa, D. Gartmane, L. Ziemane, V. Kuplais, R. Deduškevičs, A. Miezis 6.-7. kl. L. Ernstberga, D. Kaupe, P. Škirikova, G. Krumholcs, A. Lazda J. A. Grāvelsiņš 8.-9. kl. A. Veikšāne, I. Ielīte, M. Žibojēdova, I. Čerņavskis, T. Grāvelsiņš, K. Krumholcs |
M. Konstante
G. Purgalis |
|
PASĀKUMS
Pasākums |
Dalībnieki |
Pedagogs |
Ekoskolu sadraudzības pasākums (Ēvele) |
R. Brencis, L. Grāvelsiņa, T. Grāvelsiņš |
I. Ciguze I. Ābrama |
"top!" ielu stafetes
1. maijā Smiltenē komandu sacensībās - 3 meitenes + 3 zēni, 6 x 350 m piedalījās arī Trikātas pamatskolas skolēni: Dārta, Madara, Linda, Rovilds, Adrians, Valters (4.-5. kl. Chipicao skrējienā), Alīna, Dagne, Līga, Andris, Gvido, Jānis Armands (6.-7. kl. Hanzas maiznīcas skrējienā); Ilze, Amanda, Monta, Ivo, Toms, Kristaps (8.-9. kl. AlisCo skrējienā, viņiem 4. vieta).
Attēli: http://ziemellatvija.diena.lv/sports/citas-zinas/smiltene-aizvadita-sportiska-diena-117984?image=229
Izskanējis konkurss "Cālis 2016"
Pavasarī ar savām dziesmām priecē ne vien gājputni, kas atgriezušies no siltajām zemēm, bet arī Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastu pirmsskolas vecuma bērni, kas piektdien, 22. aprīlī Trikātas kultūras namā mazo vokālistu konkursā "Cālis 2016" atrādīja savu dziedāšanas talantu.
Šogad savā muzikalitātē mērojās 25 mazie dziedātāji vecumā no 2 līdz 7 gadiem - 9 puiši un 16 meitenes. Konkursa sniegumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Strenču mūzikas skolas direktore Ralda Ziemule, pedagoģe Inga Čukure un Strenču kultūras centra vadītājs Edijs Frīdenbergs.
Katrs konkursa dalībnieks, skaisti saposies, droši kāpa uz skatuves, un priecēja žūriju un klausītājus ar savu skanīgo dziedājumu.
Kamēr žūrija apkopoja konkursa rezultātus, bērnus kopīgās rotaļās, jautras mūzikas pavadījumā, aicināja Rūķu Meitene, kuras tēlā iejutās pasākuma vadītāja Ineta Vanaga.
Konkursā galveno nomināciju „Beverīnas novada Cālis 2016” ieguva piecgadīgais ROBIJS ŠMITS no Kauguru pagasta. Pārējie rezultāti aplūkojami tabulā. Visi dziedātāji saņēma diplomus, jaukas grāmatas un šokolādes sirsniņu.
Paldies visiem dalībniekiem un viņu vecākiem, kā arī Kauguru PII „Pasaciņa” mūzikas skolotājai Ievai Cīrulei un Brenguļu sākumskolas mūzikas skolotājai Liesmai Lorei par mazo vokālistu sagatavošanu konkursam! Lai šis pavasaris ir rosīgs dziedāt gribošajiem mazuļiem un radošu ideju, izturības pilns pedagogiem un viņu vecākiem!
Beverīnas novada „Cālis 2016” rezultāti
Jaunākā grupa
Vārds, uzvārds |
Pagasts |
Ga- di |
Dziesmas nosaukums |
Tituls |
Robijs Šmits |
Kauguri |
5 |
“Dziesmiņa par klausīšanu” (S. Silava) |
Beverīnas novada CĀLIS 2016 |
Edgars Maniks |
Kauguri |
2 |
“Spīdi, spīdi saulīte” |
I vieta |
Aleksandra Pilipoveca |
Brenguļi |
3 |
“Vinnijs Pūks” A.Klāsones m.J.Draginovičas vārdi |
II vieta |
Zane Mežīte |
Trikāta |
3 |
“Cip, cip, cālīši” |
II vieta |
Estere Buka |
Kauguri |
4 |
“Pavasara ziediņi” (J. Štoma) |
III vieta |
Arvis Gutāns |
Kauguri |
5 |
“Šķindu, šķindu Rīgas pile” (Latv.t.dz.) |
III vieta |
Andris Gutāns |
Kauguri |
3 |
“Satiku gailīti” (Latv t.dz.) |
Draudzīgais Cālītis |
Kristaps Rastopčins |
Kauguri |
5 |
“Tec’, meitiņa, tu pa priekšu” (Latv.t.dz.) |
Staltākais Cālītis |
Milāna Kuzņecova |
Trikāta |
5 |
“Lelles jaka” ( A.Žilinskis) |
Saulainākā Cālīte |
Kristaps Emīls Reinvalds |
Trikāta |
5 |
“Pulksteņtaka” (D.Robule) |
Drosmīgais Cālītis |
Sanija Dracmane |
Trikāta |
4 |
“Mani pirkstiņi” |
Darbīgā Cālīte |
Venija Kolomijeca |
Trikāta |
4 |
“Ejam ciemos!” ( B. Brice) |
Košā Cālīte |
Leo Tora |
Kauguri |
4 |
“Saulīte ar zobiņiem” (A. Zauers, A. Klāsone) |
Izteiksmīgais Cālītis |
Līna Bortkeviča |
Trikāta |
5 |
“Reiz uz ceļa” |
Smaidīgā Cālīte |
Emīlija Neimane |
Kauguri |
5 |
“Plācenītis” (E. Līduma, J. Ķepītis) |
Smaidīgā Cālīte |
Samanta Gulbe |
Brenguļi |
4 |
“Rozā” D.Robule |
Cālīte Dāmīte |
Beāte Znotiņa |
Trikāta |
3 |
Kukainīša pavasaris. (I.Circene) |
Pavasarīgā Cālīte |
Anna Marija Petrovska |
Brenguļi |
4 |
“Lietutiņš” (D.Robule) |
Mīlīgā Cālīte |
Vecākā grupa
Alise Elizabete Ipatova |
Kauguri |
6 |
“Peļu dzirnavas” (V. Ļūdēns, A. Altmanis) |
I vieta |
Annija Akmentiņa |
Kauguri |
6 |
“Smaidu putns” (L. Saulietes atdz., A. Romela) |
II vieta |
Laura Niedre |
Kauguri |
6 |
“Bučiņas” (I. Kraševska) |
III vieta |
Loreta Andrupe |
Kauguri |
7 |
“Rūķīša dziesmiņa” (L. Ligere-Stengrevica) |
Radošāka Cālīte |
Rainers Veikšāns |
Trikāta |
6 |
“Kliņģeris Mincītim” (V.Siliņa) |
Cālītis Džentlmenis |
Unda Bortkēviča |
Trikāta |
6 |
“Pļavā” |
Sapņainā Cālīte |
Henrijs Mihejevs |
Brenguļi |
7 |
“Maziņš lācīts Pūks” (U.Savickis, D.Strelēvičas v.) |
Noslēpumainais Cālītis |
Sarmīte Kanašniece
LEPOJAMIES!
Valkas novada pavasara krosā
1. vieta Madarai Bērziņai
1. vieta Dārtai Gartmanei
skolotāja Monta Konstante
Foto un rezultāti: http://www.valka.lv/lv/valkas-novads-1/sports-1/pavasara-krosa-piedalas-visas-valkas-novada-skolas
Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu novadu informātikas olimpiādē
Atzinība Marekam Markusam Boškinam
skolotāja Inga Boškina
Konkursā „Konstruē, modelē" novadu skolām 1., 2. klasēm
3. vieta Artjomam Solotkijam
PAVASARA KROSS
15. aprīlī skolā notiek pavasara kross.
Distances:
1. - 5. kl. 500 m meitenēm un zēniem
6. - 9. kl. 1000 m meitenēm un zēniem
LEPOJAMIES!

LEPOJAMIES!
Martā "ZAAO mēneša jautājums" uzvarētāji ir
Gunita Klaipa no Valkas novada Valkas pamatskolas 5.b klases;
Sanita Vīcupa no Balvu novada Tilžas vidusskolas Vectilžas filiāles 2.klases;
Elīna Krūmiņa no Beverīnas novada Trikātas pamatskolas 3.klases
Uzvarētāji saņems balvas no veikala "Daba runā" un SIA "ZAAO". "Daba runā" ir vieta, kur iegādāties dabīgus un veselīgus produktus sev, ģimenei un draugiem.
Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu novadu vizuālās mākslas olimpiādē
1. vieta Dārtai Gartmanei
2. vieta Patrīcijai Fūrmanei
Meitenes sagatavoja skolotāja Aiga Gartmane
PRIECĪGAS LIELDIENAS!
VĒLAM VISIEM TRIKĀTAS PAMATSKOLAS BĒRNIEM, SKOLĒNIEM, SKOLOTĀJIEM, DARBINIEKIEM, VECĀKIEM UN SADARBĪBAS PARTNERIEM!
6. klases dekors
KOKA AUTOMODEĻU SACENSĪBAS
Trikātas pamatskolā 24. martā notika koka automodeļu sacensības, kurās piedalījās 45 dalībnieki no Rūjienas, Jeru, Naukšēnu, Ķoņu, Trikātas un Strenču skolām.
Mājturības skolotājs Guntars Purgalis, kopā ar vecāko klašu skolēniem izveidojis auto modeļu trasi 16,50 m garumā. To pirmo reizi izmēģināt ieradās koka automodeļu gatavotāji - gan zēni, gan meitenes un skolotāji.
Sacensības noritēja spraigi - no trases izgāja auto modeļi, krita nost riteņi, citam auto bija tik liels ātrums, ka ievērojami apsteidza pārējos un trase izrādījās pa īsu ...
Dalībnieki startēja 2 grupās: garā trase un īsā trase, kurās finālistus noskaidroja pēc automodeļu ātruma.
Sīvā konkurencē garajā trasē uzvarēja Strenču novada vidusskolas skolēni, īsajā trasē: Naukšēnu un Jeru skolu audzēkņi.
Visi dalībnieki saņēma pateicības, bet uzvarētāji diplomus un Trikātas pamatskolas skolēnu gatavotos kausus.
Nākamās sacensības notiks Strenču novada vidusskolā 6. aprīlī.
Turēsim īkšķus par mūsu skolas komandu: Rodrigo (1. kl.), Aigaru, Adrianu, Mareku Markusu, Valteru, Jāni Airi, Rovildu (5. kl.), Robertu, Albertu (6. kl.), Jāni Armandu (7. kl.) un skolotāju Guntaru Purgali.
LEPOJAMIES!
Valmieras pilsētu un novadu 4. klases latviešu valodas olimpiādē
3. vieta Dārtai Gartmanei un
atzinība Elīzai Evelīnai Pētersonei
Meitenes sagatavoja skolotāja Maruta Ģingule
Valmieras pilsētas un novadu
vokālās mūzikas konkursā ,,BALSIS 2016"
II PAKĀPE - Dārtai Lūcijai Švēdei, Samantai Sjarki, Dārtai Žibojēdovai, Rendijai Ziemanei
Meitenes sagatavoja skolotāja Vita Lāce
2016. G. 22. MARTĀ 4. STUNDAS LAIKĀ NOTIKS ZINĀTNISKI PĒTNIECISKO DARBU AIZSTĀVĒŠANA.
Šajā mācību gadā darbus izstrādāja:
PAULA ŠKIRIKOVA “Bīstamais cukurs pārtikā”, darba vadītāja MARUTA ĢINGULE
ILZE IELĪTE “ Daudzveidīgais skaitlis π”, darba vadītāja MONTA KONSTANTE
LUĪZE MEIRĀNE “Zemnieku saimniecība “Jaunupītes””, darba vadītāja MĀRĪTE ALKŠERE
Konkurss "Mans atstarotājs"
Trikātas pamatskolas 1.- 3. kl. skolēni ar radošām skolotājām Ivetu Ābramu un Daci Lībieti-Dubrovsku izgatavoja atstarotājus ar nosaukumu "Mēs esam šeit".
Tika izgatavoti 2 veida atstarotāji. Pirmais tika izgatavots no dzijas, izveidojot vispirms bumbulīti no parastas dzijas, kam pievienoja atstarojošo diegu. Lai dzijas bumbulis atdzīvotos, tam klāt tapa kājiņas un actiņas pēc pašu vēlēšanās. Gala rezultātā atstarotāji ir plaši pielietojami - var piesiet pie somas, gan piešūt pie cepures vai zeķes. Ar atstarotāju var spēlēties jaunākie brāļi vai māsas, kad jāsēž kādā rindā.
Otra veida atstarotāji ir pagatavoti no krāsainā kartona un atstarojošā lentes gabaliņiem, kas tika ielaminēti un tiem piesieta klāt lentīte.
Bērniem bija prieks par paveikto darbu un cerams, ka kāds no viņiem arī turpmāk izgatavos savu atstarotāju.
Kā tapa mūsu atstarotāji, var apskatīt šeit https://failiem.lv/u/ye252w8v
Skaitļa π svētki
Vai Tu zini, kas savu dzimšanas dienu svin 14. martā? Tā ir matemātikas konstante – skaitlis π. Tā kā skaitļa π aptuvenā vērtība ir 3,14, tad visā pasaulē marta (3. mēnesis) 14. datumā (tātad 3.14) svin π dienu. Šajā dienā cep dažādus pīrāgus, jo tulkojot no angļu valodas vārds “pie” nozīmē pīrāgs.
Tā kā 14. marts šogad iekrīt skolēnu pavasara brīvlaikā, tad šo dienu atzīmējām 8. martā.
8. klase rādīja savas kulinārijas prasmes un cepa 4 dažādus pīrāgus. Kamēr gaidījām, kad pīrāgi būs gatavi, spēlējām dažādas apaļveidīgas spēles par godu šai dienai. Noslēgumā katrs nodegustēja pīrāgus un izteica savu vērtējumu. Skolēni atzina, ka visgardākais bija Elīnas un Ievas gatavotais ananāsu pīrāgs, savukārt, 2. vietā ierindojās Toma un Jāņa gatavotais parastais pīrāgs. Paldies arī Amandai un Ilzei par melleņu pīrāgu un Agnesei, Diānai un Dagnijai par zemeņu ievārījuma pīrāgu.
Matemātikas skolotāja Monta
Skolas vizuālās mākslas olimpiāde „Portrets”
Rezultāti
Atzinība:
Rodrigo Brencis, 1.kl., Evelīna Nikola Avdēja. 1.kl.,Endija Tesļa, 1.kl., Dārta Švēde, 1.kl., Alise Brasa, 1.kl., Daniels Pauliņš, 2.kl., Reinis Kristers Ķīsis, 3.kl. , Alīna Solotkaja, 5.kl., Linda Ziemane, 5.kl., Paula Škirikova, 6.kl., Lola Vasiļjeva, 7.kl., Kristaps Krumholcs, 9.kl., Toms Grāvelsiņš, 8.kl., Jānis Grāvelsiņš, 7.kl., Gvido Krumholcs, 7.kl.
III vieta
Augusts Zundāns, 1.kl., Samanta Sjarki, 1.kl., Daiga Mežīte, 1.kl., Ilze Ielīte , 8.kl., Mārcis Šmagris - Bondars, 3.kl., Rovilds Deduškevičs, 5.kl., Dagne Kaupe, 6.kl., Natālija Terentjeva, 4.kl., Elīza Evelīna Pētersone, 4.kl., Matīss Ielītis, 4.kl.
II vieta
Kristiāna Dubrovska, 1.kl., Ralfs Baškers, 1.kl., Dārta Žibojēdova, 2.kl., Luīze Meirāne, 9.kl., Liene Ciguze, 9.kl., Ieva Viktorija Būda, 8.kl., Elīna Krūmiņa, 3.kl., Liene Ielīte, 5.kl., Viktorija Skaldere, 4.kl., Rendija Ziemane, 4.kl.
I vieta
Artjoms Solotkijs, 2.kl., Estere Svika, 3.kl., Arvilds Deduškevičs, 3.kl., Dārta Gartmane, 4.kl., Patrīcija Fūrmane, 5.kl., Agnese Bevza, 8.kl.
Skolēni, kuri ieguvuši I vietu, pārstāvēs skolu Valmieras pilsētas un novadu skolu vizuālās mākslas olimpiādē
Valmieras Mākslas vidusskolā š. g. 23. martā!
Konkurss
“Valodas – cilvēku bagātība”
PALDIES PAR IESNIEGTAJIEM DARBIEM - Elīnai Krūmiņai (3. vieta), Laumai Grāvelsiņai (atzinība), Dārtai Gartmanei (2. vieta), Elīzai Evelīnai Pētersonei (1. vieta), Madarai Bērziņai (atzinība), Rendijai Ziemanei (atzinība), Samantai Trunovai (2. vieta), Diānai Lazdai (1. vieta) un Amandai Veikšānei (3. vieta).
Konkursa mērķis bija:
- Popularizēt angļu, krievu un latviešu valodas, sekmēt valodas kā vērtības apzināšanos.
- Pilnveidot skolēnu tulkošanas prasmes.
- Aicināt skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā “Valodas – cilvēku bagātība”.
Konkursa uzdevums:
Skolēnam bija jāsameklē krievu, angļu vai latviešu valodā sev vistuvākā pasaka un tā jāpārtulko vēl vismaz vienā no šīm valodām. Augstāku konkursa novērtējumu saņēma tie darbi, kuros pasaka bija jāpārtulko un jāiesniedz visās trīs valodās.
Tika vērtēts arī darba vizuālais noformējums. Darbs bija jāiesniedz rokrakstā!
Konkursa norise:
- Konkurss notika no 2016. gada 1. februāra līdz 2016. gada 29. februārim.
- Konkursu organizēja Trikātas pamatskolas angļu valodas, krievu valodas un latviešu valodas skolotājas - M. Jēgere, S. Jenerte, I. Taurīte, I. Ābrama un M. Ģingule.
4. klase joprojām lasa grāmatas
Tumšajos ziemas vakaros cilvēka labākais draugs ir grāmata. Tādēļ februāra izskaņā, turpinot ikgadējo tradīciju, rīkojām klases pasākumu ar nakšņošanu skolā - Lasāmnakti. Arī šoriez bērni bija paņēmuši līdzi grāmatas, kura vakara gaitā lasījām un baudījām kopā būšas priekus. Vakars izvērtās ļoti jautrs, jo katrs bērns bija sagatavojis ļoti interesantas, aizraujošas spēles un rotaļas. Smieklu brīžu netrūka.
Liels paldies bērnu vecākiem – Rendijas un Viktorijas mammai, kā arī Daniela vecamtēvam par atbalstu un kompāniju!
4. klases audzinātāja Monta
20. februārī aprit 135 gadi, kopš dzimis
Ģenerālis Jānis Balodis
Trikātas pamatskolas bibliotēkā aplūkojama izstāde "Jānis Balodis. Ģenerālis. Ministrs. Cilvēks"
http://www.trikatasvesture.beverina.lv/
Valentīndienas klases noformēšanas konkursā uzvarēja 8. klase
9. februārī plkst. 18:00
SKOLAS PADOMES SANĀKSME
1. semestra darba izvērtējums
Sveču diena
Interešu izglītības daudzveidība Trikātas pamatskolā
Raiņa un Aspazijas gada devīzei “Pastāvēs, kas mainīsies” ir sekojusi arī Trikātas pamatskola. 2015. gada septembrī skolā uzsāka darboties gan esošie, gan arī jauni interešu izglītības pulciņi – dejas un ritmika, tautas dejas, vokālais ansamblis, māksla mazajiem (pirmsskolā), amatu mācība, ekoskola, spīdmintons, angļu valoda (pirmsskolas 5-6 gad.), podniecība, radošā pašizpausme, Beverīnas novada vēsture, bet nu jau 2016. gada janvāri skolā notiek arī regbijs un pavisam drīz sāksies Jaunsardzes nodarbības.
Īpašs gandarījums ir par podniecības pulciņu, ko vada Līga Mergina. Pulciņu apmeklējums ir necerēti liels un savu interesi izrāda arī skolēnu vecāki. Māls ir unikāls dabas materiāls, ko cilvēki izmantojuši kopš seniem laikiem. Tas ir ekoloģiski tīrs, nekaitīgs videi un cilvēkiem. Darbošanās ar mālu ir ne tikai mākslinieciska nodarbe, bet tā arī nomierina, līdzsvaro un relaksē, attīsta sīko pirkstu muskulatūru, un tādējādi palīdz sagatavot roku rakstīšanai. Māls attīsta iztēli un fantāziju, tas iedrošina ikvienu būt aktīvam! Ļoti liels prieks bērniem rodas tad, kad ar savām rociņām ir izmīcījuši māla pikuci un izveidojuši kādu trauciņu vai medaļu, ko vēlāk skolotāja aizved uz cepli dedzināšanai. Atpakaļ skolā tiek atvesti jau gatavi, melni apdedzināti darbiņi. Daļu no saviem veidojumiem skolēni atstāj skolai, ko dāvināt īpašiem cilvēkiem, arī aktīviem skolēnu vecākiem.
Kvalitatīvo mālu pulciņa vajadzībām sarūpējām no skolas līdzekļiem un iegādājāmies Raunas ceplī.
Ekoskola ir programma, kas veicina izpratni par vidi, saistot to ar daudziem mācību priekšmetiem, veido personisko attieksmi un iesaista apkārtējo sabiedrību. Šogad Ekoskolas tēma ir mežs. Jau vasarā skolēni varēja piedalīties vasaras nometnē “Dziļāk mežā!”, kuru vadīja enerģiskās Ekoskolas skolotājas Ilze Ciguze, Iveta Ābrama un Solvita Strautiņa. Pēc sekmīga darba Ekoskolas programmā skola mācību gada beigās var saņemt Latvijas Ekoskolas nosaukumu, pēc otrā mācību gada – starptautisko Zaļo karogu.
2015. gada rudenī Trikātas pamatskolai tika piešķirts Ekoskolas nosaukums, ko ar savu aktīvo darbību paveica Ekoskolas dalībnieki un skolotājas.
2016. gadā ceram saņemt Zaļo karogu. Masts tam jau gatavs!
Pie mums pulciņš rit jau pilnā sparā, bet nezinātāji joprojām jautā: “Kas ir spīdmintons?” To vislabāk mums paskaidro un parāda trenere Santa Paegle, kurai šajā sporta veidā ir ne viena vien medaļa un augsti rezultāti Spīdmintona Pasaules čempionātos. Spīdmintons, precīzāk speed badminton, ir sporta spēle ar raketi un volānu. Ar 2016. gada 1. janvāri sporta veids tiek pārsaukts no spīdmintons uz krosmintons (angliski – Crossminton).
2016. gada 11. janvārī darbu uzsācis jauns pulciņš – regbijs, kuru vada regbija kluba “Valmieras Fēnikss” treneris Kristaps Staņa un aktīvais palīgs Jānis Kaucis. Skolēniem ļoti nepieciešamas fiziskās aktivitātes ārpus stundām, kā arī prasme sadarboties komandu spēlēs. Regbija nodarbības ir organizētas tā, ka skolēni spiesti saspēlēties ar komandas biedriem, nevis izpausties individuāli. Jācer, ka vēlāk “Valmieras Fēnikss” kluba komandā spēlēs arī kāds no pašreizējiem skolēniem, jo to rindās ir bijušie mūsu skolas absolventi Mārcis Sēne, Āris Kaģis, Jānis Gabrāns un Edgars Ziemulis.
Kopš oktobra vienu reizi nedēļā sporta hallē notiek arī karatē nodarbības, kuras ir vecāku ierosinātas un finansiāli atbalstītas. Nodarbības vada Cēsu karatē kluba trenere Aiva Nestro. Kopā ar skolēniem trenējas arī pieaugušie. Vecākiem kopā ar bērniem ir iespēja kārtīgi izkustēties un lietderīgi pavadīt brīvo laiku.
Vislielākais pārsteigums bērnus sagaida pavasarī, kad tiks piedāvātas jāšanas nodarbības z/s “Jaunupītes”. Treneres Madaras Kreceres vadībā bērni apgūs jāšanas pamatprincipus, veidojot pozitīvu un atvērtu skatījumu uz dzīvi.
4. februārī plkst. 13:00 skolā notiks Valkas 213. jaunsardzes vienības prezentācija, lai Jaunsardzes kustībai un nodarbībām piesaistītu arī mūsu skolas skolēnus. Nodarbībās varēs piedalīties skolēni no 6.-9. klases un tās vadīs instruktors Ritvars Leitens, kuram ir liela pieredze darbā ar jauniešiem.
Šogad interešu izglītības piedāvājums ir daudzveidīgs un interesants, katram skolniekam ir iespēja izvēlēties sev interesējošu nodarbību.
Bieži pulciņu nodarbības notiek paralēli, kā arī tās sakrīt ar nodarbībām mākslas un mūzikas skolā, tāpēc ne visi skolēni var tajos piedalīties, taču visu pulciņu apmeklējums ir pietiekošs.
Divas reizes nedēļā – otrdienas un piektdienas vakaros sporta halli izmanto arī skolēnu vecāki un citi Trikātas pagasta iedzīvotāji. Šo sportošanas aktivitāti uzņēmās pārraudzīt Trikātas pamatskolas Skolas padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dubrovskis.
Prieks par visiem skolēniem un pieaugušajiem, kas aktīvi izmanto piedāvātās iespējas!
Iveta Ābrama un Inga Boškina
Kā jau daudzās citās valsts skolās, arī Trikātas pamatskola piedalījās sniegotās un sportiskās aktivitātēs ar nosaukumu “Sniega diena 2016”. Pirmdienas pēcpusdiena izvērtās ļoti jautra un smiekliem bagāta. Visas klases tika sadalītas 4 grupās: 1. - 2. klase, 3. - 4. klase, 5. - 6. klase, 7. – 9. klase. Katrai klasei bija jāapmeklē kontrolpunkti, kuros bija sarūpēti dažādi ar sniegu saistīti uzdevumi. Piemēram, visiem bija iespēja izmēģināt kādreiz populārās koka slēpes, ar kurām gāja interesanti; sniegā sameklēt gardus dārgumus; piedalīties ragavu vilkšanas sacensībās un noslēgumā katra klase kopīgi ar klases audzinātāju nobrauca no lielā kalna.
Liels paldies visiem klašu audzinātājiem par atbalstu un aktīvu līdzdalību. Paldies arī skolēniem, kuri labprāt iesaistījās un kopīgi sportoja.
Sporta skolotāji Monta un Guntars
Līdz ar aukstuma iestāšanos, skolas telpās palicis vēsāks.
Šonedēļ gaidām speciālistu ierašanos, kuri izvērtēs kritisko situāciju.
Skolas vadība
No 2016. gada 7. janvāra
Trikātas pamatskolā sāksies
regbija nodarbības.
1.- 4. kl. pulciņš notiks no 12.50 – 14.10
5.- 9. kl. pulciņš notiks no 14.25 – 15.40
Vadīs sporta treneris KRISTAPS STAŅA
Laipni aicinātas arī meitenes!
CEĻĀ UZ ZIEMASSVĒTKIEM...
Decembris- laiks pārsteigumiem, negaidītiem notikumiem, rosībai un darbīgumam, maziem brīnumiņiem. Advente- laiks jaunu atziņu un apjausmu gūšanai, pārdomām par dzīves vērtībām. Bet viss kopā savijies vienā lielā svētku gaidīšanas laikā, kas nes sevī atšķirības no ierastās ikdienas.
Mazo ķiparu ikdiena pilna ar piedzīvojumiem. Vienu dienu grupas durvis atveras un ierodas ciemiņi. Mūs apciemojuši darbinieki no Valmieras piena. Ciema kukulī vairākas kastes ar rotaļlietā, grāmatām, spēlēm. Atrodam, ka mums atvests arī ‘’Rasēns”, kuru mazie vēlāk bauda ar prieku. Paldies, jo šis ir pirmais uzņēmums, kurš atsaucies uz mammas Imantas aicinājumu ziedot un dalīties ar rotaļlietām. Viņas iniciatīva ir ieguvusi reālas aprises.
Seko piparkūku cepšanas diena, kad palīgā nāk mammas- Ina un Imanta. Katram ir iespēja izmēģināt mīklas rullēšanu. Tā pretojas rullim un jāpiepūš vaigi, lai tā beidzot klājas plānā kārtā. Puikas nepadodas un viss notiek kā nākas. Visi kopā darbojamies ar formiņām, bet meitenēm vislabāk patīk knibināties ar rotājumiem, jo mazie pirkstiņi ir veikli. Patīkamā piparkūku smarža izplatās visapkārt, liecinot, ka svētki ir durvju priekšā.
Ejam pastaigā- diena juka un saulaina. Kas tad tas? Caur koku siluetiem pavīd šim laikam neraksturīga sarkana krāsa. Ak, brīnumi! Pretī nāk Rūķis, kuram balta un sprogaina bārda. Nu sākas sarunas, jo rūķis grib zināt ko bērni dara, kā gatavojas svētkiem. Viņš sola vēsti aiznest Ziemassvētku vecītim. Viņš dodas tālāk, atstājot mums pārliecību, ka Rūķi eksistē, visu redz un vērtē.
Pārsteigumi nebeidzas, jo pēc laika jau citi rūķi ir klāt (tie gan šogad aktivizējušies!). Viens no tiem zirga mugurā, bet otrs kājām. Rūķiem rokās vēstule no Ziemassvētku vecīša. Dāvanas svētkos jānopelna, tāpēc tiek uzdoti dažādi jautājumi, jāskaita dzejoļi un jāmin mīklas. Maza gatavības pārbaude! Mūsu pulkam piepulcējušies arī 1.-4. klases bērni. Visi rotājam skolas parkā esošo egli, dedzam brīnumsveces. Paldies visiem rūķiem!
Ceļš uz Ziemassvētkiem veidojas raibiem piedzīvojumiem pilns. Ideju īstenošanā savu atbalstu, laiku, emocijas mums veltīja gan bērnu vecāki, gan vecvecāki, gan vietēji zirgaudzētāji. Eduarda vecmāmiņa Dace un mamma Agate gādāja par jauno pavāru formām- priekšautiem un cepurēm. Talkā nāca Venijas mamma Ina- prasmīga piparkūku cepēja un rotāšanas meistare. Mazā Kristera vectētiņš Kārlis iejutās Rūķa lomā. Paldies zirgu audzētājām un mīļotājām no Trikātas “Jaunupītēm” – Maritai un Madarai Krecerēm.
Pirmskolas skolotāja Maija
IESKATIES! TRIKĀTAS PAMATSKOLĀ ZIEMASSVĒTKU LAIKS...
http://padlet.com/zivtina310/2rz63kvxc1k4
ZINĀTŅU DIENA TRIKĀTAS PAMATSKOLĀ
Gluži kā daudzās citās skolās, arī Trikātas pamatskolā 17. novembris sākās kā tradicionāla pirmssvētku diena – ar svētku koncertu skolas zālē, ar pašvaldības priekšsēdētāja uzrunu un svecīšu aizdegšanu Latvijas dzimšanas dienas kūciņās.
Tomēr viss nebija gan kā parasti. Dažas dienas iepriekš pie ziņojumu dēļa bija parādījusies dīvaina dienas kārtība. Parasto mācību priekšmetu vietā stundu sarakstā rindojās nodarbības ar nosaukumiem “Skaņa”, “Gudrais plastilīns”, “Lego MindStorm”, “Elektrība”, “3D Planetārijs”. Neviens īsti nezināja, ko tas nozīmē, klīda dažādas runas ...
Atšķirības varēja pamanīt jau tūlīt pēc koncerta. Pirmā stāva gaitenī un arī dažās klasēs bija novietotas dažādas aizdomīgas kastes. Sporta hallē bija uzpūties milzīgs melns bubulis – pēc izskata līdzīgs eskimosu mājai.
Tomēr ar eskimosiem tur saistības nebija, patiesībā tā bija piepūšamā planetārija telts sfēriskā kino skatīšanai, kur filmas vērošanai nav nepieciešamas 3D brilles. Guļot uz muguras uz teltī izvietotajiem paklājiem, skatītāji varēja sekot līdzi gan stāstam par dzīvi apburtā okeāna rifā, gan par to, kā radās Zeme un dzīvība uz tās.
Savukārt nodarbībās bērni paši kļuva par zinātniekiem un pētniekiem Cēsu Zinoo centra pasniedzēju vadībā. Tā, 1.-2. klase izzināja skaņas rašanās noslēpumus, 3.-4. klase gatavoja “gudro plastilīnu”, 5., 6. un 7. klase būvēja Lego robotus, bet 8.-9. klase pētīja elektrību.
Diena noslēdzās ar iespaidīgu Zinoo eksperimentu parādi skolas zālē – varēja vērot gan putojošas strūklakas, gan milzu burbuļus, gaisa lielgabalu un uguns turēšanu plaukstās. Bērni saņēma lielisku novēlējumu no Zinoo centra meitenēm – nebaidīties no grūtībām, mācīties, pētīt, būt zinātkāriem un kļūt par gudriem mūsu Latvijas pilsoņiem!
Pasākuma foto var apskatīt galerijā: http://iespejudurvis.lv/?q=lv/zinatnu-diena-trikatas-pamatskola-0
Pasākumu Trikātas pamatskolā gan organizējām mēs, taču tas nebūtu iespējams bez Vācijas pilsoņa Andreas Döhrmann naudas ziedojuma. Bērni ziedotājam pateicās ar skaļiem aplausiem. Paldies arī skolas skolotāju kolektīvam par atbalstu, skolas sagatavošanu ciemiņu uzņemšanai un nodarbību grafika izstrādāšanu!
Linda Krūmiņa
Latvijai 97
Latvijas svētku nedēļa ir aizvadīta. Tā atnāca ar sarkanbaltsarkano lentīšu klātbūtni, latviešu rakstu zīmēm, improvizētu tautisko jostu, dažādām aktivitātēm un pasākumiem.
Domājams, ka mācītās dziesmas un dzejoļi par Latvijas tēmu, ir aktualizējuši piederības sajūtu savai tēvu zemei – Latvijai, savai dzimtajai vietai – Trikātai. Tomēr tā nebeidzas ar Latvijas dzimšanas dienas svinībām, jo šie divi jēdzieni – Latvija un mēs ir cieši saistīti. To paturēsim prātā, darot savus darbus un veicot pienākumus.
Mīļš paldies audžu ģimenes mammai Sarmītei Božai par brīnišķīgo svētku torti. Bija jūtams, ka šī dāvana pagatavota ar mīlestību, labām domām un, protams, prasmīgām rokām.
Sēdāmies pie galda kā viena liela, draudzīga ģimene, lai pienācīgā gaisotnē nosvinētu Latvijas 97. dzimšanas dienu.
Pirmskolas grupiņas svētku dalībnieki
Labās idejas un darbi
Nupat nācies pārliecināties, ka cilvēki ir dāsni un atsaucīgi, spējīgi dalīties. Tas veido kopības sajūtu, dod pozitīvu iedvesmu ikdienai.
Kādu dienu viena no grupiņas bērnu mammām bija pamanījusi, ka mantu klāsts ir pieticīgs. Tas ir saprotams, jo esam no jauna izveidota grupa, un viss nemēdz ātri un vienkārši atrisināties.
Drīz pēc tam sāka uzrasties maisi un kastes ar lietām. Tur atradām maskas, mīkstās mantas, lelles, somas un koferīšus, didaktiskās rotaļlietas. Visu nav iespējams uzskaitīt. Lietu pieplūdums turpinās.
Jaukā, ieinteresētā, atsaucīgā sieviete ir Imanta Zaļkalne – jauna, divu bērniņu mamma. Uz lielu paldies viņa atbildēja: ’’Man patīk cilvēkiem darīt labu”. Tas nozīmē – ja kaut ko ļoti vēlas, tad tas izdodas. Paldies Imantai par ideju un tās realizēšanu. Mazo ķiparu mantu plaukti kļuvuši daudz pilnāki.
Esam arī tikuši pie košām vestēm un atbilstam sauklim ‘’Esi redzams!’’, par ko parūpējās Atis Ziemanis.
Paldies visiem, kuri atsaucās Imantas aicinājumam – Dainai Balodei, Maijai Puriņai, Gundegai Jansonei (Valmiera), Lanai Dreimanei (Rīga), Laurai Bikovskai, Lienei Voitčonokai un Arta Zaļkalna vecmammām (Trikāta).
3-4 gadīgo bērnu grupas skolotāja Maija
24. novembrī plkt. 18:00
Trikātas pamatskolā
Skolas padomes sanāksme
Dāvinājums Trikātas pamatskolai
14. novembrī Trikātas pamatskola saņēma dāvinājumu no firmas "Thomson furniture", ko noorganizēja mūsu skolas 2007. gada absolvente Laura Paegle (Mūze). Dāvinājumā - 9 datorgaldi un divi ietilpīgi skapīši.
Atsaucoties Imantas Zaļkalnes (Ziemanes), arī 2007. gada aboslventes, aicinājumam dāvināt pirmsskolas 3-4gadīgo bērnu grupiņai rotaļlietas, grupiņas bērni tikuši pie jaunām atstarojošām vestītēm, lai dodoties pastaigā, viņus varētu ieraudzīt autobraucēji.
Paldies, ka atceraties savu pirmo skolu!
Peldētapmācība
Trikātas pamatskolas 4. klases skolēniem 17. septembris bija ļoti īpaša diena, jo tieši šajā dienā notika pirmā peldētapmācības nodarbība Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas peldbaseinā. Šo dienu visi skolēni gaidīja ar lielu nepacietību. Kā būs? Vai mums izdosies? Vai mēs mācēsim?
Pēc katras peldēšanas nodarbības bērni ar sajūsmu stāstīja par piedzīvoto un saviem jaunajiem sasniegumiem. Pēdējā tikšanās reizē, 12. novembrī, katrs rādīja, ko iemācījies. Dažādas peldēšanas kustības, niršanu un, protams, lekšanu dziļumā. Progress bija manāms. 10 nedēļas paskrien ļoti ātri, bet prieks un gandarījums par apgūto paliek. Liels paldies jāsaka Beverīnas novada pašvaldībai par šo brīnišķigo iespēju! Paldies arī mūsu šoferītim Naurim, kas katru nedēļu mūs vadāja. Bērni lapbrāt turpinātu šāda veida apmācību arī turpmāk. Paldies!
4. klases skolēni, viņu vecāki un audzinātāja Monta
11. novembris – LĀČPLĒŠA DIENA
Svētkus Trikātas pamatskola sagaidīja grezni saposta. Skolas vestibilu, gaiteņus un klašu telpas rotā latviskās zīmes baltā un sarkanbrūnā krāsā, arī mazi Latvijas karodziņi. Skolēniem un skolotājiem pie krūtīm piespraustas pašu locītas lentītes karoga krāsās. Piemiņas dienā skolas vestibilā, informatīvajā TV ekrānā, tika rādītas prezentācijas par trikātiešiem – Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem. Trikātieši par savējiem var saukt 18 Lāčplēšus – tos, kuri šeit ir dzimuši, mācījušies, dzīvojuši, strādājuši un apglabāti. Bagāts pagasts!
Pēcpusdienā Trikātas centrā skolēni, viņu vecāki un skolotāji pildīja dažādus radošus uzdevumus: Trikātas parkā meklēja paslēptās tautasdziesmas, kuras vēlāk Saieta namā lasīja; lika dažādas puzles ar Latvijas simboliku un ģerboni. Visgrūtāk veicās ar Beverīnas novada ģerboņa attēla salikšanu. Skolēni risināja arī krustvārdu mīklas, kurās bija jāatrod paslēptie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru uzvārdi.
Stunda pagāja nemanot, līdz plkst. 16:30 visi varēja aizdegt lāpas, svecītes un stāties gājienam. Sveču un lāpu liesmiņām izgaismotais gājiens lēnām aizvijās uz Trikātas kapiem. Piemiņas brīdī kopā sanākušos uzrunāja Beverīnas novada pašvaldības priekšsēdētājs Sandris Brālēns. Uz priekšsēdētaja jautājumu: „Vai jūs tagad, ja vajadzētu, dotos aizstāvēt Latviju?” skolēni vienprātīgi atbildēja: „Jā!” ar piebildi: „Tā taču mūsu Latvija!”
Pie deviņām varoņu kapu kopiņām gaiši dega skolēnu noliktās svecītes: Kārlim Tilcenam, Kārlim Goperam, Nikolajam Ziediņam, Jānim Bormanim, Jūlijam Kalniņam, Aleksandram Blaubergam, Arvīdam Zicmanim, Robertam Dambītim un viņu skolotājam Jēkabam Mūrniekam.
Pēc gājiena pie Tālivalda pieminekļa no degošām svecēm veidojām gaismas ceļu, kas simbolizē latviešu bezbailību, stājoties pretī ienaidniekam, aizstāvot savu tēvzemei gan 12. gadsimtā, gan 20. gadsimtā.
Jau tumsai iestājoties, visi pasākuma dalībnieki Saieta namā pie kamīna mielojās ar pīrādziņiem un tēju. Vēl apkopojot dienā redzēto un piedzīvoto, visi varēja atbildēt uz 10 jautājumiem: kāds ir ordeņa pilnais nosaukums, cik Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru apglabāti Trikātas kapos; kā sauc vienīgo ģenerāli, kurš nav apglabāts Trikātas kapos; kā sauc Lāčplēsi, kuram 2014. gada 19. septembrī atklāja pieminekli; kā sauc 15. Latvijas dižāko ozolu, kurš zaļo Trikātā; kad tika atklāts Tālivalda piemineklis; kurš ir tā idejas autors; kā sauc balādes „Tālivalža dārgumi” autoru u.c. Skolēni zināja atbildes uz visiem jautājumiem. Tie, kuri uz jautājumiem atbildēja precīzi, balvā saņēma konfekti.
Aicinājām visus māju logos iedegt svecītes varoņu piemiņai.
Paldies visiem, kuri gatavoja, ieradās, piedalījās un atbalstīja, jo tikai, darbojoties kopā, svētki var izdoties: skolēniem, vecākiem, skolotājiem, šoferim Naurim Šustikam un Jānim Brencim.
Inga Boškina
Mārtiņi pirmskolā
Atkal klāt Mārtiņu laiks - brīdis, kad sākam gaidīt pirmo sniegu un baltas ziemas atnākšanu.
Mums ir savas tradīcijas, kas saistītas ar masku gatavošanu, telpu rotāšanu, cienasta gādāšanu, rotaļām un dejām. Tomēr pats galvenais, lai Mārtiņš nepaiet garām mūsu namdurvīm. Tavu prieku un pārsteigumu - Mārtiņš atnāca kā saukts! Nu bija laiks minēt mīklas, atcerēties laika vērošanas ticējumus, iet rotaļās. Savstarpēja attapības, zināšanu pārbaude un sacensība turpinājās labu brīdi, jo arī bērni uzdeva ciemiņam pašu izdomātas un diezgan āķīgas mīklas. Pirms doties tālāk, Mārtiņš kopā ar bērniem baudīja gardas plātsmaizes, mājās ceptu maizi ar medu, ābolus un citus cienastus.
Pateicamies Undas un Līnas, Jēkaba un Eduarda ģimenēm par iniciatīvu, atbalstošu attieksmi dabas materiālu sagatavošanā un apstrādē.
Gaidīsim ziemu ar tās svētkiem, brīnumiem, pārsteigumiem un priekiem!
Pirmskolas audzinātājas
"TECI, TECI VALODIŅA"
MAZĀ STĀSTNIEKA titulus stāstnieku konkursā "Teci, teci valodiņa" ieguva Elīna Krūmiņa un Elīza Evelīna Pētersone. Konkursam meitenes sagatavoja sk. I. Ciguze un M. Ģingule.
"KONSTRUĒ, MODELĒ"
Valmieras Jaunatnes centra "Vinda" organizētajā konkursā "Konstruē un modulē" DĀRTAI GARTMANEI 2. vieta kopvērtējumā 4. klašu grupā. Konkursā piedalījās arī Mārcis Šmagris- Bondars no 3. klases. Skolēnus konkursam gatavoja sk. Ilze Ciguze.
AKTIVITĀTES RUDENĪ
Aktīvi aizvadīti pirmie divi mēneši šajā mācību gadā. Arī šogad tas ir bijis interesants laiks. Kā jau ierasts šajā laikā, esam devušies rudens pārgājienos. 2. klase devās apskatīt un iepazīstināt jauno audzinātāju ar Trikātas baznīcu, tuvumā esošo ezeru un pilskalnu (audzinātāja R. Kreitūze), 3. klase ciemojās pie J. Brenča un iepazina lāzera darbību (audzinātāja I. Ciguze), 6. klase meklēja baravikas Strenču mežā (audzinātāja M. Ģingule).
Skaisto rudens dabu Latvijā devāmies vērot arī tālāk. 6. klases skolēni bija Vienkoču parkā pie Līgatnes un izlodāja daudzās alas pašā Līgatnes centrā (audzinātāja M.Ģingule), bet 7. klases skolēni devās uz Z(in)oo cetru un gaisa taku Supervāvere Cēsīs (audzinātāja I. Ābrama), savukārt 9. klase devās uz Rīgu, lai apmeklētu šausmīgi pozitīvo emociju teātri Psyho.
Karjeras nedēļas noslēgumā skolēni iepazina trikātiešu dažādās interesantās profesijas. 1. un 7. klases skolēni ciemojās pie Evelīnas mammas „Konfekšu fabrikā”, arī pašiem bija iespēja pagatavot savus šokolādes kārumus (audzinātājas S. Strautiņa, I. Ābrama), 2. un 3. klases skolēni „Iespēju durvīs” kopā ar tās vadītāju L. Krūmiņu gatavoja skaistas, latviskas piespraudes (audzinātājas I. Ciguze un R. Kreitūze). Pēc tam visi kopā devās uz „Jaunupītēm” pie Kreceru ģimenes, kas audzē un trenē zirgus. 6. un 4. klases skolēni (audzinātāja M. Ģingule) jau bija paspējuši tur apskatīt 10 šķirnes dažādu vistiņu un pabarot zirdziņus. Pēc tam visiem tika sagādāts jauks pārsteigums. Varēja katrs, kas gribēja, izjāt ar zirgu un sarunāt iespēju darbdienu pēcpusdienās atnākt šeit, lai palīdzētu saimniekiem apkopt zirdziņus, samīļot tos un saimnieku klātbūtnē izjāt. Kaut bija pavēss rīts, sāka spīdēt saulīte, un pie iekurtā ugunskura kļuva pavisam silti. Kopīgā desu cepšana un satikšanās ar interesantiem un jaukiem cilvēkiem padarīja nedēļas noslēguma dienu pavisam priecīgu. Savukārt 5. un 8. klases skolēni kopā ar audzinātāju G. Purgali dienu pavadīja Trikātas pilskalnā, bet 7. klases skolēni vēl paspēja izgatavot kādu koka suvenīru saviem mīļajiem ar J. Brenča lāzera palīdzību (audzinātāja I. Ābrama). Paši vecākie, 9. klases skolēni, ar audzinātāju I. Boškinu brauca uz Valmieru, lai iepazītu inženierzinātnes mašīnbūves un metālapstrādes specialitāti, ko piedāvāja “Tehnobuss Latvija”.
Pirms pašām brīvdienām 6. klases skolēni ar vecākiem pavadīja nakti skolā, lai jau trešo gadu šajā laikā satiktos ar skolas gariņu. Vai tas izdevās arī šoreiz, tas lai paliek viņu noslēpums.
Lai visiem mums interesanti, pārsteigumiem bagāti arī paši pēdējie 2015. gada mēneši!
Trikātas pamatskolas dabas draugu aktivitātes rudenī
Šā gada septembrī Trikātas pamatskolā viesojās Dabas izglītības darba speciāliste Inta Soma un Ziemeļlatvijas biosfēras rezervāta speciālists Andris Liepiņš.
Kopā ar Andri Liepiņu tika izpētīts skolas parks, kā rezultātā nonācām pie vairākiem atklājumiem. Izrādās, ka mūsu skolas teritorijā aug gan reti sastopami, aizsargājami koki un krūmi, gan arī dižkoks. Izrādās, ka liepa, kas aug sporta laukumā, ir dižliepa.
Savukārt Dabas izglītības darba specialiste Inta Soma bērniem novadīja jauku, aktraktīvu āra nodarbību skolas parkā. Skolēni, darbojoties darba grupās, veica dažādus mērījumus un pētījumus par kokiem.
25. septembrī Toms, Alberts un Rovilds devas uz Rīgu, kur Latvijas Nacionālajā bibliotēkā apmeklēja Ekoskolu apbalvošanas pasākumu. Mums tika piešķirts Latvijas Ekoskolas nosaukums.
3.klases skolēni kopā ar skolotājām Ilzi un Ivetu pētīja dižkokus Trikātā un piedalījās konkursā “ Mans mazais pārgājiens”. Ekoskolas aktīvisti- Rodrigo, Lauma, Natālija, Linda, Arvilds, Mārtiņš un Toms ar skolotāju Ilzes un Ivetas palīdzību,- uzfilmēja filmiņu par Trikātas uzņēmējiem, ar kuru startēja konkursā “ Laiks laukiem”. Video var noskatīties šeit http://failiem.lv/g/xmrizzw#aa/laiks+laukiem+2015.wmv
Konkursa rezultāti vēl nav zināmi. Turam īkšķus!!!
Ekopulciņa skolotāja Ilze
Spoku ballīte "Spoki sporto un sadarbojas"
Spoku ballītes laikā tika apbalvotas labākās maskas. Noskaidrojās, ka visspocīgākie bija 1. klases skolēni - Kristiana ar savu tēti, Alise, Evelīna, Endija, Dārta Lūcija, Samanta. Par interesantām maskām tika apbalvoti arī citi skolēni - Daniels (4.kl.), Patrīcija, Jānis Armands, Dārta, Andris, Lauma, Roberts (6.kl.), Arvilds, Samanta (7.kl.), Ieva, Reinis.
Paldies par spoku ballītes noformēšanu: Vivitai, Lienei, Lolai, Tomam, Samantai, Lailai, Aigaram, Adrianam, Markusam, Laurim.
Paldies par spokainajām dekorācijām 2., 3., 6., klases kolektīvam un audzinātājām Ilzei, Rasmai un Marutai.
Paldies par staciju vadīšanu Lienei, Ievai, Tomam, Jānim, Amandai, Montai, Agnesei, Jolantai, Paulai, Elīnai un Ilzei.
Paldies par vakara vadīšanu Ievai un Luīzei.
Paldies par pasākuma atbalstīšanu skolēnu vecākiem: Augusta mammai, Kristianas tētim, Ralfa mammai, Endijas mammai, Samantas mammai, Janas tētim, Reiņa mammai, Līgas mammai, Zaigas mammai.
Skolotājas Solvita un Iveta
Konkursa "Bērnu literatūras Maģija - 2015" laureāti
9. oktobrī Dikļos notika ikgadējā jauno literatūras talantu konkursa „Bērnu literatūras maģija - 2015„.. visa pasaule atrodas debesīs. Debesis ieskauj visu pasauli”" noslēguma pasākums, kurā apbalvoja konkursa laureātus.
Konkursā iesūtīto darbu laureātu saraksts:
1. - 4. klase
Rūbija Gedvila no Ēveles pamatskolas 3. klases;
Elīza Evelīna Pētersone no Trikātas pamatskolas 4. klases;
Krišs Kaspars Kaive no Vecpiebalgas vidusskolas 3. klases;
Elīna Kalniņa no Ēveles pamatskolas 2. klases.
Tikšanās ar alpīnistu Imantu Zaulu
Šā gada 15.oktobrī Trikātas pamatskolā viesojās Latvijas alpīnisma leģenda Imants Zauls , saukts arī par Sniega Leopardu.
Imants Zauls kopā ar Teodoru Ķirsi pirmo reizi uznesa Latvijas karogu pasaules augstākajā virsotnē Everestā. T. Ķirša un vēl vairāku alpīnistu mūsu vidū vairs nav. Varbūt tāpēc I. Zaulā ir tik daudz dzīves mīlestības un spītīga optimisma, ka viņam uzticēts arī citu neizdzīvots prieks?
Par izciliem sasniegumiem Imants Zauls ir apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.
Alpīnists skolēniem un pedagogiem pastāstīja par saviem piedzīvojumiem kāpjot kalnos, par valstīm, kurās viņš ar saviem komandas biedriem ir pabijis.
Līdzi bija paņemts alpīnisma aprīkojums, ko katrs interesents varēja apskatīt un pat piemērīt.
Varējām aplūkot daudzās fotogrāfijas, ko Imants Zauls bija paņēmis līdzi.
Bērni izradīja patiesu interesi. Prieks bija vērot viņu dzirkstošās acis!
Skolotāja Ilze Ciguze
22. oktobrī plkst. 18.00 spoku ballīte "SPOKI SPORTO UN SADARBOJAS"
LABO DARBU NEDĒĻA
No 12. - 16. oktobrim visā Latvija tiek organizēta "Labo darbu nedēļa". Trikātas pamatskolā vecāki atsaucās aicinājumam - vienu dienu palīdzēt pirmsskolas bērnu grupās tehniskā personāla aizvietošanai - pavadīt bērnus pastaigā, saklāt pusdienu un launagu galdus, uzkopt telpas un citus ikdienas darbiņus.
Paldies mammām - Ivetai, Ingai, Lienei un Imantai.
Vairākas klases no visas Latvijas dosies ekskursijās uz "Via Hanseatica" tūrisma objektiem
Septembrī tūrisma maršruts "Via Hanseatica" izsludināja zīmējumu konkursu izglītības iestāžu klašu kolektīviem no visas Latvijas. Lai piedalītos konkursā, skolēni līdz 12.oktobrim tika aicināti izvēlēties kādu no "Via Hanseatica" tūrisma objektiem - tas bija jāattēlo zīmējumā vai kādā citā radošā formātā, lai cīnītos par balvām - bezmaksas ieejas kartēm klases ekskursijai izvēlētajā objektā.
Kopumā konkursā dalību pieteica 20 klašu kolektīvi no dažādām Latvijas malām - Ogres, Alūksnes, Priekuļiem, Maltas, Valmieras, Rīgas, Siguldas, Trikātas, Rencēniem, Gulbenes, Ļaudonas, Straupes, Kocēniem, Liepājas.
Iesūtītos darbus izvērtēja tūrisma objektu saimnieki - konkursa uzvarētāji dosies ekskursijās uz izvēlēto tūrisma objektu, lai ar to iepazītos tuvāk un atklātu vēl līdz šim nezināmo "Via Hanseatica" maršrutā.
Konkursa rezultāti:
1) Valkas novadpētniecības muzejā viesosies un spēli "Šķērsojam Latvijas/Igaunijas robežu" izspēlēs Priekuļu vidusskolas 6.b klase
2) Cēsu viduslaiku pili iepazīs Maltas vidusskolas 5.c klase, Ogres sākumskolas 2.c klase, Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.d klase un Rīgas 40.vidusskolas zīmēšanas studijas bērni
3) Vējiņu pazemes ezeros viesosies Trikātas pamatskolas 7. klase (audz. I. Ābrama)
4) Mucu muzejā roku iemēģinās Alūksnes pilsētas sākumskolas 2.b klase
5) Cecīļu dabas takas iepazīs Gulbenes vidusskolas 3.a klase
6) Sajūtu parka Taku kokos izmēģinās Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas 8.klase un Kocēnu pamatskolas 8.klase, savukārt Straupes pamatskolas 8.klasei un Valmieras 5.vidusskolas 6a. klasei tiek piešķirta simpātiju balva - 50% atlaide ieejas biļetei
7) Ar rollerslēpēm Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā slēpos Valmieras Viestura vidusskolas 5.a klase
8) Raunas pils skatu tornī kāps Gulbenes vidusskolas 3.a klase
9) Ungurmuižā Leļļu izstādi aplūkos un Mazo Unguriņu apmeklēs Sveķu internātpamatskolas 5.klases skolēni
Apsveicam uzvarētājus!
Konkursa organizatori atgādina, ka transporta izdevumi nokļūšanai uz objektiem nav iekļauti balvā, kā arī sliktu laikapstākļu gadījumā z/s Vildēni un Vējiņu pazemes ezeru apmeklējumu ieteicams pārcelt uz pavasara sezonu.
Paldies visiem par dalību konkursā!
Jauna grupiņa
5.oktobrī Trikātas pamatskolā tika atvērta trešā pirmsskolas grupa. To apmeklēs trīs un četrus gadus veci bērni.
Jau no paša agra rīta šajā dienā valdīja priecīgs satraukums. Tad - tieši deviņos no rīta, pārgriežot lentu, durvis uz jauno grupas telpu atvērās. Visi svinīgā brīža dalībnieki, mūzikai skanot, ienāca un novērtēja tās plašumu.
Pēc sirsnīgiem apsveikumiem un laba vēlējumiem visi varēja cienāties ar skolas vadības sarūpēto svētku kūku, vecāku gādātajiem kārumiņiem un augļiem.
Paldies visiem, kas mūs apsveica un vēlēja laimīgas dienas jaunajās telpās! Lai mūsu dienas rit tikpat krāsainas kā košās koku lapas skolas parkā; saulainas kā saules stariem apmirdzētā 5.oktobra diena.
Pirmsskolas skolotājas Maija, Iluta, Zinta
Skrējiens pretī rudenim
Septembris ir ne tikai rudens, bet arī skolas pirmais mēnesis. Skolēni, nesen atgriezušies no vasaras brīvlaika, ir gana aktīvi un vēlās iesaistīties dažādās aktivitātēs.
Šogad skolā sadarbībā ar skolotāju Guntaru noorganizējām 4. un 5. klases skolēnu rudens krosa sacensības. Sacensību gars bija jūtams visas stundas garumā. Iesildoties spēlējām Tautas bumbu, kurā labāk veicās 5. klasei, bet turpinājumā devāmies uz startu, lai skrietu tik ātri, cik vien iespējams. Labākos astoņus skrējējus pieteicu Valmieras pilsētas un novadu rudens krosa sacensībām, kas notika 30. septembrī Valmierā.
Paldies visiem dalībniekiem, kuri startēja, cik labi vien spēja. Mums vēl ir, uz kurieni tiekties. Liels prieks par 4. klases skolnieci Dārtu Gartmani, kura savā vecuma grupā izcīnija 2. vietu. Malacīte! Lai pietiek spara vienmēr tikties pēc jaunām uzvarām!
Skolotāja Monta
Sirsnīgi sveicam Skolotāju dienā!
No skolas sākas ceļš uz nezināmām tālēm
Un sākas domātājs, kas dzīvi veidos rīt.
Kaut gan nav pieņemts teikt par mīlestību paldies,
Mēs galvas noliecam un sakām paldies Jums.
29. septembrī plkst. 18:00
Trikātas pamatskolā
Skolas padomes sanāksme
Sestie sēņu meklējumos
6.klase ar audzinātāju Marutu, iesākot jaunu mācību gadu, atkal devās uz Strenču mežu sēņot. Tā mums ir jau tradīcija. Jau bija dzirdēts, ka šogad sēņu ir ļoti maz. Tas mūs tomēr nenobiedēja.
Bija skaista un ļoti silta rudens dienas pēcpusdiena. Nodrošinājušies ar groziem, devāmies ceļā. Ar mums notika brīnums. Jau, ieejot mežā, Alberts atrada pirmās baravikas. Arī tālāk dzirdējām prieka saucienus: “Baravikas!” Grozi ātri vien bija pilni. Mums ļoti liela interese bija arī par citām sēnēm, kā tās sauc un vai ir ēdamas. Pēc sēņošanas devāmies uz mūsu piknika vietu, kur mūs gaidīja somas.
Nākamajā gadā pirms došanās sēņot nolēmām, ka vairāk jāiepazīstas ar dažādu sēņu nosaukumiem.
Tā bija jauki pavadīta pēcpusdiena.
Paula Škirikova
Tēvu dienas pēcpusdiena
14.septembrī plkst. 16.00 Trikātas pirmsskolas 5-6 gadīgo bērnu grupas skolotājas un bērni ielūdza visus tēvus uz dažādām sportiskām un radošām aktivitātēm, lai pirmo reizi atzīmētu Tēvu dienu. Tā kā septembris joprojām ir ražas novākšanas un lielo rudens darbu laiks, tad dažus aizņemtākos tētus bija ieradušās pārstāvēt mammas vai lielās māsas. Pavisam kopā šo aktīvi radošo pēcpusdienu apmeklēja 5 tēti, 4 mammas un 2 lielās māsas.
Pirmais uzdevums bija foto orientēšanās, kuras laikā bija jaatrod 8 objekti skolas apkārtnē. Katrā vietā bija jāsameklē kāds salds pārsteigums. Šis uzdevums ļoti satuvināja bērnu un pieaugušo, jo mazie krietni labāk pārzināja objektu atrašanās vietu, tāpēc bez viņu līdzdalības nevarēja iztikt.
Kad visi dalībnieki bija veiksmīgi finišējuši, mēs pārcēlāmies uz skolas sporta laukumu. Tur visus sagaidīja jauni pārbaudījumi. Gan iesildīšanās skrējiens ar škēršļiem apkārt visam sporta laukumam, gan sacensības zābaku mešanā, kurā dalībnieki startēja pārī – vecāks un bērns, gan čiekuru un kastaņu lasīšanas sacensības , gan arī lielā noslēguma stafete, kurā arī piedalījās vecāks kopā ar bērnu.
Kad visi pārbaudījumi bija sekmīgi veikti, skolotājas mūs aicināja doties tuvāk ugunskura vietai. Arī tur netrūka jautrības un smieklu, jo vecāki centās attēlot kādu no tuvumā esošajiem kokiem, bet pārējiem bija jāmin, kuru koku tētis vai mamma ir izvēlējies. Spēlējām arī visiem labi zināmo rotaļu Adamam bij’ septiņ’ dēli un galu galā visi tēti saņēma ļoti jaukus diplomus.
Ļoti aizkustinošs un sirsnīgs bija skolotāju un bērnu sagatavotais pārsteigums tētiem, kuru laikā skolotāja lasīja bērna teikto par savu tēti, bet tētiem un mammām bija jāmin šī raksturojuma īpašnieks. Par prieku visiem, tēti ļoti ātri un nekļūdīgi noteica, kurš ir viņa raksturojums. Lapas otrā pusē bērni bija arī uzzīmējuši savu tēti un viņam raksturīgās lietas. Kā teica skolotāja Maija un, es nevaru viņai nepiekrist, šāda dāvana ir nenovērtējama, jo tā sildīs vecāku sirdis vēl pēc daudziem daudziem gadiem.
Noslēgumā visi sildījās draudzīgās sarunās un baudīja ugunskurā ceptas desiņas, kā arī cienājās ar Undas un Līnas mammas sarūpēto gardo plātsmaizi.
Paldies skolotājām Sarmītei un Maijai, viņu palīgam Silvai par silto, atraktīvo un mīļo Tēvu dienas pēcpusdienu!
Ar cerību uz tikšanos pēc gada,
Rainera mamma Līga
Dzejas diena Trikātas pamatskolā
Šā gada 11.septembrī Trikātas pamatskolā atzīmēja Raiņa 150. dzimšanas dienu.
Pasākums sakās ar M. Brauna dziesmu „ Saule, Pērkons, Daugava”. Šīs dziesmas vārdu autors ir Rainis.
1.-4.klašu skolēniem skolotāja Ilze pastāstīja par Raini, parādīja viņa sarakstītās grāmata, kā ’’Lellīte Lolīte”, “Zirņa bērni”, “Zelta zirgs” u. c.. Katra jaunākā klase bija interesanti sagatavojušas kādu no Raiņa bērnu dzejoļiem. Skolēni gan dziedāja, gan rādīja teatralizētus priekšnesumus. Pēc tam viņi kopā noskatījās multiplikācijas filmas, kurās skanēja populāras bērnu dziesmas ar Raiņa tekstu.
Savukārt vecāko klašu skolēniem devītās klases Monta, Ivo un Matīss ar skolotājas Marutas palīdzību bija sagatavojuši prezentāciju par Raiņa dzīvi. Tā ieinteresēja visus klātesošos, jo Raiņa biogrāfiju tik sīki neviens nezināja. Pēc prezentācijas skolēni atraktīvi parādīja kādu no Raiņa dzejoļiem. Skanēja dzejolis 5. klases skolēnu improvizācijā “Divpadsmit mēneši”. Viņi arī bija sagatavojuši krustvārdu mīklu, kurā bija jāatmin no Raiņa dzejoļa mēnešu nosaukumi. Uzvarēja skolotājas Inga un Inese, iegūstot pārsteiguma balvu. Savukārt 6. klases skolēni lika ieklausīties dzejolī “Pats”, uzsverot, ka “pats cīnies, palīdzi, domā, spried un sver, pats esi kungs, pats laimei durvis ver. ” 7. klases skolēni aicināja minēt Raiņa mīklas, bet vecāko klašu skolēni Elīna, Paula, Liene, Kristaps un Luīze izvēlējās filozofiskākus dzejoļus un parādīja video.
Pēc tradīcijas latviešu valodas skolotājas apbalvoja tos skolēnus, kas vasarā bija izlasījuši 3 daiļliteratūras grāmatas. Prieks, ka to bija ļoti daudz.
Kā jau kārtīgā dzimšanas dienā skolēni un skolotāji nobeigumā tika pacienāti ar kūkām.
Raiņa 150 dzimšanas dienas pasākums bija izdevies.
Monta Žibojēdova ,Liene Ciguze, 9. klases skolnieces, un skolotāja Maruta Ģingule
8. septembrī plkst. 18:00
Trikātas pamatskolas
VECĀKU KOPSAPULCE
* Skolas padomes vēlēšanas
* Aktuāli jautājumi
* Tikšanās ar Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju S. Brālēnu
2015./2016. m.g. Trikātas pamatskolā tiks piedāvāti šādi pulciņi:
Dejas un ritmika;
Tautas dejas;
Vokālais ansamblis;
Māksla mazajiem (pirmskola);
Amatu mācība;
Ekoskola;
Spīdmintons;
Angļu valoda (pirmskola 5-6 g.)
Podniecība;
Sporta pulciņš;
Radošā pašizpausme;
Beverīnas novada vēsture.
ATGĀDINĀJUMS!
Cien., vecāki! Bērniem, uzsākot pirmsskolas grupu apmeklējumu, nepieciešama ģimenes ārsta izziņa par veselības stāvokli
Trikātas pamatskola
STEIDZAMI AICINA DARBĀ
UZ NOTEIKTU LAIKU
ar 1. septembri:
- angļu valodas skolotāju
- pagarinātas dienas grupas skolotāju
- bibliotekāru
Pieteikšanās un informācija pa mob. tālruni: 20364920 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
NOMETNE "DZIĻĀK MEŽĀ"
No 17. līdz 21. augustam Trikātas pamatskola katru rītu pulcināja 16 bērnus, lai kopā piedalītos nometnē - “ Dziļāk mežā!”, kuru atbalstīja Latvijas vides aizsardzības fonds un Beverīnas novada pašvaldība.
Nometnes laikā bērni devās pārgājienā uz tuvējo mežu, lai iepazītu ķērpju sugas. Pa ceļam viņus sagaidīja dažādi pārsteigumi.
Pētot ķērpjus, noskaidrojām gaisa kvalitāti mežā, Trikātas centrā un skolas apkārtnē. Bērni secināja, ka gaiss Trikātas apkārtnē ir mēreni piesārņots.
Nometnes dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar darbu Strenču kokaudzētavā un Sedas purvā. Ar mitrājiem mūs iepazīstināja Daiga Ciguze. Pēc nodarbības bērni saprata, kā veidojas purvs un izprata purva bīstamību. Paldies Daigai par rīta rosmi un dārzeņu čipsiem!
Paldies gribam teikt arī Strenču kokaudzētavai, kas zinātkārajiem bērniem uzdāvināja eglīti, ko iestādījām skolas pagalmā.
Tālākais un piedzīvojumiem bagātākais brauciens bija uz Tērvetes dabas parku. Tur mūs sagaidīja raganiņa no Pasaku meža, kas aizveda uz Rūķu ciemu un savām mājām. Ceļā bērni satikās ar dažādiem pasaku tēliem, kas lika veikt pārbaudījumus.
Nometnes pēdējā dienā dalībnieki izgatavoja dažādas vides spēles, vienu no tām atdāvināja Trikātas pamatskolas bērnudārzam.
Paldies biedrībai “ Iespēju durvis”, kura ciemojās pie mums ar savu radošo nodarbību un atbalstīja nometnes aktivitāti.
Ar nometnes dalībnieku atsauksmēm varat iepazīties, aplūkojot virtuālos ziņojumu dēļus.
Paldies bērniem un viņu vecākiem par to, ka nometne norisinājās tik pozitīvā noskaņā!
Skolotājas Solvita, Iveta, Ilze un Aiga
Ieskaties nometnes virtuālajos ziņojuma dēļos!
Ar nometnes dalībniekiem var iepazīties šeit http://padlet.com/zivtina310/lf1ft4w70tsm
Ieskats pirmajā nometnes dienā šeit http://padlet.com/zivtina310/2gs5111wnvvw
Nometnes otrā diena šeit http://padlet.com/zivtina310/pjk9dtck9kwj
Tērvetes dabas parks šeit http://padlet.com/zivtina310/r7733zfdbmfp
Ceturtā nometnes diena šeit http://padlet.com/zivtina310/eapz189c7w4m
Pēdējā nometnes diena šeit http://padlet.com/zivtina310/urjh9i1et015
Gaidot jauno mācību gadu
12. augustā atsāks darbu pirmsskolas grupiņas. Tajās mazos pirmsskolēnus labprāt gaidīsim no plkst. 7:00 līdz 18:00. Mazās grupas (1-4 gadi) bērniem vēlams apmeklēt bērnudārzu ne vēlāk kā no 17. augusta, lai pamazām iekļautos pirmsskolas grupas ikdienas plānā un notikumos.
Zinību dienas svinīgais pasākums 1. septembrī sāksies plkst. 9:00, pēc kura sekos pirmā klases/grupas stunda. Arī pirmsskolas grupās 1. septembris ir svētku diena. Pēc Zinību dienas nodarbības bērni dosies mājup. No 2. septembra pirmsskola strādās ikdienas ritmā no plkst. 7:00 līdz 19:00.
Trikātas pamatskolas salidojums attēlos
Priecīgus Līgo svētkus
un Jāņus!
Interesantais mācību gads
Trikātas pamatskolā ir izskanējis Pēdējais zvans gan devītajiem, gan visām pārējām klasēm, kā arī izlaidums pirmsskolai. Aizvadīti neaizmirstami mirkļi skolas 77. jubilejas salidojumā. Pagalmā smaržo ceriņi, gaiteņos vēl skolēnu pašdarinātie putni gaida, kad izlidos nākamie absolventi. Šī noskaņa vedina atsaukt atmiņā mācību gadā paveikto. Tas ir bijis notikumiem bagāts.
Jau iepriekšējā mācību gada pavasarī latviešu valodas skolotājas Beverīnas novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā “Sabiedrība ar dvēseli” uzrakstīja projektu “Lasot guvu padomiņu”, kurš tika atbalstīts un realizēts šajā mācību gadā – par 500 EUR iepirktas grāmatas gan pirmsskolai, gan 1.–9. klasei (katrai klasei 10 grāmatas), lai varētu kopā tās lasīt literatūras stundās.
Septembra otrajā nedēļā skolēni atsaucās uz aicinājumu atcerēties 1989. gada 23. augusta plaša mēroga notikumu Baltijas valstīs – Baltijas ceļu. Bērni ieklausījās tā laika populārākās dziesmas “Atmostas Baltija” vārdos, noskatījās dokumentālās filmas, pārrunāja tās dienas notikumus ar aculieciniekiem. Šo patriotisko jūtu vadīti veica praktisku darbiņu – izgrieza no papīra cilvēciņu virteni un izveidoja no tās iespējami garāku cilvēku siluetu ķēdi. Izgrieztie cilvēciņi simbolizēja ciešos rokas spiedienus kā tajā dienā, kad cilvēki tiecās pēc brīvības Baltijā.
Tradicionāli skolēni, kuriem interesē literatūra, oktobrī devās uz pasākumu „Bērnu literatūras maģija”, kas norisinās Dikļos. Šoreiz bija tikšanās ar dzejnieci I. Zanderi.
Skolā jau no vasaras darbojas EKO skola ar dažādām aktivitātēm. Šogad tika pievērsta uzmanība ūdens tēmai. Ekoskolas programmas Rīcību dienu ietvaros iesaistījās gan pirmsskolas bērni, gan visu klašu kolektīvi un pedagogi.
Tradicionālais pasākums “Ciemos pie skolas gariņa” sagaidīts ar interesantām un spocīgām maskām. Dažādi uzdevumi skolēnus sagaidīja gan krēslainajās klasēs, gan arī tumšajās skolas pagrabtelpās.
Valsts svētkus svinējām ar patriotismu sirdī, ar svecītēm, dziesmām un kūkām.
Drīz vien sākām gaidīt Ziemassvētkus, klašu logos parādījās gan baltie eņģeļi, gan eglītes, gan rūķi, bet klašu telpās iedegās gaismiņas. Sākām gaidīt svētkus ar gatavošanos Ziemassvētku uzvedumam – pasakai “Vecīša cimdiņš”. Iesaistīt uzvedumā visus skolēnus – tā ir kļuvusi par skolas tradīciju. Šoreiz priekšnesums pārspēja visu gaidīto. Pilnīgā tumsā, ultravioleto staru gaismās bērni klase pa klasei ar deju priekšnesumiem attēloja visu dzīvo radību, kas ziemas aukstumā atrada patvērumu vecīša cimdiņā.
2015. gads ir skolēnu Dziesmu un deju svētku un Raiņa un Aspazijas gads. To gaidot, veidojām arī savu skolas kalendāru, kuru rotā skolēnu zīmējumi un dzeja.
Ziema pagāja spraigos dziesmu un deju mēģinājumos. Ļoti aktīvi sākumskolas deju kolektīvs gatavojās skatei (skolotāja E. Kaķīte-Brasa). Tika pašūti arī jauni deju tērpi. Savukārt Trikātas pamatskolas mazais koris, apvienojies ar Kauguru pamatskolas dziedātājiem korī “Košums”, cītīgi mācījās daudzās svētku repertuāra dziesmas (skolotāja V. Lāce). Lai iekļūtu svētku dalībnieku sastāvā, pietrūka pavisam nedaudz…
Martā organizētajās “Vecāku dienās” nākamie pirmklasnieki un viņu vecāki ar smaidu sejā ieradās satikt savus skolotājus. Ar lielu degsmi un prieku iepazina sporta, angļu valodas un vizuālās mākslas stundas. Radošu nodarbību bija noorganizējusi arī biedrība “Iespēju durvis”.
Piedaloties starptautiskajā projektā Comenius, esam ieguvuši daudz vēstuļu draugu. Vēstules starp Trikātu un Spāniju ceļo visu mācību gadu, kaut gan projekts jau ir beidzies.
Lielajā talkā ar Skolas padomes atbalstu saposām skolas apkārtni. Kuplā skaitā pulcējās lieli un mazi. Visi čakli ķērās pie darba – tika rakts, bērts, grābts, krāsots, līdzināts, vests, stiepts, cirsts, apspriests un pārkārtots. 9. klases skolēni kopā ar vecākiem Gaismaskalna pakājē izveidoja patiešām skaistu ugunskura vietu – tā viņu dāvana savai skolai.
Šajā mācību gadā lielu atbalstu sniedza z/s “Irbītes” īpašnieks Valdis Circenis, noorganizējot skolai melnzemes piegādi, kā arī tehnikas un darbaspēka nodrošinājumu skolas dīķa iztīrīšanai. Paldies!
Mācību gada nogalē Trikātas pamatskolas 8. klases skolēnu grupa ar nosaukumu “Astoņi astotie” un klases audzinātāja I. Boškina piedalījās Beverīnas novada pašvaldības izsludinātajā konkursā “Sabiedrība ar dvēseli” ar projektu “Kāds podiņš, tāds soliņš”. Projekta kopējā summa EUR 301,00. Skolēnu ideju apstiprināja un iecere tiks realizēta vasarā.
Mācību gada noslēgumā noorganizētajā sporta un tūrisma dienā tūrisma elementus (ugunskura kuršana, mezglu siešana u.c.) demonstrēja Santa Paegle.
Mācību gadu noslēdzot, visas skolas saime – no pašiem mazākajiem līdz vecāko klašu skolēniem devās ikgadējā bezmaksas mācību braucienā. Pirmsskolas bērni kopā ar vecākiem apmeklēja zooloģisko dārzu Rīgā, jaunāko klašu skolēni devās uz Duntes muižu, Minhauzena muzeju un izstaigāja dabas taku, bet vecāko klašu skolēni mielojās ar Srīveru mājas saldējumu un izbaudīja pavasari Skrīveru dendroloģiskajā parkā.
Šajā mācību gadā mūsu skolēni piedalījās Valmieras un starpnovadu latviešu valodas, matemātikas, informātikas, mājturības un tehnoloģijas zēniem un vizuālās mākslas olimpiādēs. Augstākos rezultātus skolēni sasniedza vizuālās mākslas olimpiādē: 1. vieta Dārtai Gartmanei, 2. vieta Patrīcijai Fūrmanei un Paulai Škirikovai, viņu skolotāja Aiga Gartmane.
Maija vidū Trikātas saieta namā Beverīnas novada domes priekšsēdētāja Cilda Purgale ar balvām un ziediem sveica visu novada skolu olimpiāžu uzvarētājus un viņu skolotājus.
Mācību gada garumā vislielākās iespējas skolēniem bija piedalīties dažādos interesantos konkursos un sacensībās.
Valkā stāstnieku konkursa pusfinālā “Teci, teci, valodiņa” piedalījās3. klases skolniece Elīza Evelīna Pētersone un 7. klases meitenes Elīna Dita Kuplā un Amanda Veikšāne. Elīza Evelīna ieguva Lielā stāstnieka titulu gan Valkā, gan arī Rīgā (skolotājas M. Ģingule un A. Pētersone).
Radošo darbu konkursā “Mūsu sapņu ekskursija” ar zīmējumiem un pašu veidotām filmiņām piedalījās visi skolēni no 4. līdz 6. klasei (skolotāja Līga Veikšāne).
R. Blaumaņa literārās prēmijas 10. konkursā 9. klases skolniece Diāna Trunova par domrakstu saņēma pateicību (skolotāja I. Ābrama).
Sagaidot Aspazijas 150. dzimšanas dienu, jaunrades konkursā piedalījās Liene Ciguze, Vivita Ruta Žibojēdova un Diāna Trunova. Vivitas Rutas apsveikums Aspazijai ir 18 labāko republikas darbu sarakstā. Rainim un Aspazijai veltītajā konkursā “Darini kalendāru 2015” Diāna Trunova ir viena no 12 uzvarētājām valstī. Diānas darbs tika iekļauts kalendāra janvāra mēnesī (skolotāja I. Ābrama).
Novada konkursā „Izzini pasauli” kopā ar Kauguru pamatskolu un Brenguļu sākumskolu rakstījām teikas un pasakas par Beverīnas novadu. Interesantākās teikas ir publicētas arī Beverīnas novada mājas lapā.
RTU Inženierzinātņu vidusskolas organizētājam konkursam „Torņu spēles” savu darbu iesūtīja Ilze Ielīte un Dagnija Ielīte (skolotāja M. Konstante).
Uz Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 4. klašu angļu valodas konkursu “Jautrais karuselis” devās 4. klases komanda: Liene Ielīte, Agija Boža, Nils Bondars-Šmagris, Rovilds Deduškevičs, Mareks Markuss Boškins (skolotāja L. Veikšāne).
SIA Arttom fotokonkursam “Ziemas prieki jūsu iestādē” darbu iesniedza pirmsskolas bērnu grupas, iegūstot veicināšanas balvu (skolotāja A. Pētersone).
Valmieras integrētā bibliotēkas konkursā „Mana grāmatu karaliene” īpašo pateicību ieguvusi 3. klases skolniece E. E. Pētersone un viņa ir arī programmas “Zvirbulēna vasaras lasīšana” visčaklākā lasītāja.
Valmieras pilsētas un starpnovadu skatuves runas konkursā E. E. Pētersone izcīnījusi 3. pakāpi.
„Manas Aptiekas” organizētajā konkursā „Uzzīmē savu spēli” piedalījās Elīza Evelīna Pētersone, Elīna Krūmiņa un Dārta Gartmane. 1. vieta Dārtai.
Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pirmās kārtas konkursā – izstādē „Rakstu darbi” Natālija Terentjeva, Dārta Gartmane, Elīza Evelīna Pētersone ieguva I pakāpi (starp Valmieras un starpnovadu skolām) un otrajā kārtā Vidzemē – III pakāpi (skolotāja A. Gartmane).
6.–8. klases krievu valodas konkursā "Добро пожаловать в Cтрану "Pусский язык!" piedalījās divas komandas: Lola Vasiļjeva, Vivita Ķerpe, Ieva Viktorija Būda un Luīze Meirāne, Liene Ciguze, Armands Spuģis. Otrā komanda ieguva atzinību (skolotāja I. Taurīte).
Beverīnas novada konkursam „Cālis 2015” aktīvi gatavojās pirmsskolas grupas meitenes, iegūstot godalgotas vietas: Samanta Sjarki, Dārta Lūcija Večka, (abām 1. vieta), Anna Tīna Avišāne (2. vieta), Daiga Mežīte, Brenda Ozoliņa, Evelīna Nikola Avdēja (visām 3. vieta) (skolotāja Sarmīte Kanašniece).
Uz konkursu „Konstruē, modelē” devās 2. klases skolniece Lauma Grāvelsiņa (skolotāja I. Ciguze).
Starptautiskajā mākslas darbu konkursā „Sadzirdi, kas dabai sakāms” piedalījās Dārta Gartmane.
Divpadsmit 2.–4. klašu skolēni piedalījās Valmieras maratona bērnu skrējienā, bet „Top ielu skrējienā” Smiltenē – divdesmit četri 4.-8. klašu skolēni. Divpadsmit 5.–7. klašu skolēni devās uz Skolu slidošanas sacensībām Valmieras VOC „Ledus gladiatori” iegūstot balvā boulinga apmeklējumu. Brenguļu sākumskolā organizētajās sporta sadraudzības spēlēs starp Beverīnas novada skolām piedalījās arī mūsu 1.–4. klašu skolēni (skolotājs G. Purgalis).
Mācību gadu noslēdzot, prieks par 14 labākajiem skolēniem, kuriem vidējā balle mācībās ir augstāka par 7,6 – Lieni Ielīti, Agiju Božu, Adrianu Miezi, Paulu Škirikovu, Dagni Kaupi, Robertu Kuplo, Vivitu Ķerpi, Jolantu Skrabi, Mārtiņu Terentjevu, Amandu Veikšāni, Viktoriju Ievu Būdu, Ilzi Ielīti, Lieni Ciguzi, Diānu Trunovu. Skolēni saņēma Beverīnas novada domes dāvanu kartes, bet ļoti liels skolēnu skaits saņēma pateicības par dalību konkursos, koru un deju skatēs.
Pacietīgie dejotāji un dziedātāji balvā par mēģinājumu apmeklēšanu un piedalīšanos skatēs, apmeklēja 3D animācijas filmu “Asteriks: dievu zeme”.
Lai skolā veidotu interesantāku klašu ikdienas dzīvi, klašu audzinātājas S. Strautiņa, I. Ciguze, M. Konstante, M. Ģingule, L. Veikšāne, A. Gartmane un I. Boškina piedāvāja saviem audzēkņiem kopā ar vecākiem dažādas klašu aktivitātes. Septembra sākumā Adaptācijas dienā, lai izdzītu visus vasaras stiķus un niķus, bija iespēja ar Daigas Ciguzes palīdzību, izmantojot dabas veltes, izmasēt kāju pēdiņas un nopērties ar dažādām slotiņām, lai atlikušo dienu justos brīnišķīgi.
Labāk iepazīt un izzināt savu novadu 1.–7. klases skolēni devās uz Cempu izklaides parku „Arāji”.
8. un 9. klases skolēni brauca ekskursijā uz jaunuzcelto Gaismas pili – Latvijas Nacionālo bibliotēku Rīgā.
Rudenī pie sevis skolā uzņēmām ciemiņus no Valmieras 5. vidusskolas, kuri projekta “Eiropas iedzīvotāji kopienu labklājībai” “Pilsētas bērni lauku skolās” ietvaros iepazina lauku skolas bērnu mācīšanās īpatnības.
Skolēniem ir bijusi iespēja noskatīties animācijas filmas “Zelta zirgs”, kā arī Valmieras Viesturu vidusskolas teātra izrādi „Sniega karaliene” un Valmieras Drāmas teātra izrādi “Maija un Paija”. Dažām klasēm tradīcija ir nakšņošana skolā – “Spoku naksniņš” un “Lasāmnakts”.
Ziemassvētkus gaidot, tiek ceptas piparkūkas, gatavotas dāvaniņas. Svētki svinēti arī mežā kopā ar Ziemassvētku vecīti un zvēriņiem. Valentīndienā ciemojas Slepenais draudziņš un ir pasākums "Balts+sarkans=rozā". Lieldienās patīk ripināt olas, iesaistīties olu kaujās.
5. klases skolēni savas māmiņas Mātes dienā iepriecināja ar pašu veidotu teātra izrādi “Bārenīte un mātesmeita”.
Šis mācību gads bijis interesants, dzīvespriecīgs un notikumiem bagāts arī pirmsskolas grupas bērniem. Tas saistās ar piedalīšanos dažādos skolas pasākumos, kā arī ar pašu aktivitātēm pirmsskolas grupiņās, kuras organizēja M. Ingeleviča, S. Kanašniece, A. Pētersone ar nenogurstošām palīdzēm D. Ielīti, S. Mīļo un T. Kondratjevu.
Jau vasaras nogalē tika novāktas pašu veidotās eko dobes raža – sārtie tomāti, garenie gurķi, dilles. Izsmaržotas ziedošās samtenes un petūnijas. Vēlāk dobē sastādījām narcises un tulpes, kas pavasarī zied krāsainiem ziediem. Tad nāca Miķeļu laiks. Miķeļos baudījām dažādas ierastākas un arī eksotiskākas sulas un sīrupus; vecāku sarūpētus rudenīgus našķus; dziedājām, gājām rotaļās un dejojām. Novembrī mūs apciemoja pats Mārtiņš baltā kažokā, kurš, kā zināms atver vārtus ziemai. Paši cepām maizi, izgaršojām dažādu šķirņu raušus un maizes. Visi bijām maskās – tās gatavojām paši. Pēc tam pienāca 18.novembra svētki. Mēs piedalījāmies un uzstājāmies skolas koncertā.
Laikam ātri ritot uz priekšu, tūlīt drīz vien sākām gatavoties Ziemassvētkiem. Dramatizējām un aizrautīgi iestudējām Margaritas Stārastes pasaku par Kraukšķīti. Veidojām dekorācijas, darinājām tērpus, gatavojām atribūtus, noformējām zāli. Šoreiz bija arī savdabīgs muzikālais noformējums. Tas viss izvērtās par brīnišķīgu Ziemassvētku stāstu. Pa starpu svētku gatavošanās kņadai cepām arī smaržīgās piparkūciņas.
Nemanot sākās atkal jauns gads, kas turpinājās dažādu pasākumu, svētku un aktivitāšu garā. 8. marta priekšvakarā aicinājām vecmāmiņas uz viņām veltītu pēcpusdienu – šoreiz kultūras namā. Priecājāmies par kuplo apmeklētāju skaitu. Aprīlī liela daļa bērnu vispirms piedalījās Trikātas Cāļa konkursā, bet pēc tam labākie piedalījās Beverīnas novada Cāļa konkursā. Maijā svinējām Mātes dienu, iepriecinot māmiņas ne tikai ar koncertu, bet arī ar pašu gatavotām kūciņām un dāvaniņām.
Nemanot pienācis izlaidums, kad uz skolu dosies 14 pirmsskolnieki. Taču vēl pirms tā skolas salidojumā bērni dziedāja un dejoja jaunajos tautastērpos. Mācību gada noslēgumā kopā ar vecākiem devāmies aizraujošā ekskursijā uz Rīgas Zooloģisko dārzu.
Būdami dabas mīlētāji un draugi, esam izaudzējuši puķu stādiņus ne tikai dāvināšanai māmiņām, bet arī samtenes skolas puķu dobei un, protams, arī cīnijas un balzamīnes savai eko dobei. Neesam aizmirsuši arī par tomātu stādiem.
Mūsu ikdiena paiet apgūstot dažādas prasmes, uzkrājot zināšanas un pieredzi, kas būs nepieciešamas turpmākajās skolas gaitās. Prieks par bērniem, kuri ir aktīvi, zinoši, darbīgi, talantīgi, radoši. Viņu turpmākās gaitas saistās ne tikai ar mācībām 1. klasē, bet arī ar nodarbībām mūzikas, mākslas un sporta skolās.
Lai aizvadītā mācību gada darbi mūs visus iedvesmo jauniem panākumiem. Mums visiem kopā bija interesanti gan ikdienas darbos, gan svētkos, gan dažādos pasākumos un konkursos.
Paldies visiem, kas piedalījās un bija aktīvi! Paldies mūsu vecākiem un atbalstītājiem!
Trikātas pamatskolas skolotāji
Absolventu salidojuma statistika
Pēc absolventu reģistrācijas datiem 2015. gada salidojumu apmeklējuši 216 absolventu.
Visvairāk absolventu bija ieradušies no:
1) 1981. gada (43.) izlaiduma - 13 no 20 aboslventiem;
2) 1971. gada (33.) izlaiduma - 10 no 26 aboslventiem;
3) 1982. gada (44.) izlaiduma - 9 no 23 aboslventiem;
4) 1978. (40.), 1980. (42.), 1986. (48.) izlaiduma - 8 no attiecīgi 20, 24 un 21 absolventa.
Neviens nebija ieradies no 1939., 1940., 1941., 1942., 1943., 1944., 1945., 1946., 1948., 1949., 1950., 1951., 1954., 1958., 1963., 2005., 2012. gada izlaiduma.
Sveika mīļā, mana Pirmā skola!
Vēlos pateikt sirsnīgu, LIELU paldies visiem skolotājiem, audzēkņiem, brīvprātīgajiem, kas visu to ilgi gaidīto pasākumu vārdā "Salidojums" organizēja, vadīja, realizēja u.t.t. Bija tik forši... Tiešām!!! Tik labi... Silti.... Mīļi... Gaidīti... Pārsteidzoši arī :D
Izrādās Trikātā vienmēr atradīsies puisis, kas atgādinās, ka valsi var griezt uz abām pusēm, ne tikai uz vienu :)
Pirmā skola, tā pat kā pirmā mīlestība, neaizmirstas nekad!
Vissirsnīgākie sveicieni un pateicība! Man Trikātas skola vienmēr būs PIRMĀ....
Daudz jums baltu dieniņu!
Vienmēr Trikātiete, lai kur arī būtu,
Dace Rajunča (Preimane)
Projekts "Kāds podiņš, tāds soliņš"
Trikātas pamatskolas 8. klases skolēnu grupa ar nosaukumu "Astoņi astotie" un klases audzinātāja piedalījās Beverīnas novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā "Sabiedrība ar dvēseli" ar projektu "Kāds podiņš, tāds soliņš". Projekta kopējā summa EUR 301,00. Beverīnas novada pašvaldība apstiprināja projekta realizāciju.
Pie Trikātas pamatskolas atrodas plašs parks. Katru gadu rudenī un pavasarī notiek parka sakopšanas pasākumi, siltās gadalaika dienās parkā notiek dažādas nodarbības. Skolā vasarās tiek organizētas nometnes, kurās piedalās pat līdz 70 skolēnu un skolotāju.
Kopš padomju gadiem skolas parkā skaistā, reljefainā vietā atrodas ugunskurs. Gadu gaitā ugunskura vieta ir piedrazota, tajā ilgstoši dedzinātas lapas un citi sadzīves atkritumi, soliņi sapuvuši un izgāzušies.
Šogad Lielās talkas ietvaros 9. klases skolēni kopā ar vecākiem un audzinātāju labiekārtoja ugunskura vietu, aizvācot vecos betona balstus, kas ierobežoja to un nolīdzināja zemi. Jauno ugunskura vietu ierobežoja ar akmeņiem, novāca vecos soliņus un celmus. Šobrīd ir izveidota skaista vieta, kur var organizēt dažādus pasākumus ar kopīgu zupas vārīšanu vai desiņu cepšanu. Ērtākai šīs atpūtas zonas izmantošanai pietrūkst soliņu uz kuriem apsēsties.
8. klases skolēni kopā ar vecākiem un audzinātāju atjaunos soliņus parkā pie ugunskura un iegādāsies inventāru zupas vārīšanai uz ugunskura. Tā būs nākamo absolventu dāvana skolai, tādējādi turpinot iedibināto tradīciju – labiekārtot skolas apkārtni, izveidojot tajā kādu objektu.
Ugunskuru un soliņus varēs izmantot visi skolas skolēni un darbinieki dažādos pasākumos – Adaptācijas dienās, talkās, Miķeļdienā, Meteņdienā, klases pēcpusdienās, pēdējā skolas zvanā u.c. pasākumos. Labiekārtoto vietu varēs izmantot dažādos klases pasākumos, kā arī mācību stundās.
Projekta gaitā izveidotā sakoptā vieta būs izmantojama arī turpmākajos gados. Par tās sakopšanu un uzturēšanu turpmākajos gados parūpēsies gan skolas skolēni, gan skolas darbinieki.
8. klase audzinātāja Inga Boškina
„Beverīnas novada Cālis 2015”
24. aprīļa pēcpusdienā, līdz ar siltajiem saules stariem un līksmajiem putnu treļļiem dabā, Trikātas kultūras namu pieskandināja mazo beverīniešu, konkursa „Beverīnas novada Cālis 2015” dalībnieku, skanīgās balsis. Dziedāšanas konkursam cītīgi bija gatavojušies 26 drosmīgi, koši un lieliski cālēni, vecumā no 3 -7 gadiem. No Brenguļiem 4, no Kauguriem 11 un no Trikātas 11 pirmsskolas vecuma bērni.
Ja jau konkurss, tad, protams, arī žūrija. Tās sastāvā Strenču mūzikas skolas pedagogi Jeļena Tēraudkalne un Jānis Krūmiņš, un novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ulmane. Žūrija vērtēja katra mazā konkursanta vokālās dotības, priekšnesuma sarežģītības pakāpi un ritma izjūtu.
Par „Beverīnas novada Cāli 2015” žūrija nominēja trīsgadīgo Samantu Gulbi no Brenguļiem. Mazā „cālīte” izpildīja M.Zelmenes dziesmu „Vāvere”. Jaunākajā grupā tika piešķirtas trīs 1. vietas - Laurai Niedrei, Robijam Šmitam un Elzai Galvanovskai; divas 2.vietas - Arvim Gutānam un Ancei Cīrulei, un 3.vieta Esterei Bukai. Visi šie skanīgie dziedātāji ir no Kauguru PII „Pasaciņa”.
6-7 gadīgā grupā savas dziesmiņas izdziedāja 14 skanīgi dziedātāji. Dārta Lūcija Večka un Samanta Sjarki ieguva 1.vietu; Anna Tīna Avišāne – 2.vietu; Brenda Ozoliņa, Daiga Mežīte un Evelīna Nikola Avdēja – 3.vietu. Šīs dziedātājas visas no Trikātas. 3.vieta arī Oksanai Maksimovai no Kauguriem.
Pārējie dziedātāji, kuri skanīgi izvingrināja savas balsis, savā starpā sadalīja – skatuviskā, domīgā, modīgā, brašā, skanīgākā un citus– „Beverīnas novada Cāļa 2015” titulus.
Jauki, ka mūsu novadā ir tik daudz mazu dziedātāju, kuri vēlas muzicēt, parādīt sevi uz skatuves un arī sacensties ar draugiem no novada. Tā ir kā maza pieredze jau bērnībā, kas noteikti palīdzēs viņiem attīstīt savas muzikālās dotības nākotnē.
Liels paldies žūrijai, kas atzinīgi novērtēja mazo dziedātāju veikumu. Paldies Lielajam Gailim par uzmundrinošu atbalstu mazajiem solistiem, sekretārei Ingai Boškinai un skaņu operatoram Ando Krūzem.
Paldies skatītājiem un līdzjutējiem, ka bijāt kopā ar šiem burvīgajiem maziem dziedātājiem, kas priecēja mūs visus, gan lielus, gan mazus. Domāju, ka ne reizi vien mūsu sejās uzplauka smaids kā vizbulīte pavasarī, iemirdzējās acis un uzgavilēja sirds. Lai maziem dziedātājiem krājas jauni spēki, rodas jaunas dziesmas un vēlme piedalīties nākamajos konkursos.
Paldies mūzikas pedagogiem un vecākiem! Uz tikšanos nākamgad!
Kultūras darba organizatore un Trikātas „Cāļu” skolotāja Sarmīte Kanašniece
Jaunākā grupa
Nr. |
Vārds, uzvārds |
pagasts |
vec. |
Tituls |
1. |
Samanta Gulbe |
Brenguļi |
3 |
Beverīnas n. Cālis 2015 |
2. |
Laura Niedre |
Kauguri |
5 |
1.vieta |
3. |
Robijs Šmits |
Kauguri |
5 |
1.vieta |
4. |
Elza Galvanovska |
Kauguri |
5 |
1.vieta |
5. |
Arvis Gutāns |
Kauguri |
4 |
3.vieta |
6. |
Ance Cīrule |
Kauguri |
5 |
3.vieta |
7. |
Estere Buka |
Kauguri |
3 |
3.vieta |
8. |
Annija Akmentiņa |
Kauguri |
5 |
Modīgā Cālīte |
9. |
Kristaps EmīlsReinvalds |
Trikāta |
4 |
Cālis Džentlemenis |
10. |
Milana Kuzņecova |
Trikāta |
4 |
Cālīte Magonīte |
11. |
Ralfs Ķepis |
Kauguri |
5 |
Brašais Cālis |
12. |
Niks Peļņiks |
Brenguļi |
4 |
Cālītis - Rūķītis |
Vecākā grupa
Nr. |
Vārds, uzvārds |
pagasts |
vecums |
Tituls |
1. |
Dārta Lūcija Večka |
Trikāta |
7 |
1.vieta |
2. |
Samanta Sjarki |
Trikāta |
7 |
1.vieta |
3. |
Anna Tīna Avišāne |
Trikāta |
7 |
2.vieta |
4. |
Brenda Ozoliņa |
Trikāta |
6 |
3.vieta |
5. |
Daiga Mežīte |
Trikāta |
6 |
3.vieta |
6. |
Oksana Maksimova |
Kauguri |
6 |
3.vieta |
7. |
Evelīna Nikola Avdēja |
Trikāta |
6 |
3.vieta |
8. |
Adrija Lāce |
Kauguri |
7 |
Cālīte Lakstīgala |
9. |
Kristiāna Dubrovska |
Trikāta |
6 |
Skatuviskā Cālīte |
10. |
Augusts Zundāns |
Trikāta |
6 |
Skanīgais Cālis |
11. |
Kalvis Jurgensons |
Brenguļi |
6 |
Cālis Brašulis |
12. |
Sindija Krieviņa |
Kauguri |
7 |
Cālīte Skolotāja |
13. |
Alise Brasa |
Trikāta |
6 |
Cālīte Mārīte |
14. |
Andra Evelīna Petrovska |
Brenguļi |
6 |
Domīgā Cālīte |
Lielā talka Trikātas pamatskolā
Talkas sestdiena visus Latvijas iedzīvotājus priecēja ar āra darbiem patiešām piemērotiem laika apstākļiem, tāpēc nav brīnums, ka talcinieki – gan lieli gan mazi, pēc Skolas padomes aicinājuma sapost skolas apkārtni maijā gaidāmajam svarīgajam notikumam – pamatskolas absolventu salidojumam, pagalmā pulcējās kuplā skaitā. Bija daudz darāmā – jānogrābj lapas, jāpārkrāso metāla vingrošanas elementi sporta laukumā, puķu dobēs jāizlīdzina Valda Circeņa laipni sagādātā melnzeme, jāiekārto skolas ekodobe jaunajiem stādiem, jāatbrīvo rotaļu laukuma teritorija no lielajiem zariem un vecajiem celmiem, kas jau sen bojāja skatu skolas parka stūrī.
Visi čakli ķērās pie darba – skolotājas Aigas, Ingas un skolotāja Guntara vadībā tika rakts, bērts, grābstīts, krāsots, līdzināts, vests, stiepts, cirsts, apspriests un pārkārtots. 9. klases skolēni kopā ar vecākiem Gaismaskalna pakājē izveidoja patiešām skaistu ugunskura vietu – tā viņu dāvana savai skolai.
Talkas noslēgumā visi tika cienāti ar pavārīšu gatavoto sulu un kanēļmaizēm, kas pēc strādāšanas garšoja brīnum labi.
Skolas kolektīvs saka lielu paldies visiem vairāk nekā 50 čaklajiem talciniekiem, bet it īpaši Dārtas tētim Ivaram Gartmanim, kā arī smagās tehnikas operatoriem – Valtera tētim Naurim Ozolam un Roberta, Elīnas un Gastona tētim Intam Kuplajam.
Es arī tur biju, drusku strādāju, un tos čaklos talciniekus nofotografēju.
Skolas padomes vadītāja Linda Krūmiņa
Mazo dziedātāju konkurss „Trikātas Cālis 2015”
15. aprīlī Trikātas kultūras namā notika mazo dziedātāju konkurss „Trikātas Cālis 2015”. Tā kā dziedātgribētāju bija ļoti daudz, tad konkurss bija arī kā atlases kārta Beverīnas novada Cālim 2015.
Savu dziedāšanas māku atrādīja 19 bērni, un tie nebūt nav visi, kas bija gatavi kāpt uz kultūras nama lielās skatuves un dziedāt pie mikrofona daudzu skatītāju klātbūtnē. Dziesmu izvēle sākās jau pašā janvāra mēneša sākumā, jo katram bērnam jāatrod viņa spējām atbilstoša dziesma, un ar katru dziedātāju jāstrādā individuāli. Un laiks tam ir tikai no rītiem, kad vēl visi nav sanākuši un pēcpusdienas stundās. Tāpēc vairākiem mazuļiem vēl jāvingrinās un savu dziesmiņu būs iespējams sagatavot nākošajam Cāļa konkursam.
„Trikātas Cālī 2015” piedalījās: Anna Tīna Avišāne, Dārta Lūcija Večka, Daiga Mežīte, Brenda Ozoliņa, Kristaps Emīls Reinvalds, Milāna Kuzņecova, Kristiāna Dubrovska, Augusts Zundāns, Evelīna Nikola Avdēja, Samanta Sjarki, Alise Brasa, Aleksa Šadurska, Rainers Mārcis Veikšāns, Rodrigo Brencis, Venija Kolomijeca, Līna Bortkēviča, Jēkabs Bauskis, Sanija Dramane, Anta Eglīte.
Mazo dziedātāju uzstāšanos vērtēja žūrija – novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ulmane, „Abulmalas retrokapelas” vadītājs Ando Krūze, Trikātas pamatskolas dziedāšanas skolotāja Vita Lāce un direktore Brigita Avišāne.
Žūrija uz novada Cāli izvirzīja 11 skanīgākos dziedātājus, kuri saņēmuši visaugstāko novērtējumu. Un tie ir Tīna, Dārta, Brenda, Daiga, Kristaps, Milāna, Augusts, Kristiāna, Evelīna, Alise un Samanta.
Lai labi skan!
Uz tikšanos 24. aprīlī plkst. 16.00 Trikātas kultūras namā.
Sarmīte Kanašniece
„ Ikkatrā stiepjas sīka stīdziņa no sidrabšķidrauta” ( Aspazija)
Skolnieces Vivitas Žibojēdovas apsveikums Aspazijai ir 18 labāko darbu sarakstā (rezultāti apskatāmi šeit http://lvlsa.blogspot.com/ ). Jaunrades konkursā skolēniem bija jāuzraksta apsveikums un klāt jāpievieno atbilstošs zīmējums, kolāža. Konkursa rīkotāji: LVLSA ( asociācija) kopā ar sadarbības partneriem- VISC, Latviešu valodas aģentūru, Jūrmalas domi, Jūrmalas pilsētas muzeja filiāli - Aspazijas māju Dubultos, Jūrmalas Aspazijas biedrību „ Aspazijas mantojums”, Latvijas Kulūras ministriju, portālu Delfi. No Trikātas pamatskolas šajā konkursā piedalījās arī Liene Ciguze, Diāna Trunova, meitenes atbalstīja skolotāja Iveta Ābrama.
Aspazijai 150
Tortīte mums ļoti skaista
150 tai virsū laistās!
Tā kārtu kārtām veidota,
Kad dzejniece tiek slavēta.
Tur bērnība – gabaliņš raibs,
Kad bezrūpīgs bij’ meitenes vaigs.
Tur jaunība un pirmās dzejas rindas,
Kad Elza par Aspaziju kļuva.
Gabaliņu tortē mums daudz,
Daiļdarbus lasīt tie sauc
Un iepazīt dzejnieci savu.
Torte kārtu kārtām likta,
Katram nogaršot to ļauts.
Gabaliņu paņem sev,
Izbaudi un atceries,
Tā ir mūsu Aspazija,
Kurai šogad simts un piecdesmit!
Vivita Ruta Žibojēdova
Tīrā un netīrā ūdens ceļš
2015. gadā 16. aprīlī sportiskākie skolēni devās ekskursijā uz SIA „Valmieras ūdens”. Sākumā neizklausījās interesanti, bet tomēr noriskējām.
Mūs sagaidīja pārstāve no SIA “Valmieras ūdens”, un nedaudz pastāstīja par uzņēmumu. Tad sākās pats interesantākais.
Kādreiz ūdeni no akām smēla ar spaiņiem, bet tagad mūsu darbu ir atvieglojušas dažādas tehnikas. Katrai dziļurbuma akai ir pievienots tāds kā čips, kas ar mobilo sakaru palīdzību uz datoru pārraida datus, cik daudz ūdens ir izsmelts. Tīrais ūdens tiek iegūts no pazemes ūdeņiem 115 metru dziļumā. Pavisam esot 11 dziļurbumu akas, no tām vienā dienā tiek iedarbinātas tikai 4, un ar to pietiek, lai apgādātu ar ūdeni gandrīz visus Valmieras iedzīvotājus.
Ūdens nonāk filtrēšanas stacijā. Tur tas tiek attīrīts no dzelzs, kas ir nevēlams cilvēka organismam un iepildīts lielos baseinos. Ūdenim regulāri tiek veiktas analīzes, lai noteiktu ūdens tīrību. Ja tajā iekļuvušas kādas baktērijas, tad viss ūdens tiek izliets, iekārtas dezinficētas un atsākts darbs no jauna.
Zem Valmieras ielām ir caurules, pa kurām dzeramais ūdens tiek piegādāts valmieriešiem. Ja kāda caurule zem zemes ir ieplīsusi, to var redzēt sistēmā, jo tajā vietā uzrādās mazs ūdens spiediens, tātad ir noplūde. Šādi negadījumi ir gandrīz katru dienu un tos novērš ļoti ātri. Ja nepieciešams, tad tiek uzlauzts pat asfalts un pēc tam no jauna uzliets.
Kad bijām sapratuši tīrā ūdens ceļu, tad devāmies izpētīt, kur aizplūst ūdens, kad cilvēki to ir izmantojuši.
Vispirms mēs iegājām “vissmaržīgākajā” telpā, kur tiek savākti mehāniskie atkritumi, kas tiek tālāk nodoti ZAAO.
Mēs visi ikdienā izmantojam ūdeni, ne tikai dzeršanai, bet arī trauku mazgāšanai, kur ir daudz tauku utt. Lūk, tāpēc ir dažādi baseini, kur ūdens tiek attīrīts no taukiem, tad attīrīts ar dažādām baktērijām, novāktas dūņas, līdz beidzot attīrītais ūdens tiek iepludināts Gaujā.
Kas notiek ar dūņām? Dūņas tiek savāktas lielās metāla kastēs, kas tiek nodotas citam uzņēmumam, kas no tām ražo elektrību. Katru dienu no netīrā ūdens tiek izskalotas 11 tonnas dūņu.
Ekskursija bija ļoti interesanta, bija iespēja nogaršot pavisam tīru ūdeni, bez ķīmiskām vielām. Patika arī novērot, kā netīrais ūdens kļūst atkal tīrs. Protams, tās “smaržīgās” telpas nebija tik patīkamas. Bet es nenožēloju, ka aizbraucu, domāju, ka pārējie arī nē. Es noteikti gribētu aizbraukt vēlreiz.
Skolniece Anastasija Bevza
Starptautiskā mākslas darbu konkursā „Hear the Innermost Words of Nature” jeb „Sadzirdi, kas dabai sakāms” piedalījās Dārta Gartmane. Jauno mākslinieci atbalstīja vizuālās mākslas skolotāja A. Gartmane. Konkursā Dārta ir laureātu sarakstā.
"Добро пожаловать в Cтрану "Pусский язык!""
Atzinību krievu valodas konkursā "Добро пожаловать в Cтрану "Pусский язык!" ieguvuši 8. klases skolēni - L. Meirāne, L. Ciguze, A. Spuģis. Piedalīties konkursā mudināja skolotāja I. Taurīte. Komandām bija jāsacenšas savā starpā, izpildot dažādus uzdevumus, kā arī pierādot savas radošās prasmes, zināšanas un iemaņas krievu valodā (sakāmvārdi, parunas, leksika, rēbusi u.c.).
Mēs dejojam ar prieku!
27. martā Valmieras Kultūras centrā notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku atlases skate.
Deju skatē piedalījās arī Trikātas pamatskolas 2.-4. klašu dejotāji un viens 5. klases dejotājs. Skatē izpildījām 1.-4. klašu (C grupa) deju repertuāru.
Kvalifikācijas grupu „C” varēja izvēlēties kolektīvi no vispārējās izglītības iestādēm: pamatskolas, kurās skolēnu skaits nepārsniedz 150, un vidusskolas, kurās skolēnu skaits nepārsniedz 200, kā arī no interešu izglītības iestādēm, mazākumtautību skolām, speciālās
izglītības iestādēm, kultūras iestādēm un ārvalstu latviešu diasporas kolektīvi.
Nedēļu pirms skates tika veikta izloze no obligātā repertuāra dejām. Mēs izlozējām deju „Labrītiņi rītiņā”. Kā izvēles deju dejojām „Latviešu pāru deju svītu”.
Šajā gadā žūrija bija daudz stingrāka un bargāka ka pagājušajā gadā.
Tika vērtēta dejas tehnika un horeogrāfiskā teksta precizitāte, dejas mākslinieciskais izpildījums un rakstura atklāsme, izpildījuma muzikalitāte, tautas tērpa valkāšanas kultūra un pareizība, skatuves kultūra un kolektīva kopiespaids. Žūrija atsevišķi vērtēja katru kritēriju ar 0 līdz 10 punktiem. Pēc žūrijas komisijas lēmuma mūsu sniegums tika novērtēts ar 39 punktiem no 50 un II pakāpi. Uzskatu, ka esam novērtēti atbilstoši mūsu sagatavotības līmenim, tomēr ir ļoti žēl, ka līdz I pakāpei pietrūka tikai 1 punkts. Ceru, ka šī situācija turpmāk varētu stimulēt vairāk censties, vairāk klausīties, labāk dejot.
Dziesmu un deju svētki ir kā olimpiāde. Tur piedalās tikai paši labākie. Gala spriedums par mūsu dalību svētkos būs zināms maijā, kad visā Latvijā būs beigušās deju skates. Cerība vēl tikt uz svētkiem saglabājas, turam īkšķus. Dalība svētkos atkarīga no kopējā dejotprasmes līmeņa visā Latvijā.
Paldies visiem par ieguldīto laiku un darbu, paldies, ka centāties! Skatei tika sarūpēti arī jauni tautastērpi. Liels paldies arī skolotājai Montai par palīdzību saposties tautas tērpos.
Deju skolotāja Evita
Lieldienas gaidot
3. klases skolēni lasa grāmatas!
Mūsdienu straujajā moderno tehnoloģiju ikdienā mēs pārāk mazu lomu piešķiram grāmatai un to lasīšanai, tādējādi skolēnu lasītprasme ar gadiem pasliktinās. Lasītprasme ir ļoti nozīmīga, jo tā rosina cilvēka iztēli, bagātina vārdu krājumu un veicina rakstītprasmi. Ne velti ir teikts: “Lasītājs nodzīvo tūkstoš dzīves pirms nomirst. Cilvēks, kurš nelasa, izdzīvo tikai vienu.” (Džords R.R. Mārtins, “Deja ar pūķiem”).
Jau otro gadu pēc kārtas organizējām klases pasākumu “Lasāmnakts”, kuras galvenais mērķis bija veicināt skolēnu lasīšanas motivāciju. Vakara gaitā skolēniem bija iespēja spēlēt dažādas spēles, pašiem sev pagatavot vakariņas, kopīgi pavadīt laiku un, protams, lasīt grāmatas. Klausoties citu skolēnu lasījumā un pēc tam īsā grāmatas prezentācijā, skolēns var salīdzināt savu lasīt un runātprasmi ar citiem. Tā ir iespēja motivēt vienam otru lasīt dažāda žanra grāmatas.
Bērni par šo pasākumu teic šādus vārdus - lasāmnakts pasākums bija ļoti foršs; es iemācījos ātrāk lasīt; tas bija interesants un pamācošs pasākums; man patika, ka pie mums ciemojās mošķīši; man patika skatīties multenīti.
Skolēnu vecāki arī atzīst - šāda veida pasākums ir lietderīgs un nepieciešams, jo bērniem tas patīk; bērns dzird, cik labi lasa citi bērni, un varbūt tas viņu mudinās lasīt labāk; šādi pasākumi bērnus ieinteresē vairāk lasīt grāmatas; bērns pats savlaicīgi saplānoja, ko lasīs un kādas mantas būs nepieciešamas nakšņošanai, tādējādi mācījās pats sevi organizēt.
Man kā klases audzinātājai bija liels prieks, ka skolēni labprāt iesaistījās pasākuma veidošanā, sagatavojot un novadot spēles. Bērni veiksmīgi tika galā ar vakariņu un brokastu gatavošanu, kā arī mācēja visu sakopt un satīrīt. Liels paldies jāsāka arī skolēnu vecākiem, kuri piedalījās, palīdzēja un izklaidēja mūs!
3. klases audzinātāja Monta
Vecāku diena Trikātas pamatskolā
Nākamie pirmklasnieki ar smaidu sejā 25. martā ieradās Trikātas pamatskolā satikt savus skolotājus. Ar lielu degsmi un prieku iepazina sporta, angļu valodas, vizuālās mākslas stundas. Radošu nodarbību bija noorganizējusi arī biedrība “Iespēju durvis”.
Audzinātāja Solvita bija ļoti iepriecināta, ka topošie pirmklasnieki ir ļoti enerģiski, apķērīgi un ar lielu vēlmi nākt uz skolu.
Lai izveidojas veiksmīga sadarbība audzinātājai ar bēniem un viņu vecākiem! Teikamies atkal 1. septembrī!
Nākamā pirmklasnieka mamma
Vecvecāku pēcpusdiena „gribas kā senāk vēl…”
Pavasara tuvošanās noskaņas, pieaugušo emocijas, atceroties savu bērnību; improvizēta pļaviņa ar pašgatavotām lielākām un mazākām puķēm; mazi „kukainīši” – priecēja visus klātesošos Trikātas kultūras namā 6.marta saulainajā pēcpusdienā. Visi priekšnesumi un norises, protams, bija veltīti vecmāmiņām un vectētiņiem. Bet priecē, ka kupli apmeklētajā pasākumā klāt bija arī bērnu vecāki, draugi un kaimiņi.
Gan mazākie, gan lielākie pirmsskolas grupu bērni skandēja skaitāmpantus un dzejoļus, dziedāja un dejoja, izpildīja ritma rotaļas ar skaņu rīkiem. Bērni darbojās droši un atraktīvi par prieku visiem. Pavasarīgo noskaņu paspilgtināja tērpi bitēm, taureņiem un mārītēm. Paldies ģimenēm par atsaucību un līdzdalību šo tērpu gatavošanā. Vislielākais paldies Venijas māmiņai un skolas darbiniecei Valdai. Šajos tēlos iejutās paši mazākie bērni. Savukārt 5-6 gadīgās grupas meitenes rotājas ar puķēm vainadziņos un matos, bet zēni ar puķainiem „taureņiem”.
Pēc koncerta visi, pieaugušie un bērni, kopā gāja rotaļās un cienājās ar kliņģeri, pīrādziņiem un citiem gardumiem.
Jauku un saulainu pavasari vēlot, Skolotājas Maija, Agita, Sarmīte un auklītes Daila, Tatjana un Silva
„Radoša iztēle veido neparastas sakarības. Tāpat arī savdabīga domāšana.”
/R. Bahs/
Trikātas pamatskolas 7. klases skolnieces Dagnija Ielīte un Ilze Ielīte paralēli saviem tiešajiem pienākumiem skolā, proti, mācībām, atrod laiku, lai piedalītos konkursos. Abas skolnieces piedalās RTU Inženierzinātņu vidusskolas organizētajā konkursā „Torņu spēles”. Konkursa uzdevums bija izgatavot torni no spageti makaroniem, kas spētu noturēt 200 ml glāzi ar ūdeni. Visus iesniegtos darbus vērtē gan žūrija, gan skatītāji. Labāko darbu autori tiks pie jaukām balvām. Meiteņu kopdarbs ar Ilzes Ielītes vārdu ir publicēts RTU Inžnierzinātņu vidusskolas mājas lapā www.izv.lv .
Katrs no jums var atbalstīt meitenes, balsojot https://www.facebook.com/rtuizv ,nospiežot pogu Like jeb Patīk.
Balsošana norisināsies līdz 27. februārim.
Atbalstīsim savējos!
Matemātikas skolotāja Monta
Ir tapis jauns kalendārs, kalendāru veidoja Trikātas pamatskolas bērni. Zīmējumu autori: janvāris - Viviāna Zeimane, februāris - Zaiga Eglīte, Paula Škirikova, marts - Ilze Ielīte, aprīlis- 1-4 gadīgo bērnu grupa, maijs - Mārcis Šmagris- Bondars, jūnijs - Luīze Meirāne, jūlijs - Amanta Brinģina, augusts - Anastasija Bevza, septembris - Dārta Gartmane, oktobris - 5/6 gadīgo bērnu grupa, novembris - 1-4 gadīgo bērnu grupa, decembris - Zaiga Eglīte, Paula Škirikova, Dagne Kaupe, Roberts Kuplais. Kalendāra tapšanu organizēja skolotāja Iveta Ābrama, tapšanu atbalstīja grupu un klašu audzinātājas.
Lai visiem Trikātas pamatskolas maziem un lieliem cilvēciņiem
skaists un dzīvespriecīgs 2015. gads!
Ziemassvētku super-priekšnesums Trikātas superskolā
Lai gan Trikātas pamatskolā Ziemassvētku uzvedums – pasaka ir ikgadēja tradīcija, to nebūt nevar nosaukt par tradicionālu pasākumu. Katru gadu skolotāju kolektīvs kopā ar bērniem sagatavo vienreizēju, izdomas bagātu priekšnesumu ar kādu īpašu “odziņu”, sagādājot patiesu baudījumu saviem skatītājiem – vecākiem, radiniekiem un draugiem. Priecē arī tas, ka uzvedums tiek gatavots tā, lai tajā piedalītos pilnīgi visiskolas bērni – gan aktieru, teicēju, dziedātāju, dejotāju lomās, gan kā dīdžeji, skaņu un gaismu meistari, veicot visus darbus, kas nepieciešami lieliskam priekšnesumam.
Šogad ielūgumā uz izrādi 17. decembra vakarā rakstīts, ka redzēsim veco, labi zināmo tautas pasaku “Vecīša cimdiņš”. Viss, ļoti slepeni, bērniem jābūt tērptiem pilnīgi melnā, kājās baltas zeķes. Tik vien zinām, ka “būs ar gaismām”.
Taču priekšnesums pārspēja visu gaidīto – vairākkārt! Pilnīgā tumsā, ultravioleto staru spuldžu gaismās bērni klase pa klasei, ar deju priekšnesumiem attēloja visu dzīvo radību, kas ziemas aukstumā atrada patvērumu vecīša cimdiņā – pēc nepieciešamības pievienojot papildus personāžus, tā, lai uznāciens būtu visām deviņām klasēm – līdz kamēr gailis ar savu dziedāšanu visus aizbaidīja.
Lai zālē sēdošie mazie brālīši un māsiņas nenobītos no tik ilgas tumsas, nelielajos pārtraukumos, kas bija nepieciešami arī nākamā uznāciena sagatavošanai varējām vērot gan vecāko klašu meiteņu deju grupas un 1. - 4. klašu tautas dejotāju priekšnesumus, gan arī skolas ansambļa izpildītās dziesmas.
Un tad atkal tumsa – tikai violetā gaisma uz skatuves, kurā spilgti balti atmirdz melnā ģērbto dejotāju tērpu elementi – ausis, astes, ķepas – kas nu katram nepieciešams. Visu klašu priekšnesumi bija lieliski – gan pirmās klases mušiņas ar aizkaru spārniem, gan otrās klases pelēni, kuru priekšnesums nevainīgi sākās ar “Gulbīšu deju”, bet beidzās ar jestro “Divsoli”, trešās klases zaķīši ar deju ap eglīti, ceturtās klases vāveru koris, kas tamburīnu pavadībā dziedāja “Little Drummer Boy”, septītās klases lapsiņas, dejojot pie dziesmas “What the Fox Says” un trīs lapsu vīri, kas lejā pie eglītes iedomājas, ka neviens viņus tur neredz, taču mēs gan zinām labāk, sestā klase, kas ar kustībām izspēlēja padomju bērnu kulta multfilmu “Ezītis miglā”, piektās klases lāči ar dziesmu par baltajiem lāčiem no filmas “Kaukāza gūstekne”, astotās klases vilki ar sevišķi efektīgiem tērpiem un visbeidzot – devītās klases gaiļi, kas ar gaiļu cīniņu dejā visiem lika “laisties lapās”, lai pēc tam pulcētos pie eglītes saņemt Ziemassvētku vecīša katrai klasei sarūpētos un godam nopelnītos dāvanu maisus.
Aplausi negribēja rimties un skatītāji sajūsmā svilpa. Paldies skolotājām Solvitai un Ivetai par scenāriju, dīdžejiem, kas lieliski paveica savu uzdevumu, visiem bērniem, kas tik aizrautīgi uzstājās, kā arī visiem “neredzamajiem rūķīšiem” - klašu audzinātājiem un skolas direktorei, kas palīdzēja būt šim brīnišķīgajam vakaram. Rezumējot, es kā šīs skolas skolnieka vecāks varu sacīt – jau trešo gadu pēc kārtas, noskatoties Ziemassvētku izrādi Trikātas pamatskolā, nožēloju, ka skolas zāle nav tik ietilpīga, lai uz šo izrādi varētu pārdot biļetes plašākai auditorijai.
Mamma Linda
Ziemassvētku eglīte 5 - 6 gadīgo bērnu grupā - muzikāls uzvedums "Kraukšķītis ceļā uz Ziemassvētkiem"
Ziemassvētku eglīte 1 - 4 gadīgo bērnu grupā - muzikāla improvizācija "Ziemas pasaka"
Svētku mirkļi
Ziemassvētku vecītis devies savos noslēpumainajos ceļos uz Ziemeļiem. Rūķi dāvanas izdalījuši-atpūšas līdz citiem Ziemassvētkiem.
Ar svētkiem gads ir beidzies, bet tas atstās atmiņas- arī šajās fotogrāfijās, un visā, kas piedzīvots un izjusts. Svētki vienmēr ir notikums. Bērni sagaidīja lielākus un mazākus pārsteigumus, piedzīvojumus. Vecāki sajuta lepnumu un prieku par savu bērnu spējām un varēšanu. Skolotājas un auklītes savā varā bija pārņēmis radošs pacēlums, kas kā putenis ziemā ievilka visus lielā virpulī. Gribētos ticēt, ka svētku laiks atstājis baltas pēdas mūsu visu sirdīs un dvēselēs.
Māmiņām pateicība par čaklajām rokām, izdomu, mīlestību, gatavojot tērpus un maskas; arī tētiem-par līdzdalību. Paldies skolas vadībai par atbalstu, lai mūsu idejas iegūtu reālu veidolu.
Sākot 2015.gadu, visiem radošumu un izaugsmi, pacietību un sapratni!
Skolotājas - Sarmīte, Maija, Agita, auklītes - Daila, Silva, Tatjana
Ceļā uz Ziemassvētkiem
Rosība valda pirmsskolas grupās. Jau izceptas piparkūkas. Tiek gatavoti apsveikumi un izsūtīti ielūgumi. Esam manījuši, ka Rūķi arī pacentušies un iesaiņojuši pārsteiguma dāvaniņas.
Šobrīd vislielākā uzmanība pievērsta dekorāciju un atribūtu gatavošanai uzvedumiem. Jaunākā grupiņa sagatavojusi uzvedumu „Ziemassvētku pasaka”. Tajā darbojas Rūķi, Zaķi un Sniegavīri, kuri vāra gan pelnu putra, gan cep pankūkas un piparkūkas.
Vecākā grupa iestudējusi muzikālu izrādi „Kraukšķītis ceļā uz Ziemassvētkiem”, kurā tradicionālu Ziemassvētku mūzikas ierakstu pavadījumā, savam tēlam raksturīgo izdejos Sniegpārslas, Rūķi, Lapsas un Vāveres un citi tēli. Skanēs arī monologi un dialogi. Visi ar nepacietību gaidām Ziemassvētku vecīti!
Pirmsskolas skolotāja Maija Ingeleviča
Patriotiskie pasākumi Trikātas pamatskolā
14. novembra pēcpusdienā Trikātas pamatskolas dziedošie bērni kopā ar skolotāju Vitu Lāci dosies uz Kauguru kultūras namu, kur kuplinās pasākumu dziedot apvienotajā korī "Košums".
15. novembrī plkst. 18:00 koris "Košums" uzstāsies Beverīnas novada pašvaldības organizētajā pasākumā Trikātas kultūras namā, kas veltīts Latvijas 96. gadadienai. Pasākumā uzstāsies arī dziedošie pirmsskolas sagatavošanas grupas bērni. Lai izturība skolotājām - nošu un balstiņu pavēlniecēm Vitai Lācei un Sarmītei Kanašniecei!
Valsts svētku nedēļa pirmskolā
Mūsu valsts svētku nedēļa sākās ar sarkanbaltsarkano lentīšu nēsāšanu pie apģērba.
Kopā ar vecākiem bija iespēja doties lāpu gājienā ,kas notika Lāčplēša dienā. Latvijas 96.dzimšanas dienai veltītajā pasākumā skolā dziedāja Dārta, Tīna, Samanta. Dzejoli norunāja Jēkabs. Viņi kāpa uz skatuves arī kultūras namā 15. novembrī, tādējādi kuplinot svinīgo un emocionālo svētku norisi.
Nedēļas devīze mums bija ‘’ Es mīlu tevi, Latvija!’’ Tomēr atcerēsimies, ka sava zeme mīlama ne tikai svētku reizēs, bet arī ikdienā, cienot valsts simbolus, valodu, tradīcijas un tikumus, izzinot vēsturi.
Senatnes elpu mēs visi sajutām skolas novadpētniecības muzejā, kur varēja ne tikai aplūkot, bet arī paturēt rokās dažādas lietas. Katram priekšmetam muzejā ir sava nozīme un vērtība, bet arī savs stāsts. Tos vislabāk prot pastāstīt skolotāja un novadpētniece Inga. Uzmanību piesaistīja un interesi radīja gandrīz ikviens eksponāts. Vecie bērnu ratiņi pārsteidza Alisi, Samanta brīnījās par koka gultu, Tīnai interesanta likās kaņepju piesta, bet Kristianai patika romantiski rotātie pulksteņi. Savukārt Artūrs apbrīnoja kafijas maļamās dzirnaviņas, bet Anta mēģināja iekustināt vērpjamo ratiņu. Daigai un Undai patika lampas ar krāsainiem stikliem, bet Markuss ar interesi aplūkoja senas fotogrāfijas.
Kādā veidā karstumu varēja iegūt ogļu gludekļos, tas ilgi palika noslēpums. Emocijas, atklājumi, mazi brīnumi, jaunas zināšanas – ieguvumi no muzeja apmeklējuma.
Maija Ingeleviča
Pirms valsts svētkiem 3. klases skolniece Evelīna Elīza Pētersone (skolotāja Agita Pētersone) un 7. klases meitenes Elīna Dita Kuplā un Amanda Veikšāne (skolotāja Maruta Ģingule) piedalījās Valkā stāstnieku konkursa pusfinālā "Teci, teci, valodiņa"" . Elīza Evelīna ieguva Lielā stāstnieka titulu un iespēju tālāk startēt finālā Rīgā 29. novembrī. Turēsim īkšķus!
Svētkus pirmsskolas grupā Trikātas skolā svin varenus - par to paldies skolotājām - Sarmītei Kanašniecei, Maijai Ingelevičai un Agitai Pētersonei, auklītēm - Dailai Ielītei, Silvai Mīļai un Tatjanai Kondratjevai.
Mārtiņi pirmsskolā
Kad pienāk Mārtiņi, mēs zinām, ka ziema tepat kaut kur ir, un drīz tā būs klāt. Viss ir kā parasti – rudens aiziet, bet ziema atnāk. Mārtiņi ir kā robeža starp šiem gadalaikiem.
Mārtiņos tradicionāli pieņemts doties maskotos gājienos, kas šajos gadskārtu ieražu svētkos ir pats aizraujošākais. Arī mums tas liekas ļoti interesanti, un tāpēc katrs pārtapām par ko vien sirds kāro. Kazlēni, jēri, lāči, suņi, kaķi un citas radības rosījās 10.novembra rītā. Trīs košas čigānietes, dancināmais lācis, saimniece baltā priekšautā – visi kopā vienā jautrā pulkā. Neiztika arī bez galvenā svētku dalībnieka - Mārtiņa baltā kažokā. Viņš uzdeva bērniem mīklas. Īpašs paldies Riharda māmiņai par pārtapšanu Mārtiņa tēlā. Gājām dažādās rotaļās – „saspēlējam putrošanos”, „Trejdeviņi”, „Kur ta’ tu nu biji āzīti manu”. Dziedājām tradicionālās Mārtiņu dziesmas, atcerējāmies ticējums, kas saistīti ar laika apstākļu pareģošanu.
Ja Miķeļos cienājāmies ar dažādām pirktām maizes šķirnēm, tad šoreiz galdā cēlām pašu ceptu maizi. Undas un Līnas māmiņa bija atnesusi ar maizes ieraugu ceptu rupjo maizi, klāt piedāvājot medutiņu un sviestu. Mēs paši savukārt ir cepām karašu maizes cepamajā aparātā. Kaut arī tas mūsdienīgs maizes iegūšanas variants, brīnumainā, tikko ceptas maizes smarža nav salīdzināma ne ar ko citu, un tā uzjundī emociju vilni. Jēkaba un Eduarda vecāki bija sacepuši kārumus – māmiņa ābolu štrūdeli, bet tētis – burkānu kūku, kuru lielākā daļa baudīja pirmo reizi. Ralfa māmiņai sakām paldies par „žagariņiem”, bet auklītēm Tatjanai par veselīgajām dzērvenēm un Silvai par maizītēm ar kaņepju sviestu. Gardumi ātri vien pārcēlās no šķīvjiem uz mazajiem vēderiņiem. Klāt piedzērām pašu rokām lasītas tējas.
Globalizācija ir skārusi mūs visus, bet kas gan cits, ja ne mēs uzturēsim dzīvu un nodosim tālāk kaut mazu daļu no latviskā. Tikai turoties pie savām saknēm, mēs būsim stipri pasaules telpā.
Pirmsskolas skolotāja Maija Ingeleviča
Lampu neparastās pārvērtības
Trikātas pamatskolas 2.klases skolēni mājturības stundā klasē īstenoja projektu- „Lampu neparastās pārvērtības”.
Skolēni vecās lampas ietērpa jaunos tērpos. Lampu abažūri tika aplīmēti ar dažādām pogām, vienreizlietojamām karotītēm, taurentiņiem un pat ietērpti tamborētā kleitā.
Bērni par šo darbiņu saka tā:
Elīna: Man patika, ka mēs aplīmējām lampas. Man patika arī tas, ka bija tik daudz pogu.
Estere: Man patika taureņu lampa, jo es pati līmēju taureņus. Mēs aplīmējām trīs lampas. Bija interesanti.
Lauma: Man patika, ka mēs aplīmējām lampas. Tas bija tik forši!
Mārcis: Man patika līmēt karotītes. Tas bija interesanti. Man arī patika kā citi līmēja.
Arvilds: Man patika veidot lampas no pogām. Patika darīt pašam.
Reinis Kristers: Man patika taisīt lampas. Man gribējās gatavot karošu lampu. To arī darīju. Tas bija patīkams darbs.
Skolotāja Ilze Ciguze
Ūdens dienas Trikātas pamatskolā.
No 3. Līdz 7.novembrim Trikātas pamatskolā norisinājās dažādas aktivitātes saistībā ar ūdeni, Ekoskolas programmas Rīcību dienu ietvaros.
Skolēni bija ļoti aktīvi un aizrautīgi iesaistījās dažādās aktivitātēs. 1.,2., un 3.klases skolēni izpētīja upi Abuls, kas atrodas skolas tuvumā un no plastilīna veidoja tās maketu. 4. un 5.klases skolēni bija visčaklākie, jo satīrīja ceļmalas upes un ezera krastā, uzskaitot atkritumu veidus un daudzumu. Visvairāk zemē ir bijis nomests plastmasa un papīri. Skolēni veidoja informatīvus plakātus. 6.klases skolēni pētīja pH līmeni Trikātas ezerā. Kā izrādās, ūdens ir tīrs. Savukārt 7.klases skolēni uzskaitīja ēku skaitu ap Trikātas ezeru un izpētīja vai netiek ezerā iepludināti netīrie ūdeņi un piesārņots krasts. 8. un 9.klases skolēni veica aptauju par dažādiem jautājumiem, saistībā ar ūdeni. Arī pirmskolas bērni iesaistījās aktivitātēs, zīmējot Abula upi.
Rīcību dienu noslēgumā Ekoskolas pārstāvji – Alberts, Monta un Līga pirmskolas grupiņā stāstīja un kopīgi veica eksperimentus par ūdens piesārņošanu.
Visu klašu paveiktie darbiņi ir apskatāmi skolas zālē.
Paldies klašu audzinātājām: Montai, Marutai, Ingai un skolotājai Mārītei.
Skolotājas: Iveta, Solvita, Ilze
Visas rudens palaidnības izballētas ballītē...bildītes galerijā
Attēls, vārds un mūzika
10. oktobrī trīspadsmit Trikātas pamatskolas skolēni kopā ar latviešu valodas skolotājām Ivetu Ābramu un Marutu Ģinguli bija aizbraukuši uz pasākumu „Bērnu literatūras maģija”, kas norisinājās Dikļos.
Pasākuma ievada daļā bija atskatīšanās uz bērnu literatūras svētku norisi aizvadīto septiņu gadu garumā. Iepriekšējos gados tika rīkoti radoši konkursi, kuros veiksmīgi piedalījās arī mūsu skolas skolēni. Šajā gadā „Bērnu literatūras maģijā” norisinājās dažādas radošās darbnīcas, kurās bērnu rakstnieces Ineses Zandares, mākslinieka Reiņa Pētersona un deju horeogrāfes Baibas Iekļavas vadībā skolēniem bija iespēja pilnveidot savas teorētiskās un praktiskās zināšanas un iemaņas.
Darbnīcā „ Attēls un vārds”, kuras vadīja Reinis Pētersons un Inese Zandere, skolēniem bija iespēja klausīties dzejnieces stāstījumā un iepazīt mākslinieka darbus, skatīties dažādas multiplikācijas filmiņas, pašiem zīmēt un rakstīt, uzdot jautājumus par radošo darbu rašanās procesiem. Darbnīcā „Mūzika” bija iespēja iemācīties jaunu deju un arī paskatīties, kā dejo Baiba Iekļava no Rīgas.
Savukārt paralēli radošajām nodarbībām skolotāji iepazinās ar Dikļu dziesmu svētku ekspozīciju un noskatījās filmu par Dziedāšanas svētku tradīcijas dibinātāja Jura Neikena dzīves gājumu. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iegādāties dažādas bērnu grāmatas un saņemt mākslinieku autogrāfus, mūsu skolas skolēni labprāt izmantoja šo iespēju.
Man ļoti patika Dikļos, jo tur bija ļoti jautri. Arī pārējiem skolēniem ir labas atsauksmes.
Liene Ielīte- Man vislabāk patika deju horeogrāfe Baiba Iekļava, kura mums mācīja deju un tās kustības. Viņa parādīja arī savu deju, ar kuru viņa un viņas komanda ieguva 2. vietu un iespēju aizbraukt uz Spāniju.
Amanda Veikšāne- Man patika tikšanās ar dzejnieci Inesi Zanderi un deju horeogrāfi Baibu Iekļavu. Man patika atmosfēra, kas valdīja pasākumā, un rudenīgā pastaiga uz Dikļu pili un Vika parku.
Luīze Meirāne – Man ļoti patika skatīties, kā mākslinieks zīmēja. Es iegādājos vienu no Ineses Zanderes grāmatām ar rakstnieces autogrāfu, bet diemžēl netiku kopējā fotogrāfijā, jo bija pašai jābildē.
Vivita Ķerpe- Mēs klausījāmies, ko dzejniece stāsta par savām grāmatām, skatījāmies, kā R. Pētersons zīmē. Man patika, ka mums mācīja dejot ghetto dance.Ļoti vēlos, lai arī skolā māca dejot ghetto dance.
Matīss Brauns- Nodarbības bija ļoti interesantas. Satiku dzejnieci Inesi Zandari, mākslinieku Reini Pētersonu un deju skolotāju Baibu Iekļavu.
Diāna Trunova- Es, pateicoties šim pasākumam, guvu iedvesmu turpmākajam darbam. Ļoti labi uzrakstīju domrakstu. Man patika radošās darbnīcas, tajās bija iespēja izpausties.... Pēc pasākuma visi pastaigājāmies pa Dikļiem un labi pavadījām laiku. Gribētos vēl un vēl doties uz Dikļiem.
Gaidīsim nākamo gadu, kad atkal visi radošie skolēni tiksimies Dikļos!
Monta Žibojēdova, 8. klase
Beverīnas novadā – kopā stiprāk!
Pavasarī jau otro gadu Izglītības un zinātnes ministrija izsludināja atklātu projektu konkursu „Sporta inventāra iegāde vispārējās izglītības iestādēs”.
Beverīnas novada izglītības iestādes jau guvušas pieredzi kopīgu projektu izstrādē un īstenošanā, tādēļ arī šoreiz tika nolemts, ka pieteikumu konkursam veidosim mūsu domas un idejas kopā liekot.
Projekta darba grupai tiekoties, tika pārrunātas izglītojamo brīvā laika pavadīšanas iespējas. Secinājām, ka bērni labprātāk laiku pavada pie datora vai televizora, sēdus un sakņupušā pozā, kas nelabvēlīgi iespaido gan skolēnu stāju, gan muskulatūru, gan veselību kopumā. Mūsu novada izglītības iestādēm ir lieliskas iespējas sportot - sporta zāles ir pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa’’ un J.Endzelīna Kauguru pamatskolā. Savukārt Trikātas pamatskolai ir pašiem sava sporta halle un Brenguļu sākumskolēniem ir iespējas sportot multifunkcionālajā hallē. Lai raisītu bērnos kustību prieku, tika nolemts izstrādāt projektu, kuru realizējot tiktu iegādātas kvalitatīvas sporta ierīces un būtu iespējas veidot vispusīgu mācību procesu un aizrautīgas ārpusstundu aktivitātes. Sporta inventāru vēlējāmies tādu, lai attīstītu skolēnu kustību koordināciju, motoriku, kā arī veicinātu sadarbības un radošās darbības prasmes.
Saņemot atbalstu un iegādājoties plānoto inventāru, esam to izmantojuši gan ikdienas pasākumos, gan olimpiskajā dienā. Skolotāji organizē saliedējošas un jautras sporta spēles, veido dažādus koordinācijas vingrinājumus, kuros ar interesi piedalās skolēni. Lai novada jaunajai paaudzei kustību prieks būtu ikdienā, esam plānojuši sporta pasākumos iesaistīt arī mūsu svarīgākos sadarbības partnerus-vecākus. Vienoti darbojoties un cits no cita mācoties kopā kļūsim stiprāki.
Sandra Kaufmane, Brenguļu sākumskolas direktore.
Miķeļi '2014
Šos gadskārtu ieražu svētkus svinam visbagātākajā laikā, kad raža novākta un lēnām varam sākt baudīt darba augļus.
Miķeļos pie mums pirmskolā ierasts gatavot darinājumus no visdažādākajām dabas veltēm, aicinot radoši izpausties arī bērnu ģimenes. Ķirbju Karaliene ,ābolu eži, pīlādžu, kastaņu un zīļu krelles, krāšņi izrotātas cepures, kolāža, kā arī citi ar rūpību un mīlestību darināti darbi bija vērojami bērnu dārza zālītē iekārtotajā izstādē. Paldies visiem !
Bērnu iemīļotajā leļļu teātrī Rudens Rūķis satika jau pazīstamos brāļus Lācēnus. Darbojās arī citi tēli. Lomās iejutās skolotāja Maija un Sarmīte. Ieradies bija arī kāds liels Lācis, kurš meklēja migas vietu ziemas guļai. Viņš aicināja bērnus rotaļās. Pēc tam sekoja mīklu minēšanas konkurss.
Skolotājas bija sarūpējušas dažādu šķirņu maizes, kuras vēlāk visi degustēja. Rudzu kraukšķi, Meža rausis ar žāvētām dzērvenēm, griķu maize-pašas interesantākās šķirnes. Izgaršot un atrast sev patīkamāko varēja arī ,baudot dažādas sulas un dzērienus no sīrupiem. Pirmo reizi garšojām priežu pumpuru sīrupa dzērienu, arī savvaļas pīlādžu dzēriens ir visai neierasts. Tie bija paši neparastākie, kaut gan nogaršojām vēl daudzus citus. Par priežu pumpuru dzērienu sakām paldies Rainera Mārča ģimenei. Arī skolotāja palīdzei Silvai paldies par ābolu/cidoniju dzērienu. Garšojām arī dažādus dārzeņus un pupas.
Brīnišķīgās Miķeļdienas skaistās bildes galerijā:
Atraktīvi, radoši pavadīta Miķeļdiena sagādāja mums visiem gandarījumu un jaukas emocijas. Nu gaidīsim Mārtiņus!
Krāšņo cepuru gatavotāji: Kristiānas, Markusa Rodrigo, Dārtas , Rodrigo ģimenes.
Darbi no dabas veltēm: Toma, Raita un Renāra, Alises Z., Jēkaba Br., Ivara un Artūra, Samantas, Līnas un Undas, Augusta, Elīnas, Rainera Mārča, Annas Tīnas, Antas, Amandas un Ralfa, Daigas ģimeņu veikums.
Kolāžas veidotāji: Evelīnas Nikolas ģimene.
Maija Ingeleviča
Gaismaskalna skolēnu ekskursija uz Gaismas pili
Tikai pirms neilga mēneša – 29. augustā Rīgā atklāja Nacionālo bibliotēku. 24. septembrī arī mēs devāmies iepazīt Latvijas Gaismas pili. Mēs – desmit 8. un 9. klases skolēni un audzinātāja no Trikātas pamatskolas Gaismas kalna.
Ekskursijas Gaismas pilī tiek organizētas katru dienu un visas vietas rezervētas līdz pat nākamajam gadam. Pateicoties audzinātājas kursabiedrenei, arī bibliotekārei, ekskursija pa bibliotēku notika mums pieņemamā laikā.
Ar lielu nepacietību gaidījām ekskursijas dienu, kura bija saulaina un silta. No autoostas kājām devāmies pa Akmens tiltu pāri Daugavai. Jau nonākot krastmalā ieraudzījām jauno namu.
Bibliotēkas 1. stāvā, ko sauc par ātriju, mūs sagaidīja bibliotekāre. Nolēmām vispirms doties uz 12. stāvu, no kurienes pavērās fantastisks skats uz Vecrīgu un Pārdaugavu. Parasti šajā stāvā notiek pasākumi, bet mums par laimi, šobrīd šeit bija tukšs. Daži skolēni izteica vēlmi šeit iekārtot sev dzīvokli.
Mūs pārsteidza bibliotēkas plašumi, lielie logi, koka kāpnes, lasītavas un viss pārējais. Uzzinājām, ka starpstāvu starp 1. un 2. stāvu sauc mezonīns. Patika, ka katra stāva interjerā izmantota atšķirīga krāsa, kas simbolizē mūsu nacionālo valūtu – latu. Tādējādi bibliotēkā iemūžināta Latvijas nauda, kas pēc eiro ieviešanas kļuvusi vairs tikai par vēsturisku vērtību:
- mezonīns (starpstāvs) un 2. stāvs zaļā krāsā, iemūžināts pieclatnieks,
- 3. un 4. stāvs violetā krāsā – 10 lati,
- 5. stāvs gaiši brūns – 20 lati,
- 6. stāvs zilā krāsā – 50 lati,
- 7. stāvs sarkans – 100 lati
- 8. stāvs brūns – 500 lati.
Mums bija iespēja ielūkoties vairākās lasītavās, aplūkot senu eķitešu izstādi. Pārsteidza tas, ka nevienā lasītavā nevarēja dzirdēt trokšņus no ārpuses. Klusumu nodrošināja paklāji un stiklotās sienas.
Varējām aplūkot arī vērtīgu grāmatu – albuma „Terra Mariana 1186–1888” faksimilizdevumu. Tās oriģināls glabājas Vatikāna Apustuliskajā bibliotēkā. Albums tika izgatavots tikai vienā eksemplārā, ko Baltijas poļu muižniecība dāvināja pāvestam Leo XIII 1888. gadā. Baltijas telpā šim albumam idejas, saturiskās koncepcijas un izpildes ziņā nav līdzvērtīgu eksemplāru. Tajā atrodams bagātīgs vizuālais un tekstuālais materiāls par Livonijas pilīm, pilsdrupām, baznīcām, senu dižciltīgu dzimtu ģerboņiem, zīmogiem, vēsturiskām personībām, kā arī seno sudraba un zelta monētu nospiedumi. Audzinātāja pastāstīja, ka šajā grāmatā ir arī Trikātas attēls.
Nacionālās bibliotēkas lepnums noteikti ir Krišjāņa Barona Dainu skapis. Tam bija ierādīta goda vieta 5. stāvā.
Iesakām ikvienam apmeklēt jauno, ļoti skaisto Nacionālo bibliotēku!
Astotie, devītie un audzinātāja
Atceroties un iepazīstot Baltijas ceļu
Jau septembra otrajā nedēļā mūsu skolas jaunāko klašu skolēni atsaucās uz aicinājumu atcerēties 1989.gada 23. augusta plaša mēroga notikumu Baltijas valstīs- Baltijas ceļu. Nelielu ieskatu tās dienas notikumos sniedza vēstures skolotājs Guntis Dzirkalis, taču plašāku informāciju skolēni guva klases stundās.
Audzinātājas skolēnus ieinteresēja ar stāstījumu gan no savas pieredzes, gan papildinot to ar prezentāciju- fotogrāfijām un faktiem. Bērni ieklausījās tā laika populārākās dziesmas “Atmostas Baltija” vārdos un šo patriotisko jūtu vadīti veica praktisku darbiņu klases stundas noslēgumā. Viņu uzdevums bija izgriezt no papīra cilvēciņu virteni, izkrāsot tos katru savādāku un izveidot no tām iespējami garāku cilvēku ķēdi. Izgrieztie cilvēciņi simbolizēja ciešos rokas spiedienus kā tajā dienā, kad cilvēki tiecās pēc brīvības Baltijā.
Skolotāja Solvita Strautiņa
Godinot Lāčplēša ordeņa kavalieri KĀRLI TILCENU
19. septembrī plkst. 8:30 Trikātas pamatskolas 1.-9. klašu skolēni un skolotāji devās gājienā no skolas uz Trikātas kapiem, lai godinātu Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Kārli Tilcenu 120. dzimšanas dienā un atklātu viņam uzstādīto pieminekli. Gājienam piepulcējās arī Beverīnas novada izpilddirektors Aivars Miruškins un sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ulmane, kura veidoja šī pasākuma fotoreportāžu.
Kapos skolēni klausījās par Kārļa Tilcena dzimtu, viņa skolas un dzīves gaitām, nopelniem kaujas laukā, kā arī notikumiem par ko tika piešķirts Lāčplēša ordenis.
Izpilddirektors uzsvēra, ka trikātieši var būt lepni, ka no Trikātas pagasta nāk tik daudz ievērojamu militāro darbinieku, tostarp arī Lāčplēša ordeņa kavalieri. Viņš atzinīgi novērtēja to, ka trikātieši savus varoņus pienācīgi godina un aicināja to darīt arī turpmāk. Latvijā nav daudz kapsētu, kur kapa piemineklī var ieraudzīt iegravētu Lāčplēša ordeni.
Jaunais piemineklis un labiekārtotā kapa vieta tapusi biedrības „Šodien, Rīt” un Beverīnas novada domes sadarbības rezultātā.
Vecāku sarūpēti un skolēnu nestie ziedi sagūla vāzēs un uz abām kapavietām. Paldies visiem skolēniem, viņu vecākiem, skolotājiem, biedrībai „Šodien, Rīt” un Beverīnas novada pašvaldībai par atbalstu un sapratni, pieminot varoņus.
Skolotāja Inga Boškina
Kad rudens nomaina vasaru
Sarkani un dzelteni tomāti; dilles, kas augstākas par sešgadīgu bērnu; samtenes ,kuru ziedkopas atgādina oranžus apelsīnus; pāris sarkanas zemenes-tā mūs sagaidīja EKO dobe. Bija 11.augusts,kad atkal sapulcējāmies, lai atkal sāktu jaunu darba cēlienu. Saules un maiga vēja lutināti dzīvojām pa āru, braukājot ar dažādiem braucamrīkiem, bet neaizmirstot par pasaku lasīšanu un citām derīgām nodarbēm.
Laiks gāja, līdz pienāca 1.septembris –īsta svētku diena, kad vispirms pulcējāmies skolas aktu zālē, bet pēc tam bērnu dārza zālītē. Tur visus gaidīja mazs pārsteigums. Brāļi Lācēni ,kas neprata sadalīt piecus ābolus uz diviem; Aitiņa; Putniņš un Lelle, kura gāja uz skolu- tēli, kas rosījās gandrīz kā īstā leļļu teātra izrādē .Idejas autore-skolotāja Maija; muzikālais noformējums-skolotāja Sarmīte; tērpu māksliniece-skolotāja palīdze Silva. Vēlāk saņēmām atzinīgas atsauksmes, par ko ,protams, prieks.
Izsmaržoja dāvātie ziedi ,un sākās ikdiena, kas prasa koncentrēšanos un darbu no maziem un lieliem .Sēņu nedēļa ar sēņu izstādi, augļu un dārzeņu izgaršošana, izsmaržošana, izpētīšana-jauni atklājumi un zināšanas. Kastaņi, zīles ,ogas un koku lapas-viss krāsains, noderīgs, izmantojams. Tagad darbojamies ar koku un krūmu lapām, bet ceram ,ka daba mums dāvās vēl klēpjiem krāsainu lapu.
26.septembrī visi piedalījāmies Olimpiskajā dienā kā vingrotāji kopā ar visiem skolēniem.
Lūk, arī pirmais mācību gada un rudens mēnesis nemanot paskrējis!
Maija Ingeleviča
Grāmata, kas mani uzrunāja
Cilvēki pārstāj domāt, kad tie pārstāj lasīt. (D. Didro)
17. septembrī Trikātas pamatskolas zālē pulcējās visi grāmatas mīļotāji- skolēni, skolotāji un vecāki uz projekta „Lasot guvu padomiņu ” noslēguma pasākumu „Grāmata, kas mani uzrunāja”.
“Grāmata ir mans labākais brīvā laika draugs, padomdevējs, gudro domu vācelīte, lietainā laika un nakts draugs,” uzsvēra Trikātas pamatskolas skolēni.
Pasaku mīļotāja skolotāja un vecmāmiņa M. Ingeleviča skolēniem nolasīja vienu no mīļākajām M. Stārastes pasakām, pastāstīja par saviem lasīšanas noslēpumiem un atklāja kādu bērnības blēņu, kas radās pēc pasakas izlasīšanas, jo bija pasakas tēla Īkstītes ļoti liela pielūdzēja. Arī pārējie klātesošie skolotāji, vecāki un 3. klases skolēni iepazīstināja ar savām mīļākajām grāmatām un pasaku tēliem, piemēram, “Sniegbaltīte un 7 rūķīši”, “Velniņi”, “Alise Aizspogulijā”, „Mēs tālajos ziemeļos” u.c.
Lai uzzinātu Trikātas iedzīvotāju viedokli par lasīšanu, 8. un 9. klases meitenes – Monta Žibojēdova, Vivita Žibojēdova, Agnese Bevza, Diāna Trunova, Anastasija
Bevza, - bija iejutušās žurnālistu lomā un izveidojušas video ar intervijām. Prieks, ka lielākā daļa aptaujāto Trikātas iedzīvotāju ir aktīvi lasītāji.
Pasākuma dalībnieki savu attapību un literārās zināšanas varēja pierādīt dažādās stacijās, kurās vajadzēja ātri izlasīt mēles mežģus, izspēlēt literāro domino, atpazīt populārākos rakstniekus, atrast literāro tēlu iecienītākos ēdienus, atrast burtu juceklī paslēpušos rakstnieku uzvārdus.
Kamēr skolēni izkustējās “literārajās stacijās”, vecāki ielūkojās bērnu grāmatu aprakstos, kas bija papildināti ar skaistiem zīmējumiem.
Noslēgumā skolēni saņēma diplomus par čaklo daiļliteratūras lasīšanu vasaras brīvlaikā un to prezentēšanu septembra sākumā. Katram skolēnam tika atbilstošs tituls: APZINĪGĀKĀ LASĪTĀJA - Dārta Gartmane, DIŽĀKAIS LASĪTĀJS - Jānis Aldis Tams, ČAKLĀKĀ LASĪTĀJA - Evelīna Pētersone, Rendija Ziemane, Diāna Trunova, Agija Boža, ATRAKTĪVAIS LASĪTĀJS - Matīss Ielītis, APZINĪGĀKĀ LASĪTĀJA - Liene Ciguze, APZINĪGĀKĀ STĀSTNIECE - Diāna Lazda, Agnese Bevza, AIZRAUTĪGĀKĀ LASĪTĀJA - Madara Bērziņa, DIŽĀKAIS STĀSTNIEKS - Matīss Brauns, DIŽĀKĀ STĀSTNIECE - Anastasija Bevza, ATRAKTĪVĀKĀ STĀSTNIECE - Vivita Žibojēdova, Luīze Meirāne, RAITĀKĀ STĀSTNIECE - Monta Žibojēdova, APZINĪGĀKĀ STĀSTNIECE - Elīna Krūmiņa, Vivita Ķerpe, Lola Vasiļjeva, Paula Škirikova, IZCILĀKĀ STĀSTNIECE - Jolanta Skrabe, Amanda Veikšāne, Elīna Dita Kuplā, INTERESANTĀKAIS STĀSTNIEKS - Mārcis Šmagris – Bondars, Rovilds Deduškevičs, INTERESANTĀKĀ STĀSTNIECE - Paula Estere Meļķe, Asnate Mauriņa, NOPIETNĀKĀ STĀSTNIECE - Laura Ielīte, Dagnija Ielīte, PĀRLIECINOŠĀKĀ STĀSTNIECE - Ilze Ielīte, Liene Ielīte, RAITĀKĀ STĀSTNIECE - Dagne Kaupe, LABĀKĀ STĀSTNIECE - Ieva Viktorija Būda, AIZRAUTĪGĀKAIS STĀSTNIEKS - Arvilds Deduškevičs, ATRAKTĪVĀKĀ STĀSTNIECE - Patrīcija Fūrmane
7. klases skolēnu vērtējumi par pasākumu.
Amanda :”Ļoti izglītojošs, interesants pasākums. Man patika, ka skolotāji stāstīja par savām mīļākajām bērnības grāmatām.”
Ilze :”Pasākums bija jautrs, atraktīvs, interesanti izdomātas literārās stacijas.”
Diāna:”Man patika uzdevumi, īpaši tas, kur bija ātri jālasa.”
Projektu “Lasot guvu padomiņu” atbalstīja Beverīnas novada pašvaldība. Par 500 EUR tika iepirktas grāmatas gan pirmskolai ( M. Stāraste “Zelta pasakas”), gan 1. – 9. klasei (katrai klasei 10 grāmatas), lai varētu kopā tās lasīt literatūras stundās.
Paldies visiem skolotājiem: Maijai Ingelevičai, Montai Konstantei, Ilzei Ciguzei, Solvitai Strautiņai, Aigai Gartmanei, Ingai Boškinai! Paldies Diānas un Elīnas mammai par dalību šajā jaukajā pasākumā!
Latviešu valodas skolotājas Iveta Ābrama un Maruta Ģingule
Iepazīsim novadu!
9. septembrī 2., 3. un 5. klases skolēni, lai labāk iepazītu un izzinātu savu novadu, devās nelielā izbraucienā uz Cepmu izklaides parku „Arāji”. Laikapstākļi nebija pārāk labvēlīgi: kaut gan bija pietiekami silts, no gaisa smidzināja neliels lietutiņš. Tas netraucēja skolēniem iepazīties ar Simpsonu ģimeni, izstaigāt Šausmu taku, uzkāpt štābiņā, izlēkāties pa batutu, spēlēt boulingu, risināt dažādus atjautības uzdevumus un darīt vēl daudz ko interesantu. Tur pavadītās divas stundas paskrēja vēja spārniem.
Tā ir vieta, kur noteikti var doties kopā ar visu ģimeni, jo katrs atradīs sev piemērotu izklaidi. 3. klases skolēni par savu pieredzi raksta tā:
Dārta: Man patika šausmu taka, jo tur bija baisi. Man nepatika tas, ka bija slikts laiks, bet es tāpat jutos labi, jo man nebija garlaicīgi. -
Rendija: Man patika staigāt pa šausmu taku un apciemot raganas māju. Vēl man patika Simpsonu ģimenīte.
Jūlija: Man ļoti patika lēkāt pa batutu un pārģērbties par mūmiju. Ļoti žēl, ka lija lietus.
Matīss: Man patika šausmu taka un štābiņā iekārtie šūpuļtīkli, kuros varēja atlaisties un notiesāt līdzpaņemtos gardumus.
Viktorija: Man patika staigāt pa šausmu taku un spēlēties ar kokos iekārtajām bumbām.
Klases audzinātājas Ilze Ciguze, Monta Konstante un Maruta Ģingul
Dzīvosim veselīgi!
2. septembrī Adaptācijas dienā 2. un 5. klases skolēniem, uzsākot nopietnās mācības, bija iespēja izdzīt visus vasaras stiķus un niķus. Šajā dienā viņi devās uz skolu ar dažādiem dārzeņiem, jo te ciemojās Daiga Ciguze, kas ļoti labi zina, kā ar dabas veltēm var izmasēt kāju pēdiņas un visu dienu brīnišķīgi justies. Bērniem tas bija pārsteigums un reizē jautra izklaide, kad viņi bradāja dārzeņu - sagrieztu gurķu, kabaču, kāpostu, sīpolu, ķiploku u. c. vanniņās. Pēc tam daudzi teica, cik tas tomēr bijis patīkami. Vēlāk ar dažādām - bērzu, liepu, vērmeļu, piparmētru u. c. smaržīgām slotiņām Daiga parādīja, kā var pērties, neejot pirtī. Bija iespēja arī pagaršot veselīgos čipsus – skaidiņās sagrieztas cukurbietes un sarkanās un baltās galda bietes. Garšoja!
Pēc patīkamās relaksācijas vēl ilgi visi bija labā noskaņojumā. Daudzi bērni teica, ka iemācīs to darīt arī vecākiem. Un kāpēc ne? Arī tā, ja ir tikai vēlēšanās, var sevi palutināt. Pasākuma bildes galerijā:
Klases audzinātājas Ilze Ciguze un Maruta Ģingule
1. septembra pasākums "Zinību diena Trikātas pamatskolā" tagad aplūkojams foto galerijā. Paldies skolotājām Maijai Ingelevičai, Sarmītei Kanašniecei, Vitai Lācei un Agitai Pētersonei un bērniem - Jēkabam Bauskim, Elīzai Pētersonei, Annai Tīnai Avišānei, Samantai Sjarki, kā arī Trikātas pamatskolas perkusiju grupai un bērnum korim - 1. setembra pasākums ar dziesmām, dzejoļiem un priekšnesumu bija daudz skaistāks pateicoties JUMS!!!
Trikātas pamatskola Jaunajā mācību gadā
Pirmsskolēni mīļi gaidīti jau 11. augustā apvienotajā vasaras grupiņā. Darba laiks no plkst.7:00 līdz 18:00. Mazās grupas bērniem jāsāk apmeklēt bērnudārzu ne vēlāk kā no 18. augusta, lai harmoniski iekļautos pirmsskolas grupas ikdienas plānā un notikumos.
Zinību dienas svinīgais pasākums 1. septembrī plkst.9:00, pēc kura sekos pirmā klases/grupas stunda. Arī pirmsskolas grupās 1. septembris ir svētku diena, pēc Zinību dienas nodarbības bērni dodas mājup. No 2. septembra pirmsskola strādās ikdienas ritmā no plkst. 7:00-19:00.
Zinību dienā uzņemsim viesus no Vācijas.
Vecāku kopsapulce 2. septembrī plkst.18:00 - programmā informācija par jauno mācību gadu, Skolas padomes ievēlēšana.
Šovasar Trikātas skolā norisinājās "Vasaras superskola" Beverīnas ūdeņi" vairāk par to lasiet sadaļā PROJEKTI, Beverīnas novada mājas lapā un foto galerijā, kā arī izdevumā "Beverīnas vēstis" augusta-septembra numurā.
2013./2014. mācību gads tuvojas noslēgumam!!!
Priecājamies par katru, kurš guvis sasniegumus mācībās - kļuvis gudrāks un prasmīgāks!
Apsveicam tos, kuri uzvarējuši olimpiādēs un konkursos!!!
MŪSU VEIKSMES OLIMPIĀDĒS 2013.2014.mācību gadā |
||
Krievu valoda |
Karīna Davletšina (9.kl.) - I vieta |
sk. I. Taurīte |
Latviešu valoda un literatūra |
Anda Ielīte (9.kl.) – III vieta |
sk. M. Ģingule |
Vizuālā māksla |
Dārta Gartmane (2.kl.) – III vieta |
sk. A. Gartmane |
Bioloģija |
Anda Ielīte (9.kl.) - Atzinība |
sk. M. Alkšere |
Izglītojamie ir piedalījušies dažādos konkursos, godalgotas vietas patiešām daudz. Malači! Paldies bērniem par centību un skolotājiem par atbalstu!
MŪSU VEIKSMES KONKURSOS 2013./2014.mācību gadā |
||
VISC organizētais XVII stāstnieku konkursa «Teci, teci valodiņa» novadu pusfināls Valkas BJC „Mice” |
Elīna Dita Kuplā, Amanda Veikšāne (6.kl.), Elīza Evelīna Pētersone (2.kl.) - tituls «Lielais stāstnieks» |
sk. M. Ģingule, A. Pētersone, L. Veikšāne |
VISC organizētais XVII stāstnieku konkursa «Teci, teci valodiņa» fināls Rīgā
|
Elīna Dita Kuplā (6.kl.) - I pakāpe, tituls «Dižā stāstniece» |
sk. M. Ģingule |
Amanda Veikšāne (6.kl.)- II pakāpe, tituls «Lielā stāstniece» |
sk. L. Veikšāne, M. Ģingule |
|
Elīza Evelīna Pētersone (2.kl.) - III pakāpe, tituls «Mazā stāstniece» |
sk. A. Pētersone |
|
Izteiksmīgās lasīšanas konkurss 2. klašu izglītojamajiem „Veltījums Latvijai” Valmieras integrētajā bibliotēkā |
Elīza Evelīna Pētersone (2.kl.) - II vieta |
sk. A. Pētersone, M. Pāvule |
VISC sadarbībā ar RIIM organizētais Tautas frontes 25. gadadienai veltītais radošo darbu konkurss 1.– 4.kl. skolēniem «Mans novads, mana pilsēta» |
Matīss Ielītis (2.kl.) – III pakāpe, Klaudija Bērziņa, Elīza Evelīna Pētersone(2.kl.) , Rovilds Deduškevičs, Valters Kuplais (3.kl.) – II pakāpe, Dārta Gartmane (2.kl.) – I pakāpe |
sk. A. Gartmane |
Valmieras pilsētas un novadu izglītojamo zīmējumu konkurss 6.klašu skolēniem «Добро пожаловать в Страну РУССКИЙ ЯЗЫК!», krievu tautas pasaka-«РЕПКА» |
Ilze Ielīte (6.kl.) – III vieta |
sk. I. Taurīte, A. Gartmane |
Valmieras pilsētas un novadu izglītojamo skatuves runas konkurss 7.klašu skolēniem «Добро пожаловать в Страну РУССКИЙ ЯЗЫК!» |
Luīze Meirāne (7.kl.) - Atzinība |
sk. I. Taurīte |
Valmieras pilsētas un novadu skolu tautas deju kolektīvu skate |
1.-4. klašu tautas deju kolektīvs -I pakāpes diploms C kvalitātes grupā: Elīna Krūmiņa, Sabīne Grosena, Arvilds Deduškevičs, Mārcis Šmagris Bondars (1.kl.), Daniels Tabārovs, Matīss Ielītis, Dārta Gartmane, Elīza Evelīna Pētersone, Klaudija Bērziņa, Madara Bērziņa, Viktorija Skaldere (2.kl.), Dagmāra Rēzija Zariņa, Agija Boža, Rovilds Deduškevičs, Klaids Tālbergs, Mareks Markuss Boškins, Adrians Miezis (3.kl.) |
sk. Evita Kaķīte-Brasa
|
Novadu izglītības iestāžu izglītojamo skatuves runas un literāro uzvedumu konkurss |
Elīza Evelīna Pētersone(2.kl.) – II pakāpe |
sk. A. Pētersone |
„Top” zīmējumu konkurss „Uzzīmē savas krāsainās Lieldienas” |
Unda Bortkēviča, Dana Avotiņa (pirmsskolas grupa) |
sk. A. Pētersone |
Valmieras pilsētas un novadu skolu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss „Trejdeviņas saules lec” |
Radošās pašizpausmes pulciņa 1. – 4.kl. gr: Sabīne Grosena, Elīna Krūmiņa, Arvilds Deduškevičs (1.kl.), Klaudija Bērziņa, Dārta Gartmane, Matīss Ielītis, Liene Grosena, Elīza Evelīna Pētersone, Denija Marija Roziņa, Viktorija Skaldere, Natālija Terentjeva (2.kl.), Mareks Markss Boškins, Rovilds Deduškevičs, Patrīcija Fūrmane, Liene Ielīte, Linda Ziemane (3.kl.), Zaiga Eglīte,Dagne Kaupe, Paula Škirikova (4.kl.)- I pakāpe Anda Ielīte, Auce Tija Tamma (9.kl.) – III pakāpe |
sk. A. Gartmane |
Latvijas izglītības iestāžu 5.-9.klašu koru konkursu I kārta |
5. – 9.klašu koris – II pakāpe Liene Ielīte, Dagmāra Rēzija Kalniņa, Amanta Brinģina (3.kl.), Asnate Mauriņa, Dagne Kaupe, Zaiga Eglīte, Paula Škirikova (4.kl.), Laila Baltiņa, Jolanta Skrabe, Lola Vasiļjeva, Megija Aiga Done, Samanta Trunova, (5.kl.), Agnese Bevza, Ilze Ielīte, Amanda Veikšāne, Elīna Dita Kuplā (6.kl.), Liene Ciguze, Luīze Meirāne, Monta Žibojedova (7.kl.), Diāna Trunova, Anastasija Bevza (8.kl.), Karīna Davletšina (9.kl.) |
sk.V. Lāce |
1.nometne no 28.07.2014. līdz 01.08.2014.
2.nometne no 04.08.2014. līdz 08.08.2014.
Programmā – praktiski pētījumi, eksperimenti, novērojumi, pārgājieni ar uzdevumiem, vides izpēte, vairāki izbraucieni ar laivām dažādās ūdenstilpnēs pilnā drošības ekipējumā un instruktora pavadībā sadarbībā ar aktīvā tūrisma centru Eži.
Dalības maksa ēdināšanas izdevumiem (brokastis, pusdienas, launags) EUR 15,00 par vienu bērnu vienai nedēļai.
Pārējos izdevumus sedz LVAF – Latvijas vides aizsardzības fonds un līdzfinansē Beverīnas novada pašvaldība.
Nometnes pamatvieta Trikātas skola. Pieteikties var, iemaksājot izvēlētās nedēļas dalības maksu EUR 15,00:
Brenguļos, Sandra Kaufmane, tel.29267815
Trikātā, Brigita Avišāne, tel.20364920
Iemaksātā dalības maksa netiks atmaksāta. Ja kādu iemeslu dēļ bērns nevar piedalīties nometnē, tad var privāti vienojoties pieteikt citu bērnu dalībnieku sarakstā.
Vietu skaits ierobežots!
Beverīnas novada skolēnu koris "Košums"
Beverīnas novada pamatskolu koris "Košums" skaistos tērpos un skanīgām, sirsnīgām balstiņām 2. aprīlī Kauguru pagasta kultūras namā sagaidīja žūriju no Valmieras, kura kora izpildījumā noklausījās trīs dziesmas: obligāto dziesmu bez pavadījuma "Dzied, māsiņa, skaistas dziesmas", un divas dziesmas ar pavadījumu "Mana tēvu zeme" (R.Pauls, K.Skujenieks), "Tēvzemes etīde" (R.Paula, J.Petera).
Žūriju pārstāvēja Kocēnu novada izglītības pārvaldes vadītāja Ieva Stiģe, Valmieras pilsētas un starpnovadu mūzikas pedagogu MA vadītāja Solvita Saule, diriģente un pedagoģe Larisa Kivriņa, diriģente, koncertmeistare, pedagoģe Marika Rolmane. Žūrija atzinīgi novērtēja kora sagatavotību un ieguldīto darbu, pateicās skolotājām Vinetai Novikai un Vitai Lācei, sniedza ieteikumus un padomus, kā arī deva "zaļo gaismu" turpināt darbu un cītīgi gatavoties nākamajai skatei, kas rudenī notiks Valmierā, klātesot žūrijai no Rīgas.
Koris "Košums" apvieno J.E. Kauguru pamatskolas un Trikātas pamatskolas skolēnus līdz 9.klasei, apliecinot, ka sadarbojoties var paveikt lielas lietas. Lai veicas mūsu novada pamatskolu korim arī turpmāk!
Trikātas pamatskolas direktore Brigita Avišāne
:) Uzmanību, mainīts stundu saraksts!!!
“Latvija – Portugāle jeb Trikātas pamatskolas skolotāja Monta 7 dienas pie Atlantijas okeāna.” „Ceļojot mēs apgūstam vairāk kā jebkādā citā veidā. Dažreiz diena pavadīta svešumā sniedz vairāk nekā desmit gadu dzīves mājās.” (Franss) |
Man vienmēr ir paticis ceļot. Tā ir iespēja izzināt citu valstu kultūru, redzēt pasauli un iepazīt jaunus cilvēkus. Skolotājs – tā ir profesija, kurā vienmēr jāmācas kaut kas jauns. Uzskatu, ka skolotājs nedrīkst apstāties savā izaugsmē. Viņam ir jācenšas bagātināt savu profesionālo pieredzi, jābūt radošam, mērķtiecīgam un jādzīvo līdzi laikam, apgūstot jaunākās metodes un tehnoloģijas.
No savas kolēģes Līgas saņēmu ieteikumu pamēģināt pieteikties Mūžizglītības programmā Comenius un piedalīties pedagogu profesionālās pilnveides kursos kādā no Eiropas valstīm.
Padomāju un izlēmu rakstīt projekta pieteikumu. Mēģināju pretendēt uz projekta 2. kārtu, bet diemžēl šīs kārtas iedalītais Eiropas Savienības finansējums bija salīdzinoši mazs, bet pretendentu skaits - vislielākās no visām trīs projekta kārtām, tādēļ tiku ieskaitīta rezervistu kārtā.
Es nedomāju padoties! No jauna sāku pētīt citus kursu piedāvājumus un meklēt sev interesējošas tēmas. Manu uzmanību piesaistīja temats „Outdoor Leadership (Āra nodarbību vadīšana)”, jo daudzas mācību stundas ir iespējams vadīt āra vidē (mežā, ezera krastā vai parkā u. c. ), tādējādi skolēniem veidojot izpratni, ka skolā apgūstamais mācību saturs ir cieši saistīts ar reālo dzīvi. Sāku rakstīt pieteikumu uz šiem kursiem. Pēc 3 mēnešu ilgas gaidīšanas saņēmu ziņu, ka mans projekts apstiprināts un man piešķirts Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas finansējums kursu dalībai Portugālē, Cascais pilsētā.
Sazinājos ar kursu organizatoriem un informēju viņus par sev piešķirto stipendiju. Laicīgi veicu visus maksājumus un iegādājos lidojumu biļetes. Izrādījās, ka kursos piedalās vēl kāds dalībnieks no Latvijas. Sazinājos arī ar viņu. Kopā taču drošāk! J
Svētdienā (16.03.) mans ceļojums varēja sākties. Lisabonā ieradāmies ap 16:00 pēc vietējā laika. Lidostā mums bija sarunāta tikšanās ar kursu organizatoriem. Pirmais, ko pamanīju Lisabonā, bija palmas un siltais gaiss: +22 grādi (Latvijā tajā svētdienā bija - 4 un sniga sniegs). Patīkamas pārmaiņas! Lidostā iepazināmies ar pārējiem kursu dalībniekiem no Zviedrijas, Grieķijas, Ungārijas, Polijas, Somijas, Igaunijas un Horvātijas.
Mūsu pirmā naktsmītne bija Muchaxo viesnīca pie paša Atlantijas okeāna. Jauka, mīlīga un ērta viesnīciņa ar ļoti laipniem un atsaucīgiem vadītājiem. Nākamajā dienā Atlantijas okeāna pludmalē norisinājās mūsu pirmās aktivitātes – spēles sadarbības veicināšanai un pārējo dalībnieku iepazīšanai, kuras iespējams veikt skolā darbā ar skolēniem. Jau pirmo aktivitāšu laikā iemācījos vairākus jaunus veidus, kā iespējams skolēnus sadalīt pāros un grupās.
Pārējās dienās bijām tuvējā dabas rezervātā, mežā, pils un pilsētas parkā. Visas dienas bija notikumiem, idejām un zināšanām bagātas. Dienas gaitā bija nelielas lekcijas par tēmām „Ieteikumi un triki āra nodarbību vadīšanā” un „Kas vispār ir āra nodarbību vadīšana”, kā arī praktiska darbošanās pāros un grupās. Kursi katru dienu notika dabā. Viena no kursa organizatorēm Margita teica: „Ja sagaidāt Power Point prezentācijas visas dienas garumā, tad neesat ieradušies uz pareizajiem kursiem!” Organizatori vadīja kursus ļoti meistarīgi, aicinot mūs līdzdarboties un praktiski iesaistoties visās darbībās. Darbojoties laiks paskrēja nemanot. Bija reizes, kad pusdienojām mežā, izbaudot dabu. Mums pašiem bija iespēja izmēģināt vadīt grupu. Mums katram bija jāsagatavo viena mācību stunda kādā no mācību priekšmetiem attiecīgajam skolēnu vecumposmam. Šīs nodarbības reāli modelējām un izspēlējām, lai zinātu, kāda varētu būt skolēnu reakcija un aktivitāte. Tādējādi mēs piedalījāmies kursu organizēšanā ar savu pieredzi un idejām.
Kursu laikā izdevās aprunāties ar visiem dalībniekiem, uzzināt viņu pieredzes stāstus, salīdzināt tos ar situāciju Latvijā un savā darba vietā. Tā bija iespēja uzzināt, kā citur izmanto āra vidi mācību satura apguvei, gūt idejas, kuras varētu izmēģināt arī savā profesionālajā darbībā.
Kursi noslēdzās ar sertifikātu izsniegšanas ceremoniju Cascais pilsētas parkā 22.martā. Viennozīmīgi mēs visi kļuvām par labiem paziņām. Un man vienmēr būs prieks kādu no dalībniekiem satikt vēl kādu reizi.
Man ļoti patika šie kursi. Kursu vadītāji bija sirsnīgi, profesionāli un ļoti atsaucīgi. Viņi savā starpā viens otru papildināja un varēja redzēt, ka viņi ir ļoti laba komanda. Manuprāt, šie bija vislabāk organizētākie un vadītie kursi, kādos esmu bijusi.
Viena nedēļa pie Atlantijas okeāna paskrēja nemanot. Katras dienas beigās bija liels nogurums, jo lielus ceļa gabalus veicām ar kājām, bet apziņa, ka esmu ieguvusi jaunas, interesantas metodes, kuras izmantot savā profesionālajā darbā, bija spēcīgāka. Esmu apmierināta ar kursu saturu un norisi. Varu tikai ieteikt izmantot līdzīgas iespējas un nepadoties pie pirmajām grūtībām, bet mēģināt un darīt, kamēr izdodas sasniegt iecerēto!
Lai veicas!
Monta Pāvule
Trikātas pamatskolas sākumskolas skolotāja
Tikšanās ar represētajām Trikātas pamatskolā
26. martā Trikātas pamatskolā 1.-9. klašu skolēni tikās ar pirms 65 gadiem politiski represētajām no Trikātas pagasta Rasmu Preimani un Ināru Grantiņu. Mazākie skolēni klausījās I. Grantiņas atmiņās, kura liktenīgajā dienā bija tikai 6 gadus veca. Kopā ar Ināru izsūtīja 3 māsas – Rotu, Edīti un Daci, kā arī tēti, mammu, vectēvu un vecomammu – kopā 8 cilvēkus.
Lielākajiem skolēniem R. Preimane stāstīja par piedzīvoto 25. marta rītā un dienā: 11 gadīgā meitene mājās bijusi viena, kad sešos no rīta iebraukuši cilvēki, arī bruņoti. Rasmu visu dienu sargājis karavīrs ar automātu, līdz vakarpusē pārradās vecāki.
Vilciena sastāvs ar lopu vagonos sadzītiem cilvēkiem neziņas pilnajā ceļā no Strenču stacijas devās tikai 27. marta rītā. Vēl tagad trikātietes atceras, kā vilciena lokomotīve, pirms došanās ceļā, izdeva garu atvadu svilpienu. Cilvēki, braucot pāri Latvijas robežai, raudājuši.
Divas garas nedēļas tika pavadītas ceļā, lai pārvarētu 4000 kilometru tālo ceļu uz Tomskas apgabalu.
Skolēni klausījās, kā pārdzīvotas sadzīviskas situācijas: nakšņošana uz dēļiem bez segām un matračiem, katrā ēdienreizē baudītā skābu kāpostu zupa, bet „pa maziņam” un „pa lieliņam” bijis jākārto turpat vagonā kopīgā spainī, vai stacijās apstājoties - zem vilciena vagoniem citu cilvēku klātbūtnē. Ceļā daudzi cilvēki arī miruši, turpat vagonos dzimuši bērni.
Visas latviešu ģimenes izsūtījuma gados piedzīvojušas lielu nabadzību, badu un aukstumu, tomēr tiem, kam veselība ir izturējuši, sparīgi strādājuši un rūpējušies cits par citu.
Īpaši spilgti atmiņā R. Preimanei palicis tas, ka arī vietējo iedzīvotāju attieksme pret izsūtītajiem bija dažāda: „Bijām ceļā uz sādžu Liliengofku. Man ļoti sagribējās dzert. Ieraudzījām aku un ar mammu steidzāmies klāt, bet kāda sādžas sieviete bija pirmā un aizslēdza aku, prasot par to rubli. To redzot, cita krievu sieviete paņēma mani pie rokas, aizveda pie savas mājas un no pagraba pasniedza man burku ar pienu.”
Skolā bijis jāmācās krievu valodā, bet, atgriežoties Latvijā, atkal nav mācējušas latviski. Taču visi latviešu bērni bijuši centīgi skolēni un drīz vien saņēmuši tikai labus vērtējumus.
Atmiņu stāsts bija ļoti emocionāls – asaras acīs bija gan abām trikātietēm, gan skolēniem un skolotājām. Klausoties stāstā, skolēniem izbrīnā te saraucās piere, te atkal iepletās acis, jo viņiem bija grūti iztēloties piedzīvoto. Skolēniem nav saprotams, kāpēc tas notika ar nevainīgiem cilvēkiem, bērniem – tādiem pašiem zinātkāriem un dzīvespriecīgiem bērniem, kādi viņi ir šodien.
Tikšanās noslēgumā represētās skolēnus cienāja ar saldumiem un skolēni dāvāja viņām pavasarīgus pušķus – sniegpulkstenītes un pūpolus. Un mēs ļoti ceram, ka šādas tikšanās mudinās bērnus izaugt par cilvēkiem, kuri ciena savu kaimiņu, savu skolotāju, savu ģimeni, un to aiz skaudības un nenovīdības, vai cita ļaunuma nenodos pāridarītājam.
Tikšanās organizatore, skolotāja Inga Boškina
12. martā Trikātas skolā pasākums "Mazs bij' tēva novadiņš, bet diženini turējās"
Tikko noslēdzies Beverīnas novada Trikātas un Kauguru pamatskolas skolēnu kopīgais literārais pasākums „Mazs bij’ tēva novadiņis”. Tā jau ir kļuvusi par tradīciju - vienreiz gadā abu skolu jaunajiem literātiem satikties. Šoreiz pasākums bija veltīts dzimtajam Beverīnas novadam un tā skaistākajām vietām. Vieniem tas ir dzimtais novads, citiem par tādu tas kļūst.
Februārī tika izsludināts domrakstu konkurss „Dzimtā vieta”, kura mērķis bija popularizēt un iepazīt savu novadu. Konkursā piedalījās skolēni no 4. – 9. klasei. 12 veiksmīgākie apraksti ar fotogrāfijām par tuvākajiem vietām novadā tika apkopoti pašu veidotajā kalendārā. Bet pārējos labākos skolēnu darbus var izlasīt grāmatiņā, kas jau ir pieejama gan Kauguru, gan Trikātas pamatskolu bibliotēkās. Paldies skolotājām, kas iemācījušas skolēniem ar mīlestības un sirsnības vārdiem uzrakstīt par savu mīļāko vietu novadā – I. Rambolai, A. Dubovai, I. Miruškinai, I. Ābramai un M. Ģingulei.
Pasākuma sākumā skolēni lepojās ar sava novada dabas jaukumiem, vēsturiskajām un sabiedriski nozīmīgākajām vietām. 6. klases skolniece A. Veikšāne iepazīstināja ar vienu no Trikātas pilskalna teikām, bet direktore B. Avišāne palīdzēja klātesošajiem teatrāli iejusties ķēniņa Tālivalža nozīmīgākajos dzīves posmos. Tad sākās jaukto komandu ceļojums pa skolu. Skolēniem bija iespēja lasīt vecajā drukā kopā ar skolotāju I. Boškinu, restaurēt pilsdrupu mūri vizuālās mākslas kabinetā pie skolotājas A. Gartmanes, interaktīvā veidā ar „pelēm” (Mouse Mischief) pārbaudīt savas zināšanas par novada nozīmīgākajām vietām un cilvēkiem kopā ar skolotāju L. Veikšāni un celt savu Beverīnas pili sporta skolotāja G. Purgaļa uzraudzībā.
Noslēgumā labākie autori saņēma balvā kalendāru ar skolēnu darbiem, bet pārējiem Atzinība un kārums. Pēc labi padarīta darba bija nopelnīta arī tēja ar cepumiem.
Pēc tikšanās Kauguru pamatskolas latviešu valodas skolotājai A. Dubovai ir savas pārdomas: „Cik jauka diena! Ar dažnedažādām pozitīvām emocijām mēs no Trikātas pamatskolas atgriežamies mājās. Tā nav mūsu pirmā tikšanās, jo tieši latviešu valodas skolotāji uzsāka šo sadraudzību, tiekoties Z.Mauriņas un J.Endzelīna jubilejas pasākumos. Kā nekā valoda ir brīnišķīga lieta, kur satiekas draugs ar draugu, prāts ar prātu.
Pirms katras tikšanās Beverīnas novada skolnieki ņem spalvu rokās, un tā rezultātā top brīnišķīgas domu pērles. Ar interesantajiem aprakstiem neklātienē iepazīstam visdažādākās vietas mūsu novadā. Pārlapojot izdoto grāmatiņu, pat skolotājas iesaucas: „Es nemaz nezināju tādas vietas Trikātā.” Ja dzirdam šādas atsauksmes, tad mūsu mērķis ir sasniegts.
Dodoties uz Trikātu, nolēmām apvienot patīkamo ar lietderīgo, apmeklējām Depo namā Jāņa Bahmaņa veidoto izstādi, paciemojāmies arī pie Atpiļu ozola.”
Par piedzīvoto apjautājām arī Kauguru skolas skolēnus. 4.klases skolēns Toms Akmentiņš: "Ļoti patika iepazīšanās un sadraudzēšanās ar "pelēm”. Bet Atpiļu ozols - varens un skaists. Arī izstāde bija interesanta un saistoša, patika kāpt skatu tornī." Ksenija Kajaka: „Patika zīmēt akmeņus vienā no sacensību etapiem, jo mēs taču restaurējām pilsdrupas. Saistoši bija atšifrēt skolas karoga moto vecajā drukā." Luīzei Andrejsonei bijis interesanti ceļot pa skolu un pavērot, kāda ir Trikātas skoliņa. 6.klases skolniece Kitija Muižniece secina: "Daudzveidīgi iespaidi, zināšanu apmaiņa, jauka tikšanās." "Papildināju vēstures zināšanas," tādu vērtējumu pauž Kauguru skolas gudrākais 7.klases vēsturnieks Raimonds Šīrants.
Atvadoties skolotāja A. Dubova saka: „Arī es jūtos gandarīta par mūsu sasniegto un saku vislielāko paldies Trikātas pamatskolas kolektīvam par šo izglītojošo, interesanto un jauko pasākumu. Gaidīsim jaunas tikšanās reizes šoreiz atkal Kauguros. Paldies!”
Trikātas pamatskolas latviešu valodas skolotājas
M. Ģingule un I. Ābrama
Vecmāmiņu diena Trikātas skolas pirmsskolas grupiņām
Tuvojoties Starptautiskajai sieviešu dienai 7. martā Trikātas skolas pirmsskolas skolotājas Sarmīte, Maija un Agita, auklītes Elīna un Daila sagaidīja bērnu vecmāmiņas un vectētiņus un citus ģimenes piederīgos pasākumā, kuru paši bērni sauca par "Vecmāmiņu pēcpusdienu". Skanēja dzejoļi un dziesmas gan skolotāju, auklīšu izpildījumā, gan bērnu dziedātas, gan vecāku piedziedātas, dimdēja deju soļi.
Ar īpašu cienastu, skaistām kūciņām, un ziediem iepriecināja Jēkaba Bauska ģimenīte. Audzinātājām un auklītēm pateicību izteica ziedos un labos vārdos arī Kristiānas Dubrovskas vecmāmiņa, Paulas un Dārtas audžumamma.
Visa pasākuma laikā laukā spīdēja spoža saulīte, kas iepriecināja, bet arī žilbināja ar spožo gaismu fotoobjektīvus. Aicinam atsūtīt uz skolas e-pastu labas kvalitātes fotoattēlus!
Sveču diena pirmsskolā
Sagaidot Sveču dienu, pirmsskolas grupu bērni, izmantojot daudzveidīgus materiālus un tehnikas, gatavoja sveces izstādei. Liekot lietā izdomu un radošumu, darbam izmantojot dziju, plastilīnu, papīru, veidošanas masu, parafīnu un dažādas krāsas, Sveču ballē ieradās „krāšņi sapucējušās princeses” – sveces.
Paldies bērnu vecākiem, ar kuru līdzdalību izstādē „Uz lielu balli sanāca sveces” bija sapulcējušās 124 sveces. Izstādē varēja aplūkot sveces arī no Venēcijas, Amerikas, Madeiras un citām valstīm. Bērni priecājās par Ziemassvētku vecīšu brigādi, par cālīšiem, kā arī par pašu lietām krāšņām svecēm.
Atklājot sveču izstādi, tika atzīmēta arī bērnu pasaku grāmatu autores un ilustratores Margaritas Stārastes 100 gadu jubileja. Tematiskajā rītā tika apskatītas daudzas šīs mākslinieces grāmatas. Bērni klausījās stāstījumu par viņas dzīves gaitām, skatījās fotogrāfijas, uzzināja, kura ir pirmā izdotā grāmatiņa. Vairāki lasīja priekšā pārējiem gan dzejoļus, gan pasakas. Bērni izrādīja patiesu prieku un interesi par ievērojamo mākslinieci.
skolotāja Sarmīte Kanašniece
Paldies tam sirsnīgajam Valentīnam, kas slepeni atsūtīja saldumiņus skolotājiem. Šajā laikā, kad esam ļoti uztraukušies un norūpējušies par atbildības, sadarbības un cieņas trūkumu vairākos skolēnos, tas mūs iepriecināja. Paldies, Valentīn! :)
![]() |
Literātei, daudzu bērnu grāmatu māksliniecei un autorei
Margaritai Stārastei 100 gadu jubileja!!!
Daudz, daudz Laimes Dzimšanas dienā! Paldies par skaistajām grāmatiņām! |
![]() |
Īpašie dāvinājumi un dāvinātāji Trikātas pamatskolai 2013. gada nogalē:
Dāvinājums no GE Money Bank - organizē absolvente Dace Rajunča (dzim. Preimane);
Ziedojums, galda tenisa piederumi - deputāts Sandris Brālēns.
PATEICAMIES PAR ATBALSTU TRIKĀTAS PAMATSKOLAI!!! |
Trikātas pamatskola saņem GE Money Bank dāvinājumu
Trikātas pamatskolai 2013. gada nogale bija īpaša, proti, uz valsts svētkiem tika saņemts vērtīgas dāvinājums no „GE Money Bank”.
„Redzot, ka banka mēbeles un iekārtas dāvina Latvijas skolām un bērnunamiem, nolēmu, ka vēlos atbalstīt savu pirmo skolu Trikātā”, teica Dace Rajunča (dzim. Preimane), bankas filiāles vadītāja, Trikātas pamatskolas absolvente. Datorus, datorkrēslus, skapjus, galdus un citas skolai noderīgas lietas sakopoja gan mūsu absolvente D. Rajunča, gan atsaucīgi darbojās „GE Money Bank” saimniecības nodaļas vadītājs Jānis Lazda. Kopumā iegūtā inventāra vērtība pārsniedz 2 tūkstošus latu vai gandrīz 3 tūkstošus eiro. Lai dāvinājumu nogādātu Trikātā, bija jāizmanto lielais kravas furgons, šo pakalpojumu palīdzēja noorganizēt vecāku padomes pārstāve Sanita Ziemane. Par kravas iekraušanu un izkraušanu rūpējās Trikātas skolas saimnieks Guntars Purgalis, Trikātas pagasta pārvaldes tehniskie darbinieki un brīvprātīgi palīdzēja absolvents Artūrs Boškins.
„GE Money Bank” dāvinājums ļoti noder kabinetu labiekārtošanā. Tagad katra mācību telpa tiks aprīkota ar datoru, lai nodrošinātu IT izmantošanu mācību procesā. Visā skolā ir pieejams bezvadu internets, tāpēc skolotājiem būs ērtāk izmantot skolvadības sistēmu „E-klase”. Mūsu skolotāji ir bijuši ļoti pacietīgi un elektronisko skolvadības sistēmu pret papīra formāta žurnāliem iemanīja jau vairākus gadus atpakaļ, kad uz visu kolektīvu bija tikai daži mūsdienīgi datorkomplekti. Pacietība un strādātprieks ir atalgojies.
Par dāvinājumu priecājās arī visi skolas skolēni gan palīdzot nest kastes, gan ieraugot to saturu. „Saņemot vērtīgo kravu, to izkraut bez aicinājuma nāca palīgā Mārtiņš no 4. klases un Mareks Markuss no 3. klases. Viņi palīdzēja arī kastes nogādāt skolas bibliotēkā, kur šķirojām kancelejas piederumus un dalījām pa kabinetiem,” priecājas skolas bibliotekāre Inga Boškina.
Skolas darbiniekiem īpašs prieks, ka bijušie absolventi atceras savu pirmo skolu. „Reti kurā izglītības iestādē nodrošinājums ir pilnībā tāds, kādu vajadzētu efektīvam, mūsdienīgam darbam. Inventārs nolietojas, jo netiek radīts ilgtermiņa lietošanai, tas atkal un atkal jāatjauno. Tāpat ātri noveco arī datortehnika. Tas, kas iegādāts pirms 10 gadiem šodien bieži tik pat kā nav lietojams. Tāpēc ikviens šāds dāvinājums, palīdzība no uzņēmumiem, biznesa vides pārstāvjiem izglītības iestādei ir ļoti vērtīgs,” atzīst skolas direktore Brigita Avišāne.
|
Ziemas vidus ir klāt!!! Sals kniebj snīpī...2013. gadā uzņemtā fotogrāfija stāsta par pērnā gada meteņiem. Gaidīsim sniedziņu ziemas priekiem arī šogad :)
|
![]() |
Informācijai!! Vecāki, kuri nav nesuši pārtikas grozu 1.semestrī - Jūsu pārtikas grozu (1maiss kartupeļi, 1/2 maiss citas veltes) - ĻOOOTI gaida pavārītes, lai arī turpmāk nodrošinātu mācību dienu ar garšīgām pusdienām!!!
Par pārtikas groza atnešanu jāinformē direktore vai pavāres. Kartupeļu maisu jānovieto iekšpusē skolas koridorī, skolas darbinieki tos novietos glabāšanā vai virtuvē tūlītējai lietošanai. Pārējos produktus jānes uz virtuvi. Bietes, burkānus, sīpolus un citus labumus - skolēnu un bērnu saime notiesā ļoti veikli! :) |
Lai svētīgs, darbīgs un laimīgs Jaunais 2014. gads!!!
Vecāki - JUMS ir nosūtītas 2 ļoti nozīmīgas vēstules e-klases pastā!
Lūdzu izlasiet tās! Ja kāds aizmirsis paroli, informējiet, to var atjaunot!
SKOLAS PADOMES sanāksme 21. janvārī plkst.17:30 - Aicināti piedalīties visi ieinteresētie vecāki!!!
Skolas pedagoģiskās padomes sēde 28.janvārī plkst.15:00
Ziemassvētku eglīte mazajai grupai un lielajai pirmsskolas grupiņai! Paldies par svētku kuplināšanu Jēkaba un Eduarda Bauska atraktīvajam tētim un māmiņai, Undas un Līnas tētim un māmiņai par dejošanu un skaistajiem rokdarbiem, Rainera māmiņai par vizualizētu pasaciņu!!!
Ziemassvētku pasākums Trikātas pamatskolai 18.decembrī plkst.18:00
19.decembrī Ziemassvētku stundas un liecību izdošana.
ADVENTES LAIKS IR KLĀT!!!!!
Mūsu čaklā 4.klase un skolotāja Maruta ir sagatavojušies Adventes laikam - brīnumiņu gaidošas zeķītes pie "kamīna", gaismas objekts un adventes vaiņags...un svētku gaidīšana var sākties!!!
Gada tumšākajā laikā mēs svinam gaišākos svētkus - Ziemassvētkus. Tie iesākas ar cerību un gaidīšanu. 1.decembrī jau Pirmā Adventes svētdiena. Dāvini mīļus vārdus un laipnības pilnus darbus saviem tuvākajiem un apkārtējai pasaulei!! Un Tu redzēsi - Pasaule kļūs par vienu zvaigznes staru mīlošāka, par vienu zibsni siltāka.
Novembris'2013
17. novembrī plkst.17:00 Trikātas pamatskolas vokālais ansamblis dzied kopā ar J. Endzelīna Kauguru pamastkolas ansambli un jaukto kori "Trikāta" Beverīnas novada pašvaldības organizētajās pasākumā Latvijas proklamēšanas 95 gadadienai. Šajā pasākumā godinās cilvēkus, kuriem piešķirts apbalvojums "Beverīnas lepnums", un Latvijas Izglītības ministrijas Pateicības raksti par nozīmīgu ieguldījumu patriotiskajā audzināšanā. No Trikātas pamatskolas - skolotāja Aiga Gartmane un Inga Boškina
16.novembrī plkst.19:00 Trikātas Kultūras centrā - skolēni un darbinieki piedālās un kopīgi veido pasākumu veltītu Latvijas proklamēšanas 95 gadadienai.
15. novembrī plkst. 8:30 Trikātas pamatskolas bērni un darbinieki svin Latvijas 95 dzimšanas dienu. Svinīgajā brīdī skolas aktu zālē - skolēnu priekšnesumi, pašu veidotas kūciņas un 95 svecītes.
Trikātas pamatskolas skolēni atsaukušies AS „Laima” aicinājumam kļūt par Sargeņģeļiem- daloties Mīlestībā, sūtot labās domas un vēlējumus citiem cilvēkiem. Katrs vēlējums tiks ievietots kādā no saldumu kārbiņām. Tā būs īpaša un unikāla, un saņēmējs zinās, ka uz Pasaules ir kāds, kas domā un vēl labu.
Par Sargeņģeļiem kļuva Vivita Ķerpe no 5. klases, Agnese Bevza un Amanda Veikšāne no 6. klases, Liene Ciguze, Monta Žibojēdova un Luīze Meirāne no 7. klases, Diāna Trunova un Vivita Ruta Žibojēdova no 8. klases un Karīna Davletšina no 9. klases. Skolēnus veikt sirdsdarbu pamudināja un atbalstīja latviešu valodas skolotājas Iveta Ābrama un Maruta Ģingule.
6.novembrī skolēni Amanda Veikšāne, Anastasija Bevza, Elīna Dita Kuplā, Elīza Evelīna Pētersone piedās Valkas novada organizētajā konkursā "Lielais stāstnieks". Kategorijā "Lielais stāstnieks" atzinību saņem Amanda Veikšāne, Elīna Dita Kuplā un Elīza Evelīna Pētersone, kuras ir uzaicinātas piedalīties konkursa noslēdzošajā kārtā Rīgā. Sagatavoja skolotājas: Maruta Ģingule, Iveta Ābrama, Agita Pētersone.